Mida teevad edukad ettevõtjad vabal ajal?

Kui ma üles kasvasin, oli mul palju hobisid.

Mulle meeldis joonistada, maalida ja savist asju meisterdada. Ma pole kunagi sporti teinud, kuid tegelesin võimlemise, balleti ja kogukonnateatriga. Leidsin pidevalt rõõmu millegi uue tegemisest, loomisest ja õppimisest.

Vanemaks saades jäi enamik neist hobidest kõrvale. Hiljuti mõtlen, et mis on muutunud?

Olen kindel, et saate sellega samastuda; Kuigi meil võib olla mõned hobid, millega püüame sammu pidada, peetakse hobidele aja veetmist tavaliselt “luksuks”. Me arvame, et need on midagi, mille juurde jõuame tagasi, kui meie ajakava on veidi avatum ja meie elu pole nii hullumeelne.

Reaalselt võib hobide jaoks aja võtmist olla raske ratsionaliseerida. Kui alustate ettevõtet, võib idee leida aega millegi lõbusa ja loova tegevuse jaoks tunduda üsna raske ülesanne – rääkimata tohutu ajaraiskamisest.

Kas te ei peaks pühendama iga ärkveloleku tunni uue ettevõtte mõtlemisele, planeerimisele ja alustamisele?

Kuigi vanasõna lihvkivile nina panemine on vajalik, väidan, et peaksime siiski oma hobide jaoks aega leidma. Mitte ainult ei kurna “kõik tööd ja ilma mänguta” uskumatult kurnav, vaid tõenäoliselt ei soodusta see ka palju loovust, mis on eduka ettevõtluse jaoks hädavajalik.

Et saada aimu edukate ettevõtete juhtide hobidest, vaatasin Noorte Ettevõtjate Nõukogu ettevõtjate poole. Nad on välja pakkunud nimekirja 10 ainulaadsest hobist, mis neid inspireerivad, väljakutseid esitavad ja erutavad. Vähe sellest, need hobid on aidanud neil oma äri paremini juhtida ja edukamaks ettevõtjaks saada.

10 edukate ettevõtjate hobi

1. Võistlemine vastupidavusaladel

Ettevõtjaks olemine tähendab, et peate seadma eesmärgid ja nendest kinni pidama.

Seega on hea mõte arendada eesmärkide seadmise ja enesetäiendamise harjumust oma elu muudes aspektides. “Seadsin eesmärgi ja kompenseerin päeva jooksul laua taga istumise tunnid,” ütleb Peter Boyd PaperStreet Web Designist, kellele meeldib võistelda vastupidavusaladel. “Jalgrattasõit, sörkimine, ujumine, mudajooks, olgu see siis nii. Minu lemmiküritused on olnud BattleFrog ja Spartan Run, kuid naudin ka lihtsalt hommikust rattasõitu.

Lisaks oma sportlike võimete lihvimisele ning eesmärkide saavutamise ja saavutamise julgustamisele võite leida oma uue lemmikviisi auru välja puhumi. “Kas treenimine on lõbus? Vead kihla,” ütleb Peter.

2. Videomängude mängimine

On oluline, et teil oleks hobisid, mis teile lõõgastavad ja mis muudavad teie seisakuid meelelahutuslikuks. “Mulle meeldib mõelda, et lisaks seisakutele saate videomängudest õppida palju elu õppetunde,” ütleb Douglas Hutchings Picasolarist.

“Näiteks kui kohtate vaenlasi, siis liigute õiges suunas.”

3. Sukeldumine

Kui olete ettevõtja, olete juba tõestanud, et te pole seiklushimuline. Lõppkokkuvõttes on oma rada ja ettevõtte asutamine üks seiklusrikkamaid usuhüppeid, mida saate teha.

Seega on mõistlik, et ettevõtjad tegelevad põnevate hobidega, nagu sukeldumine. “Olen seiklussukelduja, olen sukeldunud igal kontinendil, sealhulgas Antarktikas,” ütleb Trevor Sumner LocalVoxist. “Sukeldusin maailma haide kõige enam nakatunud vetes (Cocos Island) ning leidsin rahu ja ilu kõige tormilisemates ja ohtlikumates veealustes ökosüsteemides.”

Trevor ei tee seda siiski ainult seikluste põnevuse pärast. “See on alustamise metafoor,” ütleb ta. “Kui leiate 12-jalase vasarapea või 1000-naelise leopardhüljesega näost näkku täiusliku rahu, on teil starditasemel tera.”

4. Jooksmine

Jooksmises on midagi sügavalt teraapilist; see on viis vaim kontrollimi ja lõõgastumi isegi pärast kõige pöörasemaid päevi. “Ma arvan, et meie kõigi ajud töötavad terve päeva miljon miili minutis ja selles, et lasete ka oma kehal kiiresti liikuda, on midagi väga stressi maandavat,” ütleb Laura Land ettevõttest EMPIRE Cell Phone Accessories.

Laura kasutab jooksmist stressi maandamise ja probleemide lahendamise viisina, mistõttu on see suurepärane valik igale ettevõtjale. “Jooksmine annab suurepärase väljundi, et lasta oma meelel imestada,” selgitab ta. “Mõned minu suurimad äriprobleemid on jooksmise ajal lahendatud.”

Vaata ka: Kuidas tööl vormis püsida

5. Akrojooga harjutamine

Võib tunduda ebaintuitiivne valida hobi, mis nõuab palju keskendumist.

Lõppude lõpuks, kuna ettevõtjaks olemine nõuab nii palju keskendunud mõte, kas poleks hea mõte valida hobi, mis seda ei tee?

Ettevõtja Darrah Brustein nii ei arva. “Hakkasin hiljuti tegelema AcroYogaga, kuna see on suurepärane treening ja nõuab nii palju keskendumist, mis ei lase mul oma äri pärast stressi tekitada,” ütleb ta.

See mitte ainult ei sunni Darrah’d keskenduma millelegi peale ettevõtte juhtimisega kaasneva stressi, vaid ta ütleb, et see on lihtsalt nauditav. “See on lõbus ja õpetab palju suhtlemise ja usalduse kohta. Kindlasti soovitan!”

6. Reisimine

“Kuigi ma ei saa seda teha nii palju, kui tahaksin, meeldib mulle reisida ja uusi asju näha,” ütleb Jonathan Long Market Domination Mediast. “Igal aastal üritan nimekirjast välja jätta vähemalt ühe eepilise saidi.”

Siin ei pea olema äritundi; Jonathani jaoks on reisimine aeg uurimi ja kogemi – pole vaja suuri ärireisi. Vahel on ettevõtjana hea omada hobi, kus saad vooluvõrgust täielikult lahti.

“Sel aastal tahan tõesti Hawaiile ära minna ja kõiki hämmastavaid jugasid uurida,” ütleb ta. “See ei ole edukas aasta, kui mul pole GoPro kaadreid, kuidas ma Hawaii koskede juurest kolmekordselt tagasi lendan.”

7. Loominguliste koduprojektide tegemine

Kui olete minu moodi, olete võib-olla vanemaks saades oma loomingulisemad hobid loobunud. Järgmised paar ettevõtjat võtavad aga ette loomingulise väljundi leidmise.

Nathalie Lussier AmbitionAllyst on tegelenud sellega, mida ta nimetas “kodukaunistami”, millest on saanud tema lemmikhobi.

“See on suurepärane loominguline väljund, mis võimaldab mul uurida kunsti erinevates meediumites (ja värvides!) ning see aitab mul naasta oma töö juurde värskena, ” ütleb ta. “Ma poleks kunagi arvanud, et minust saab isetegija, kuid on lõbus proovida kätt erinevates kavalates projektides!”

8. Kitarri mängimine ja laulude kirjutamine

Samamoodi keskendub Brittany Hodak ZinePakist oma loomingulisele poolele, võttes iganädalasi muusikatunde.

“Ma võtsin 2015. aastal igal nädalal kitarri ja laulukirjutamise tunde, ” ütleb ta. “Lisaks sellele, et see oli suurepärane loominguline väljund (ja andis mulle vabanduse kaks korda nädalas kontorist lahkuda!), aitas see laiendada minu võrgustikku paljude hämmastavate mitteettevõtjatega, kellega ma muidu poleks võib-olla kunagi kokku puutunud.”

Tema mõte on hea; Kuigi võib olla ahvatlev võtta ette hobi, mis kajastub otseselt teie ärielus, võib olla hea mõte hargneda ja mõelda kastist välja. “Ma arvan, et iga ettevõtja peaks tegelema hobiga, mis inspireerib teda olema loovam ja sotsiaalsem,” ütleb Brittany.

Vaata ka: Kuidas muuta oma hobi äriks

9. Kardisõit

“Mul on harjumu käia kord nädalas kardiga sõitmas, et pärast pingelist päeva auru põletada,” ütleb Billy Ono Kami Speedist. “60 miili tunnis avatud kardi roolis istumine, maapinnast tolli kaugusel, võib olla nii virgutav kui ka rahustav.”

Billy usub, et kardisõit paneb teda hästi ettevõtjana edukaks saama. “Ootamatu võidujooks täiesti võõraste inimeste ja tuttavate nägudega on midagi, millega me kõik ettevõtjatena iga päev silmitsi seisame,” ütleb ta. “See hoiab mind konkurentsis ja kursil.”

10. Aiandus

Mis puutub ettevõtte asutamisse, siis kõik on seotud seemnete külvamisega ja asjade kasvu jälgimisega. Seega pole üllatav, et edukad ettevõtjad võtavad aianduse kui hobi poole.

“Aiandus on üks lõbus tegevus, mis käib paralleelselt ettevõtte omamisega,” ütleb Brett Farmiloe Markitorsist. “Istutate seemneid ja kasvatate kasvu, kuni teie saak hakkab toitu kandma. Hoidad aeda umbrohtudest, et puhastada see segajatest.

Ja nagu ettevõtte juhtimisega ikka, tuleb vahel teha raskeid valikuid ja mõelda üldpildile.

„Mõnikord tuleb haarata käärid ja teha raske otsus, et lõigata oks puu suuremaks hüvanguks,” ütleb Brett. “See on suurepärane ja inspireeriv väljund.”

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga