Kuidas võivad rohelised algatused teie ettevõttele kasu tuua

Oma ettevõtte juhtimisel on otsuste tegemisel alati kõige olulisem investeeringutasuvuse määramine. Üks suur otsus teie ettevõtte jaoks on see, kas rakendada rohelisi algatusi. See hõlmab kõike alates energiatarbimise vähendamisest kuni paberiraiskamiseni.[pullquote]”Kui kaalute otsust minna roheli, vaadake nii roheliste algatuste lühi- kui ka pikaajalisi tulemusi ja tõenäoliselt avastate mitmeid eeliseid.”[/pullquote]

Kui kaalute roheli muutumise otsust, vaadake roheliste algatuste lühi- ja pikaajalisi tulemusi ja tõenäoliselt avastate mitmeid eeliseid.

Need eelised ulatuvad palju kaugemale sellest, kui tunnete end keskkonna aitamisel hästi. Samuti mõjutavad need otseselt teie ettevõtet nii tegevuskulude vähendamise kui ka protsesside tõhustamise kaudu.

Enne uue rohelise plaani rakendamist on teil ka võimalus hinnata, kuidas teie ettevõttel praegu läheb, ja kontrollida, kuhu kogu teie raha kulutatakse. Nii saate oma rohelise plaani jõustamisel teha parimaid võimalikke kohandusi.

Kas soovite täpselt teada, kuidas roheli muutumine teie ettevõttele kasu toob? Jätka lugemist.

Majanduslik kasu

Peale teie ettevõtte keskkonnamõju vähendamise, üks roheliste algatuste rakendamise suurimaid eeliseid on kulude vähendamine, eriti energiatarbimise osas. Lisaks kommunaalkulude vähendamisele on täiesti võimalik vähendada ka transpordi-, vee-, jäätmekäitlus- ja paberikulusid.

Loomulikult sõltub teie suurim sääst nendes valdkondades sellest, millist ettevõtet te tegutsete. Need, kellel on tootmisettevõtted, võivad leida kõige rohkem säästu oma jäätmekäitlusplaanide muutmisest, kuid seda võib olla raske muuta, kui nad käitlevad iga päev mitut kemikaali, mis sageli nõuavad rangeid ja piiratud kõrvaldamisvõimalusi.

Teisest küljest võib selline ettevõte nagu restoran optimeerida oma kulude kokkuhoidu, hankides koostisosad kohapealt, mis ei aita mitte ainult keskkonda, vaid suurendab ka tõhusust. Lõppude lõpuks on tõhusam hankida koostisosi kohalikult turult, mitte esitada tellimusi ja oodata toidu kohaletoimetamist.

Kuigi roheliste algatuste elluviimisel on palju majanduslikku kasu, kaasnevad sellega ka mõned kulud. Näiteks kui otsustate hakata kasutama päikeseenergiat, et varustada osa oma ettevõtte energiast, tuleb päikesepaneelide kohta hinnangu saami, nende paigaldami ja nõuetekoha töötami ette maksta – ja see pole odav. . Pikemas perspektiivis säästate tõenäoliselt oma energiaarvetelt raha, kuid see ei pruugi olla sääst, mida näete kohe.

Plussid ja miinused

Siin on lühiülevaade mõnele roheli muutumise plussidele ja miinustele majanduslikust seisukohast:

Plussid:

  • Kohaliku ostmine võib olla odavam kui importimine, lisaks aitate keskkonda, vähendades kütusekulu, mis on vajalik millegi kaugelt oma ettevõttesse toomi.
  • Võimalik, et saate oma ettevõtte keskkonnasäästlikuks muutmise eest toetusi ja muid stiimuleid, mis võib raha teie taskusse tagasi panna.
  • Paberivaba kasutamine võib dokumentide väljatrükkimiselt palju raha säästa.

Miinused:

  • Alternatiivsed kütuseallikad võivad olla kallid. Kuigi näiteks tuuleenergia on keskkonnale parem kui kivisöest saadav kütus, pole see enamiku ettevõtete jaoks lihtsalt tasuv.
  • Kui teil on väikeettevõte, ei pruugi te saada läbirääkimisi soodsate rohelise energia tehingute üle, mida suuremad ettevõtted saavad hõlbustada.
  • Paberivabaks muutumine tähendab, et kõik salvestatakse teie ettevõtte arvutitesse. Kui need on kahjustatud või varastatud, võib nende kirjete taastamine teile kulutada palju raha ja kui dokumentide puudumine toob kaasa kindlustusseltsi väiksema hüvitise, võite saada veelgi rohkem raha välja.

Lõpuks võib mõnikord olla suurem majanduslik kulu seda väärt, kui see toob teile pikaajalist kasu või klientide head tahet. Pidage meeles, et rohelised algatused ei tähenda alati lõpptulemust, vaid aitavad teie ettevõttel teha õigeid asju.

Brändi äratundmine

Roheli muutumine on praegu suur trend ja see ei vii kuhugi. Koostage sotsiaalse vastutuse avaldus, mida saate oma töötajatele levitada, oma veebisaidile postitada ja turunduses kasutada.[pullquote position=right]”Oma ettevõtte turundamine rohelise ettevõttena võib samuti luua teid kohalikus kogukonnas “ettevõtteks, kes hoolib”.[/pullquote]

Eelkõige oma turundusplaanidega saate rõhutada oma pühendumust rohelistele algatustele ja see võib iseenesest potentsiaalselt uusi kliente meelitada. Sama turundus võib teid luua ka kohalikus kogukonnas “ettevõttena, kes hoolib”.

Selline tunnustus on suhtekorralduse seisukohalt hindamatu. Green Business Bureau teatab, et üha enam kliente otsib äritegemi just keskkonnateadlikke ettevõtteid. Kui teil kujuneb välja maine, et teete keskkonna seisukohast õigeid asju, saavutate loomulikult staatuse potentsiaalsete klientide seas.

Roheli muutumine näitab, et hoolite enamast kui ainult oma lõpptulemusest, sest nagu oleme juba kindlaks teinud, võib roheli muutumine maksta rohkem kui traditsiooniliste äriviiside järgimine. Vaatame mõningaid näiteid keskkonnateadlikest ettevõtetest, kelle rohelised tavad on nad tõesti kaardile kandnud.

  • Panasonic: Ehkki teate Panasonicut tõenäoliselt kui telerite ja kaamerate tootjat, mis on ettevõtetelt tarbijatele mõeldud tooted, on see ka suur ettevõtetevaheline ettevõte. See on koht, kus selle rohelised tavad tõesti dividende maksavad. Elektrikaartide ja istmetele mõeldud meelelahutussüsteemide jaoks kasutatavate liitiumioonakude tootjana on Panasonic saavutanud oma roheliste tavade tõttu palju poolehoidjaid. See valmistab jätkusuutlikke tooteid, mille kasutamisel võivad teised ettevõtted end hästi tunda.
  • Chipotle: Kallis kiirteenindusrestoranide kategooria on alates majanduslangusest kasvanud kulutulena. Inimesed tahavad maitsvamat sööki kui McDonaldsis saada, kuid nad ei taha kulutada liiga palju raha. Chipotle on sellest suundumusest kasu saanud, kuid see on ka õitsev, kuna on olnud keskkonnaprobleemide alal liider. Kett kasutab ainult hormooni- ja antibiootikumivaba liha ning on kutsunud üles ka teisi restorane sama tegema, hoolimata sellest, et see maksab palju rohkem.
  • Starbucks: Maailma suurim kohvikett on juba pikka aega häälekalt avaldanud toetust ringlussevõtule, taaskasutamisele ja jätkusuutlikkuse toetamisele. Üks selle suurimaid projekte on julgustanud inimesi kasutama korduvkasutatavaid tasse. Paberist kohvitassid tekitavad igal aastal tohutul hulgal jäätmeid; isegi neid, mis on taaskasutatavad, ei visata alati õigesse purki. Starbucks on juba pikka aega pakkunud korduvkasutatavaid vastupidavaid kohvikruuse, kuid hiljuti tutvustas ta ka madalama võtmega plasttopse, mis on loodud välja nägema ikoonilise Starbucksi tassi moodi (neile, kellele tõesti meeldib reklaamida, et nad läksid sel hommikul kohvikusse). Kuigi Starbucks on kett, on see üks põhjus, miks inimesed soovivad oma truudust sellele kuulutada. Starbucks on paigaldanud ka madala vooluhulgaga veevarustusseadmeid ja kasutab maa abistami täiendavate viisidena madala energiatarbega lambipirne.
  • Adidas: Tossude ja rõivaste märgis võttis mõned aastad tagasi suure algatuse, et vähendada järgmi aastaks oma ülemaailmset energiatarbimist 15 protsenti. See on aidanud tõsta ettevõtte mainet nii USA-s kui ka välismaal ning ettevõte on palganud eksperte igas riigis, kus ta tegutseb, et aidata välja selgitada, kuidas energiast kõige paremini võõrutada. Adidas on isegi Brasiilias läbi viinud projekti, mis julgustab inimesi annetama oma vanu spordijalatseid, mis on valmistatud säästva energiaallikana.

Töötajate rahulolu

Kõiki teie roheliste algatuste eeliseid pole lihtne mõõta. Üldiselt on mõned uuringud näidanud, et töötajad on üldiselt oma tööga ja ettevõttega tervikuna rahulolevamad, kui ettevõte teeb nii palju kui võimalik, et olla “roheline”. Tõenäoliselt on see tingitud sellest, et rohelised algatused motiveerivad töötajaid töötama meeskonnana ühise eesmärgi nimel. Kui loote oma ettevõtte rohelise ettevõttena, hakkavad inimesed teid sellisena tunnustama ning see võib aidata ka uute töötajate värbamisel.

Tõesta, et oled keskkonnasõbralik

Kuigi roheliste algatuste elluviimisel on mitmeid eeliseid, ärge laske sellel rääkida. Kui olete oma roheliste algatuste elluviimi plaani koostanud, järgige neid. Hankige nii ISO 14001 kui ka LEED sertifikaat. Seda tehes võite suurendada ka võimalust saada oma pingutuste eest tunnustust ja isegi auhindu võita, suurendades taas oma brändi tuntust.

Roheli muutumine on täielikult teie otsustada, kuid mõelge sellele: kui teie konkurendid rakendavad rohelisi algatusi, on see üks viis, kuidas nad on teist eristanud viisil, mis peegeldab teie ettevõtet halvasti. Rääkimata sellest, tundub, et iga päev on rohkem reguleerimisnõudeid. Ärge jääge ajast maha – alustage oma ettevõtte jaoks mõistliku keskkonnasäästliku plaani elluviimist ja alustage võimalikult kiiresti paljude eeliste saamist.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga