Miks isegi Silicon Valley ettevõtjad vajavad äriplaani?

Silicon Valley on hull koht.

Olen seal elanud ja töötanud, algul läbi 90ndate lõpu ja dot-comi mulli, samal ajal kui töötasin Yahoo!-s, ja siis jälle aidanud asutada ettevõtet, mille lõpuks eBay ostis. Kuna dot-comi mull lõhkes, lahkusin Ühendkuningriiki tööle ja asutasin seal ettevõtte.

Olen otsustanud erinevatel põhjustel orgu mitte naasta, kuid mul on siiski palju sõpru, kes seal töötavad ja naasevad regulaarselt ärikohtumistele. Silicon Valley on tõesti hullumeelne koht, mis pole nagu ükski teine ​​maa peal – ja iga kord, kui tagasi lähen, läheb see hullumeel.

Oma taustaga olin eriti põnevil, et nägin Mike Judge’i oma uues HBO sarjas Silicon Valley’st rääkimas, kujundades selle kultuuri sama terava teravmeelsusega, nagu ta kasutas Office Space’is korporatiivset Ameerikat.

Siiani pole ta pettunud. “Silicon Valley” (saade) on osutunud nii meelelahutuslikuks kui ka samal ajal oru elutruuks.

Eelkõige jäi teine ​​jagu mulle hinge. Kuna tegelen äriplaneerimisega, oli tore näha, kuidas miljardärist investor Peter Gregory küsis ettevõtjalt ja saate peategelaselt Richardilt oma äriplaani.

Richardil seda muidugi pole. Kui Peter küsib, millega Richardi ettevõte tegeleb, hakkab Richard välja tooma üksikasju selle kohta, mida tema toode – algoritm – teeb. Peeter tulistab vastu:

“Algoritm on toode ettevõttest! Ma tean seda! Mille kohta ma küsin, on Ettevõte ise. Kes see on? Mida nad teevad? Kas need on hädavajalikud?”

Matunult läheb Richard koju ja hakkab Vikipeediast äriplaneerimise kohta lugema.

Siin on natuke sisemist nalja. Paljud Silicon Valley ettevõtted on viimasel ajal palju ajakirjanduses väidavad, et neil ja teil pole äriplaani vaja. Lihtsalt hakake kiiresti midagi ehitama ja kui see ei õnnestu, pöörake nad ütlesid.

Tähendus: saate alati hiljem suunda muuta, kui teie esialgne idee ei õnnestu.

„Ehitage ja pöörake” mudel võib töötada, kui teil on pangas tohutul hulgal riskikapitali ja saate endale lubada kalleid vigu.

Kuid kas enamik Silicon Valley ettevõtteid peaks planeerimisprotsessi vahele jätma?

Kindlasti mitte. Ja siin on kuus head põhjust, miks:

1. See on võimalus määratleda oma võimalus

Äriplaani kirjutamine sunnib ettevõtjaid kirjeldama oma äri igapäevases keeles, millest igaüks aru saab.

Äriplaanid peavad olema võimalikult lühikesed ja ettevõtjad peavad suutma kirjeldada, mida ettevõte teeb, kes on klient, kuidas nad jõuavad kliendini, kuidas nad teenivad kasumit ja palju muud. kõik vaid mõne leheküljega.

Soovitan ettevõtjatel alati alustada lihtsast pigist, et täpsustada oma väärtuspakkumist ja dokumenteerida oma ideed võimalikult väheste sõnadega. Sedamööda, kuidas esitlus täpsustub, kasutage äriplaani, et dokumenteerida täiendavaid üksikasju, mis ei mahu lihtsasse üheleheküljelisse pigi.

Isegi kui äriplaani kunagi ei jagata, sunnib selle loomise protsess ettevõtjaid läbi mõtlema oma äri kõik aspektid, et nad saaksid olla valmis oma ideed üksikasjalikult arutama.

2. See sunnib teid oma oletusi dokumenteerima

Iga ettevõtte asutamine on riskantne, kuid äriplaani kirjutamine võib aidata seda riski vähendada.

Äriplaanid vähendavad riske, sundides ettevõtjaid dokumenteerima mitte ainult seda, mida nad oma toote ja sihtturu kohta teavad, vaid ka seda, mida nad ei tea.

Hea äriplaan on sisuliselt loetelu eeldustest, mis tuleb kinnitada. Äriplaan on oluline tööriist, mida kasutada eelduste kontrollnimekirjana, mida tuleb tõestada. Kas teie toode või teenus meeldib teie sihtturule? Kas nad on nõus maksma seda, mida arvate, et nad maksavad? Kas teie turule mineku strateegia töötab? Kuidas saate seda testida? Kui kasutate oma äriplaani sel viisil, mitte jäigast tegevuskavast, vähendate oluliselt oma ebaõnnestumise ohtu.

3. Sa pead tõestama oma ärimudelit

Isegi parimad ideed peavad mingil hetkel ikkagi raha teenima.

Äriplaani kirjutamine hõlmab oma rahaasjade läbimõtlemist. Kui palju teie toote või teenuse tarnimine maksma läheb? Kui palju raha peate igalt kliendilt teenima, et lihtsalt kulusid katta? Mida peate kasumi teenimi tegema? Finantsmudelite läbitöötamine annab neile küsimustele vastused ja aitab kindlaks teha, kas teie ettevõte on võimeline olema rahaliselt edukas.

4. See näitab, kui palju raha sul vaja on

Ükskõik, kas kogute Silicon Valleys Sand Hill Roadil riskikapitalistidelt raha või suundute kohalikku panka SBA laenu saami, peate teadma, kui palju raha küsida.

Kas vajate kümmet tuhat dollarit või kümme miljonit? Ilma plaanita sa ei tea. Plaani koostamine võib aidata teil välja selgitada, kui palju raha te investoritelt vajate, enne kui teie ettevõte suudab end kasumiga ülal pidada.

5. Võite jagada oma nägemust

Uut ettevõtet asutades ei pea te mitte ainult selgitama oma kontseptsiooni potentsiaalsetele investoritele, vaid ka tagama, et teie partnerid ja töötajad oleksid teiega samal lainel.

Kui kirjutate oma plaani üles – olenemata sellest, kas teete seda Wordi dokumendis või Powerpointi esitluses – on teil midagi, mida saate oma meeskonnaga jagada, et kõik liiguksid samas suunas.

Ilma ühiste eesmärkideta võivad ettevõtjad raisata lugematuid tunde, kui nende meeskond liigub erinevates suundades.

6. Ilma selleta väldid rasketele küsimustele vastamist

Lõpuks sunnib äriplaneerimise protsessi läbi töötamine teid vastama rasketele küsimustele: kellele teie toode täpselt on mõeldud? Kuidas kavatsete neile turundada? Milline saab olema müügiprotsess? Kui palju raha sul vaja on? Kes saab meeskonda? Kuidas näeb ülempiiritabel välja, kui toote kaasa uusi investoreid ja meeskonnaliikmeid, kellel on omakapitali?

Tugev planeerimisprotsess sunnib teid neile küsimustele vastama. Ehkki te ei pruugi isegi oma plaani laialdaselt jagada, valmistab raskete küsimuste läbimõtlemise ja neile vastamise protsessi läbimine teid ette investorikohtumisteks ja muudeks vestlusteks teie meeskonnaga teie visiooni ja ettevõtte tuleviku üle.

Äriplaneerimine on viimase kümnendi jooksul oluliselt muutunud. Möödas on pikkade ja üksikasjalike äriplaanide ajad – kaasaegne äriplaan on lühike, keskendub peamiste eelduste dokumenteerimisele ja annab teekaardi nende eelduste kinnitami.

Ettevõtluse alustamine ilma plaanita, isegi Silicon Valleys, on nagu autosse istumine ilma kaardi ja sihtpunktita. Planeerimine aitab määrata sihtkoha, isegi kui täpne marsruut sinna jõudmi pole veel päris selge.

Soovin sarjast „Silicon Valley” kuuluvat Richardile edu, kui ta oma väljamõeldud ettevõtlusteekonnal navigeerib, ja ei jõua ära oodata, kuidas sari lõppeb! Soovitatav vaadata ettevõtjatele ja kõigile, kes soovivad lihtsalt naerda.

Kas soovite abi oma ettevõtte planeerimisel, kuid eelistate pöörduda professionaalide poole? Tutvuge LivePlani äriplaani nõustamisega – saate viie tööpäevaga MBA-ga kirjutatud äriplaani.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga