Mida otsida ettevõtte arvelduskonto valimisel

Olenemata sellest, kas olete uue äritee alguses või soovite oma ettevõtte finantseerimist uuendada, on oluline tagada, et teie pangakontod oleksid teie vajaduste jaoks optimeeritud. Selleks vajate õiget ettevõtte arvelduskontot.

Siin on mõned kriteeriumid, mille alusel valida oma ettevõtte vajadustele parim arvelduskonto.

Pakutavad teenused

Uut pangakontot valides tuleb kõigepealt vaadata pakutavatest põhiteenustest. See hõlmab nii filiaalisiseseid, veebipõhiseid kui ka muid teenuseid.

Filiaalisiseselt peaksite saama sularaha ja tšekke sisse kanda, sularaha välja võtta ja vajadusel saada kassatšekke. Samuti peaks teil olema lihtne juurdepääs klienditeenindusele ja -toele, sularahaautomaadile ja muudele põhilistele pangateenustele.

Internetipangandus on enamiku ettevõtete jaoks, mis ei ole sularahapõhised, finantstoimingute tuum. Internetipanga abil peaksite saama vaadata saldosid ja hiljutisi tegevusi, algatada ülekandeid teistele sama panga ja muude finantsasutuste kontodele, pääseda juurde arvete tasumisele veebis ning hallata sõltuvalt teie ettevõtte vajadustest töötajate deebetkaarte – sellest lähemalt minuti pärast.

Lisaks tavapärastele pangandusvajadustele võite soovida, et teie ettevõttekontod oleksid samas pangas, kus on teie isiklikud kontod. See annab teile juurdepääsu hüpoteekidele, laenudele ja seotud teenustele. Teie otsustada, kas soovite hoida kõike samas kohas või jagada oma kontosid erinevatesse pankadesse. Igal meetodil on oma plussid ja miinused, kuid õiget või valet vastust pole.

Igakuised hooldustasud

Kui leiate mõned pangad, kus on teile vajalikud teenused, on aeg pöörduda tasude poole. Äripanganduse tasud ulatuvad tasuta kuni tuhandete dollariteni kuus. Kuna teie äri muutub keerukamaks, on mõistlik eeldada mõningaid tasusid. Siiski saate neid tasusid piirata ja hoida need võimalikult madalad, valides õige panga ja arvelduskonto.

Parimad pangakontod ei võta põhiliste pangandusvajaduste eest tasu. Näiteks Capital One 360 ​​Spark Checking on tasuta ettevõtte arvelduskonto, mis võimaldab teil kõiki oma pangaasju teha veebis. Capital One 360 ​​ei paku siiski harukontori kasutuskogemust, mistõttu võib see mõne ettevõtte jaoks olla liiga piirav.

Enamik suuremaid panku pakub arvelduskontode tasumist kuutasuga, kuid õigetel tingimustel saab sellest tasust loobuda. Näiteks Chase’i ettevõtte põhikontol on 15 dollari suurune kuutasu, kuid sellest tasust loobutakse, kui hoiate kontol pidevalt vähemalt 1500 dollarit.

Sularaha ja tehingulimiidid

Mõned pangad pakuvad tasuta kogemust kuni teatud tehingulimiitideni. Kindlasti jälgige seda tüüpi limiite igas pangas või krediidiliidus uue konto avamisel.

Kõige tavalisem limiit, millega kokku puututakse, on sularaha sissemakse limiit kuus ilma tasuta. See on mõistlik, kuna sularaha sissemakse jaoks on vaja tellerit ja see on pangakontori jaoks kulukas. Tasu põhineb tavaliselt kuus sissemakstud dollarite kogusummal.

Järgmine tasude kogum, millega kokku puutute, on sisse- või väljamaksete kogulimiit, sealhulgas veebiülekanded, arvemaksed ja sissemaksed kolmandatelt osapooltelt krediitkaarditöötlejatelt, nagu Stripe. Kui teete iga kuu palju müüki, võib teie tehingumaht kiiresti kasvada, seega jälgige madalaid limiite.

Vabakutselise või veebipõhise üksikettevõtjana ei tohiks te tavaliselt oma põhiliste pangandusvajaduste eest tasu maksta.

Paindlikud deebetkaardid

Kui teie ettevõttel on ainult üks töötaja ja alati on üks töötaja, võite liikuda järgmise jaotise juurde. Kui aga loodate oma ettevõttesse lisada kedagi peale iseenda, võib olla mõttekas anda neile ka deebet- või krediitkaart. Krediitkaardid on levinumad erinevatel põhjustel, kuid see ei tähenda, et teie pangakonto peaks teie võimalusi piirama.

Enamik panku ja krediidiühistuid, mis teenindavad ettevõtteid, annavad teile paindlikkuse lisada täiendavaid kaardiomanikke ning valida nende kaartide jaoks sularaha ettemakse ja ostulimiidi. See tagab, et teie töötajad saavad osta seda, mida nad oma tööks vajavad, kuid ei lähe teie pangakonto sisuga minema, et neist enam kunagi midagi kuulda ei saaks.

Mõned pangad võtavad selle funktsiooni eest tasu ja mõned pangad ei paku seda üldse. Kui arvate, et peate tulevikus lisama töötajate deebetkaardid, veenduge, et saate seda teha, hoides samal ajal oma ettevõtte finantsturvalisust esirinnas.

Lihtsad integratsioonid

Kui teie ettevõtte pangakonto on valmis, peab see töötama teie raamatupidamis- ja eelarvestamistarkvaraga ning muude teie valitud teenustega. Kõige tavalisem neist teenustest on Quickbooks, kuid mõelda on ka muudele finantssüsteemidele, näiteks arvete esitamine ja arvete tasumine Due.com-i kaudu.

Ükskõik milliseid teenuseid kasutate, on võimalus saata ja vastu võtta piiramatuid ACH-ülekandeid, eriti veebiettevõtete jaoks.

Kasutage oma panga valimisel tervet mõistust

Päeva lõpuks on enamik ettevõtte arvelduskontosid üsna sarnased. Need eristab neid pakkuv finantsasutus, nende pakutavad teenused ja see, kuidas kavatsete oma kontot kasutada. Kui soovite lihtsalt juhtida väikest üksikettevõtet, sobib kohalik pank või krediidiühistu tõenäoliselt hästi. Kui aga näete end juba mõne aasta pärast ükssarviku idufirma eesotsas, valige kindlasti pank, mis suudab teie vajadustele vastata.

Teie ettevõtte edu või ebaõnnestumine sõltub selle finantstulemustest ja ettevõtte arvelduskonto on iga ettevõtte rahanduse tuum. Kui teete hea otsuse, saate pangakonto haldamise asemel keskenduda oma ettevõtte juhtimisele. Seda oskab iga ettevõtte omanik hinnata.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga