Lekcie z inovácií a kolaboratívneho manažmentu

Čas čítania: 3 minútAutor: Cinthia Ceribelli

Týždeň tu v New Yorku sa začal rozhovorom medzi bývalým predsedom Federálneho rezervného systému Benom S. Bernankem a Stephenom I. Sadove, predsedom Saks, Inc. a predsedom predstavenstva Národnej maloobchodnej federácie (NRF).

V rámci témy „Globálne výzvy ekonomiky a príležitosti na úspech“ sa účastníci mohli dozvedieť niečo o strategickom procese, ktorý riadil ekonóm počas najťažšieho obdobia pre nedávnu ekonomiku Spojených štátov (kríza v roku 2008). ), medzi rokmi 2006 a 2014, a ako prostredníctvom kolaboratívneho procesu naštartoval obnovu amerického finančného systému.

Pohľad do budúcnosti, pohľad do minulosti

Jednou z najdôležitejších lekcií, ktoré Bernanke odovzdal, bola potreba vrátiť sa do minulosti, aby sme pochopili prítomnosť a načrtli najlepšiu stratégiu do budúcnosti. Bývalý predseda americkej centrálnej banky povedal, že do hĺbky študoval krízu z roku 1929 a ako finančná panika spustila útok na banky. „V polovici roku 2007 som identifikoval rovnakú panickú situáciu a pochopil som, že tentoraz to musím urobiť inak“, keďže novou výzvou bol globalizovaný a citlivý svet.

S cieľom „robiť veci inak“, Bernanke vsadil na proces spolupráce a udržiavanie neustáleho kontaktu s ekonomickými lídrami z iných krajín, ako je Japonsko a krajiny Európskej únie. Tento proces, ktorý definoval ako myslenie na modrej oblohe, zapájania a spájania ľudí, vďaka čomu majú prístup k svojmu duchu kreativity a cítia sa byť súčasťou a zodpovední za náročnú misiu, bol jedným z krokov, ktoré viedli proces obnovy americkej ekonomiky. . „Pochopil som, že to bola finančná panika, z histórie som sa naučil robiť opak toho, čo sme robili v roku 1930,“ uvažoval.

Transparentnosť a inovácie

S cieľom demokratizovať FED a sprehľadniť americkú menovú politiku sa Bernanke na rozdiel od svojich predchodcov rozhodol otvoriť dialóg s trhom. „V kríze musíte ľuďom vysvetliť svoje plány a stratégiu. Dialóg je spôsob, ako prinútiť trh reagovať,“ uvažoval.

A teraz?

Podľa bývalého prezidenta Fedu zažíva americká ekonomika svoje najlepšie chvíle, napriek tomu, že vietor stále fúka proti oživeniu. Pri HDP okolo 4 % stále existujú problémy z finančnej krízy, ktoré obmedzujú toto oživenie, ako napríklad nerastúce platy. Pre Bernankeho je to problém, ktorému čelí najmä americká stredná trieda, ktorá teraz potrebuje investovať do kvalifikácie, aby sa usilovala o vyššie kariérne pozície. Doba sa zmenila.

Problémy, ktorým čelia veľké trhy, akými sú niektoré krajiny Európskej únie, bývalý obchodný partner USA, nestabilita rozvíjajúcich sa trhov a reakcia dolára (ktorá môže z dlhodobého hľadiska predstavovať riziká pre ekonomiku krajiny), sú varovné signály. Napriek tomu dôvera spotrebiteľov rastie, čo svedčí o určitej nálade optimizmu, priaznivej pre maloobchod.

Je potrebná zmena

Pondelok sa skončil inšpiratívnou reláciou. Terry Jones, prezident Wayblazer a zakladateľ Travelocity.com a Kayak.com, priniesol triedu inovácií pre maloobchodníkov, ktorí sa chcú stať jedinečnými a relevantnými tým, že svojim spotrebiteľom ponúknu úžasný zážitok z nakupovania.

„Zmena je nevyhnutná. Rast je možnosťou,“ povedal vizionár, ktorý bol jedným z priekopníkov v transformácii segmentu cestovania, ktorý je dnes najväčší v e-commerce.

Opakujúcou sa témou bola kultúra obnovy minulosti s cieľom inovácie v súčasnosti. Pre Jonesa sú to chyby a zlyhania, ktoré sa človek učí podstupovať a následne hľadať inovácie. Vytrvalosť, chyby a úspechy.

Ďalším tipom od podnikateľa je staviť na malé inovačné tímy. Podľa neho, ak potrebujete nakŕmiť tím viac ako dvoma pizzami, sotva budete mať inovácie. A ďalší poznatok: počúvajte všetkých prispievateľov. Najlepšie nápady pochádzajú od ľudí, ktorí jednajú priamo so zákazníkmi. Buďte pozorní a naučte sa počúvať!

To je v skutočnosti jeden zo zmyslov, ktoré predajcovia potrebujú čoraz viac rozvíjať. Počúvajte zamestnancov a v podstate aj zákazníkov. Na základe prieskumov, kontaktu, vnímania počas zákazníckeho servisu, či už osobne alebo digitálne, je pravidlom pozorne počúvať, čo hovoria o vašom produkte a službe. Odtiaľ sa môžete veľa naučiť.

Zostavte prototypy. Experimentujte, vytvorte modely podnikania, produktu alebo služby, uveďte to do praxe, otestujte, čo funguje, a pozorne sa pozerajte, aby ste zistili, čo nefunguje dobre. Dnešná technológia umožňuje výrobu prototypov napríklad prostredníctvom 3D tlačiarní, ktoré môžu pomôcť pri prijímaní najlepších rozhodnutí, pokiaľ ide o to, či je nápad realizovateľný alebo nie, čím sa minimalizujú riziká.

Majte úplné sústredenie, jasnosť vízie a odvahu robiť to, čo potrebujete. A vždy zostaňte mimo svojej komfortnej zóny. „Pohodlie nie je niečo pozitívne. Táto nervozita je palivom potrebným na podnecovanie tých najlepších nápadov,“ uzavrela.

Zdroj: Trh a spotreba

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *