Maksunõuanded väikeettevõtetele: säästmisviisid

9 maksunõuannet väikeettevõtetele

Arvestage maksudega, kui valite endale sobiva äriüksuse. Peaksite rääkima advokaadi, raamatupidaja või mõne muu väikeettevõtetega töötava spetsialistiga, et määrata kindlaks teie ettevõtte jaoks parimad võimalused.

1. Siit saate teada, milliste ettevõtlusmaksude eest võite vastutada

Tulumaks

Tulumaksud põhinevad teie ettevõtte kasumil. Ettevõtluse kasumi maksustamise viis sõltub sellest, kuidas te ettevõtet korraldate ja juhite. Üksuse tüübi valimisel peaksite kaaluma selliseid küsimusi nagu topeltmaksustamine ja maksumäärad.

Hinnangulised maksud

Hinnangulised maksud ehk kvartaalsed maksud põhinevad sellel, milline on teie maksustatav tulu aasta jooksul. Hinnangulise maksustamise eesmärgil on aasta jagatud neljaks makseperioodiks. Kasutage vormi 1040-ES. Enamikul juhtudel peate maksma hinnangulise maksu, kui kehtivad mõlemad järgmistest:

  • Eeldate, et olete 2022. aasta eest võlgu vähemalt 1000 dollarit maksu, kui lahutate oma kinnipeetava ja tagastatava krediidi
  • Eeldate, et teie kinnipeetav ja tagastatav krediit on väiksem kui väiksem järgmistest:
    • 90% maksust, mis tuleb näidata teie 2022. aasta maksudeklaratsioonil; või
    • 100% teie 2021. aasta maksudeklaratsioonil näidatud maksust

Füüsilisest isikust ettevõtja maks

Üldiselt maksate sotsiaalkindlustus- ja ravimaksu isegi siis, kui töötate enda heaks. Jällegi mõjutab teie äriüksuse valik seda, kas maksate füüsilisest isikust ettevõtja makse. IRS kohtleb partnereid, füüsilisest isikust ettevõtjaid ja LLC-de liikmeid füüsilisest isikust ettevõtjatena.

Valides LLC või seltsingu asutamise või füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemise asemel asutamise, väldite füüsilisest isikust ettevõtja maksu. Selle asemel peab ettevõte kinni sotsiaalkindlustus- ja meditsiinimaksud ainult töötaja palgast.

Kui te korraldate, eriti kui ettevõtte, mis on tihedalt seotud, võite maksta endale või teistele, sealhulgas töötajatele, palka. Loomulikult maksate teie ja teised töötajad tulumaksu, kuid see võib kaotada füüsilisest isikust ettevõtja maksud.

Aktsiis

Föderaalvalitsus maksustab ettevõtteid, mis toodavad või müüvad teatud tooteid. Kui teie ettevõte kasutab erinevat tüüpi seadmeid, rajatisi või muid tooteid, peate võib-olla maksma aktsiisimaksu. Teatud toodete või teenuste hinna sees on aktsiis.

Aktsiisid on maksud, mida maksustatakse erinevatele kaupadele, teenustele ja tegevustele. Need maksud võidakse kehtestada tootjale, jaemüüjale või tarbijale, olenevalt konkreetsest maksust. Valikuli elektroonili esitami on saadaval vorm 720, kvartaalne föderaalne aktsiisimaksu deklaratsioon. Lisateavet kõige värskema vormi kohta leiate IRS-i ametlikult veebisaidilt.

Töötumaksud

Ettevõtted maksavad töötuskindlustusprogrammi rahastami föderaalseid töötusmakse ja riiklikke töötusmakse. Töötuskindlustus pakub hüvitisi neile, kes kaotavad töö selliste põhjuste tõttu nagu koondamine, tervislikel põhjustel lahkumine või muul viisil ilma nende endi süül.

2. Valige äriüksus

Maksude korrekt maksmi peate otsustama, kuidas teie ettevõte on üles ehitatud. Iga allpool kirjeldatud maksuvormid ja -reeglid on erinevad.

Füüsilisest isikust ettevõtja

Kui olete füüsilisest isikust ettevõtja, omate ettevõtet ise ja teie enda nimel (või oletatava nimega, mille registreerite). Ettevõtlusest saadav kasum moodustab osa teie sissetulekust ja seda maksustatakse samade määradega nagu töötasud, töötasud ja muud tavalised tulud.

Korporatsioon

Ettevõte on aktsionäridest eraldiseisev juriidiline isik. Vaikimisi maksustatakse ettevõtte kasumit ettevõtte tasandil ja siis, kui ettevõte jagab selle aktsionäridele. S-korporatsiooni valimisel saavad kvalifitseeruvad ettevõtted seda topeltmaksustamist vältida ja kasumit maksustatakse ainult siis, kui see jaotatakse aktsionäridele.

Partnerlus

Seltsing moodustub kahest või enamast inimesest, kes tegelevad ettevõtlusega kasumi eesmärgil. Partnerid maksavad makse oma osalt kasumist, kuid seltsinguüksus ise ei maksa. Iga partner saab “K-1”, et teatada partneri osa kasumist.

Piiratud vastutusega äriühing (LLC)

OÜ-d võimaldavad omanikel vältida isiklikku vastutust ettevõtete võlgade eest ja vältida topeltmaksustamist. LLC-i kasumi läbimine sõltub omanike või “liikmete” arvust. IRS käsitleb üheliikmelist LLC-d füüsilisest isikust ettevõtjana, samas kui mitmeliikmelise LLC kasumit käsitletakse samamoodi kui partnerluste puhul.

3. Valige arvestusmeetod ja pidage sellest kinni

Ettevõtte raamatupidamise struktureerimi on üldiselt kaks populaarset viisi. Siin on igaühe lühikirjeldus. Pole tähtis, millist te kasutate, eesmärk on olla järjepidev.

Sularaha meetod

Kassameetodil kajastatakse tulud raha laekumisel ja kulud siis, kui need tasutakse. See meetod ei kajasta saada- ega võlgnevusi.

Paljud väikeettevõtted otsustavad kasutada raamatupidamisarvestuses kassapõhist põhimõtet, kuna seda on lihtsam hallata ja määrata, millal tehing on toimunud ja raha on pangas või pangast väljas. Puudub vajadus nõuete või võlgnevuste jälgimi.

Sularahameetod aitab määrata, kui palju sularaha ettevõttel igal ajahetkel on, ja teie pangasaldo näitab teie käes olevat raha.

Tekkepõhine meetod

Tekkepõhises arvestuses kirjendatakse tulud ja kulud nende teenimise hetkel, sõltumata sellest, millal raha tegelikult laekub või välja makstakse. Näiteks registreerite tulu pärast projekti lõpetamist, mitte siis, kui teile tegelikult makstakse. Seda meetodit kasutatakse sagedamini kui sularaha meetodit. Negatiivne külg on see, et see meetod ei anna rahavoogudest ülevaadet. Teie ettevõte võib näida kasumlik, kuid sellel on tegelikult tühjad pangakontod.

4. Kasutage maksusoodustusi

Töövõimaluste krediit

Töövõimaluste maksukrediit (WOTC) on föderaalne maksukrediit, mida tööandjad saavad palgata teatud sihtrühmadest, kes on pidevalt silmitsi seisnud oluliste tõketega tööhõives. WOTC loodi selleks, et ergutada töökohtade mitmekesisust ja hõlbustada Ameerika töötajate juurdepääsu headele töökohtadele. Lisateavet leiate IRS-i veebisaidilt.

Puudega juurdepääsu krediit

Puuetega inimeste juurdepääsu krediit pakub tagastamatut krediiti väikeettevõtetele, kes teevad kulutusi puuetega inimestele juurdepääsu võimaldami. Abikõlblik on väikeettevõte, mis teenis eelmisel aastal 1 miljon dollarit või vähem või millel ei olnud rohkem kui 30 täiskohaga töötajat; nad võivad krediiti võtta igal aastal, kui neil tekivad juurdepääsukulud. Abikõlblike kulude kohta teabe saami vaadake vormi 8826, Puuetega inimeste juurdepääsu krediit (PDF).

Alternatiivse mootorsõiduki krediit

Alternatiivse mootorsõiduki krediit on maksukrediit, mida antakse üksikisikutele, kes ostavad sõidukeid, mille võimsus saab alternatiivsetest energiaallikatest. Maksumaksjatel on õigus saada seda tagastamatut alternatiivset mootorsõiduki maksusoodustust, kui nad on sõiduki algsed ostjad pärast 1. jaanuari 2006. Esitamise juhised leiate siit.

5. Uurige kõiki saadaolevaid mahaarvamisi

Kodukontori mahaarvamised

Kodukontori maksusoodustuste taotlemist peeti kunagi suurepära viisiks auditiga tegelemi. Õnneks on IRS reegleid lihtsustanud ja kodukontori mahaarvamised on tavalisemad ja lihtsamad, kui paljud inimesed mõistavad.

Kui olete väikeettevõtte omanik, kes võiks selle mahaarvamise teha, kuid te seda ei tee, jätate kasutamata suurepärase raha säästmise võimaluse. Lisateavet leiate SmartBiz® väikeettevõtete ajaveebist: Kuidas teha kodukontori maksusoodustust.

Tehnoloogia ostmine

Maksukärbete ja töökohtade seadus suurendab paljude muudatuste hulgas riist- ja tarkvara ostude mahaarvamisi. Ettevõtted saavad kogu riistvara, valmistarkvara ja muu varustuse kulud ostuaasta jooksul maha kanda, selle asemel, et jagada mahaarvamist tavapärase amortisatsioonigraafiku peale.

Reisikulud

Suurem osa tavapärastest tööreiside kuludest on maksudest mahaarvatavad. Lisaks, kuni reis on peamiselt äriline, saavad reisijad võtta mõne puhkusepäeva ja arvata reisi ikkagi teie maksudest maha. Siit saate teada, kuidas seda protsessi oma maksude säästmi kasutada, Bench Blogist: Mahaarvatavad reisikulud.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga