Mida ma olen õppinud rohkem kui 20 aasta jooksul laval

Kas teadsite, et mõned inimesed kardavad avalikku esinemist rohkem kui midagi muud? See on tõsi. Tegelikult väldivad paljud inimesed ettekannete, kõnede ja kõnede pidamist, sest nad on hirmust halvatud. Kui olete väikeettevõtte omanik või keegi, kes soovib aidata kasvatada mis tahes suurusega ettevõtet, on avaliku esinemise oskus hädavajalik.

Paljudel inimestel on näpunäiteid ja nippe, mis peaksid töötama, kuid olgem ausad, võite vaid teeselda, et publik on nii kaua aluspesus, enne kui see ei aita. Selle asemel, et püüda end tobedate võltsidega meelitada, on parem keskenduda täielikult valmisolekule.

Mitte ainult avalik esinemine parandada oma ärioskusi; mida paremini suudate inimeste ees rääkida, seda paremini saate inimestega rääkida oma ettevõttesse investeerimisest. Isikuna, kes on sadadel teemadel lugematu hulga publiku ees sõna võtnud, tahan jagada mõnda oma läbiproovitud ja tõest näpunäidet.

Tunne oma publikut

Oma kuulajaskonna tundmine on kõnelemisel hädavajalik. Mõelge sellele: kas te räägite lastega samamoodi, nagu räägite oma sõpradega? Tõenäoliselt sa ei tee seda. Teie kõneviis, formaalsus ja kehaehitus võivad teie vaatajaskonnast olenevalt drastiliselt muutuda.

Kui räägite selle teema ekspertide või uute tulijatega, peate oma esitlust vastavalt kohandama. Ekspertidega saate kasutada ametlikku žargooni, lingot ja akronüüme. Kuid olge eriti ettevaatlik kõigi oma faktide ristkontrollimisel. Samuti peate keskenduma võimalikele küsimustele, millega võite kokku puutuda, kuna publik on teie esitatud teabega tuttav.

Tööstuse žargooni, akronüümide ja tööstuse siseteabe väljajätmine lähevad algajatele kaduma. Te ei pea tagasi minema ja midagi uuesti selgitama, kui olete algusest peale selge. Mõelge välja võimalikud küsimused, mis võivad tekkida mõnel uuel inimesel, ja harjutage neid vastuseid.

Omada lava

Ärge peitke end poodiumi või mikrofoni taha. Kasutage teile antud lava või ala täies ulatuses. Laval või kõnealal ringi kõndides paistate enesekindlam ja teie publik võtab teadmise. Samuti saate publikuga rohkem suhelda, mis võimaldab teil esinemise ajal mugavamalt tunda. (Rakendage seda sellistes olukordades nagu koolitada oma töötajaid – tahad, et koolitaja oleks kaasahaarav ja kutsuv.) Poodiumi või mikrofoni taha peitmine pärsib vaid kõnekamalt ja enesekindlamalt esinemist. Pidage meeles: ringi liikumine tähendab, et te ei saa märkmetele loota – seega peate oma asju teadma.

Hoidke oma esitlus huvitavana

Peate olema kindel, et esitate oma teabe selgel, hõlpsasti nähtaval ja lühidalt. Kas olete kunagi osalenud konverentsil, tunnis või esitlusel, kus esineja slaididel on lõik lõigu järel? Death by Powerpoint on tõeline kontseptsioon ja te ei taha langeda liiga sõnarohkete slaidide ohvriks. Kui teete seda, siis teie publik loeb, mitte ei kuula – või mis veelgi hullem, uinub hetkega.

Kui teil on probleeme oma esitluste loomisega või võib-olla lihtsalt vihkate tüütut tööd, peaksite kaaluma selle kasutamist Ilus.ai, programm, mis teeb raskused teie eest ära. Esitluse kujunduse üksikasjade kallal nokitsemise asemel saate kasutada nende nutikaid malle, et luua oma esitlus hetkega. See vabastab teie aega täiendavaks praktikaks, et saaksite oma teavet publikule enesekindlalt esitada.

Keskenduge teile

Avalik esinemine on aeg, mil olete mõeldud olema tähelepanu keskpunktis. Muidugi, teil võib olla a kena ja korralik liumägede komplekt teie taga, kuid need on vaid täiendavad teadmised ja teave, mida saate edasi anda. Isegi kui teie slaidid sisaldavad olulisi diagramme ja graafikuid, pidage meeles, et teie olete see, kes numbrid kokku lõi ja ülevaate kogus, seega olete esitluse jaoks esmane teabeallikas.

Teie slaidid ei vasta lõpus küsimustele, vastate. Jah, kõik vaatavad sind. Aga see on sellepärast, et nad tahavad kuulda, mida sul öelda on. Teil on pakkuda teadmisi ja teil on võtmeintelligents.

Tutvuge meeskonnaga

Pilt seda: sa oled esitluse pärast närvis ja astud lavale ja… buum! Ei mingit heli. Ai… Sa vihkad seda näha. Soovitan tutvuda seadmetega varakult ning tutvuda heli- ja tehnikameeskonnaga, et saaksite oma esitluse ajal arutada, mida vajate. Nad on selleks, et teid aidata, seega kasutage neid väärtusliku ressursina!

Sinust saab hetkega esitluspro!

Viimane nõuanne on harjutada. Esitluse harjutamine valmistab teid ette tõeli tehinguks. Iga kord ja iga kord. Pole tähtis, kas olete esitlust pidanud kümme korda, harjutage vähemalt üks kord enne iga esinemist, et hoida end värske ja tuttavana.

Püüdke mitte lasta tehnilisel probleemil end esitluse või kõne ajal koperdama. Harjutage usaldusväärse kolleegi või sõbra ees ja paluge neil segajaid tutvustada. Parimatega meist juhtub pisikesi tõrkeid ja teie publik mõistab. Kui midagi juhtub, vabandage viisakalt ja professionaalselt, püüdke probleem parandada ja jätkake oma esitlusega. Kui probleemi ei saa lahendada, jätkake oma esitlusega oma võimaluste piires. Selle asemel, et teie esitlusele vähem mõelda, hindab publik tõenäolisemalt teie professionaalsust ja tasakaalukust.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga