Miks „mittetegemine” on uus postkasti null?

Tootlikkus on suur äri, seega pole ime, et üha rohkem eksperte, teadmisi ja tööriistu väidavad, et nende ainulaadne lahendus on see, mis viib teid edu kõrgustesse. Kuid enne kui asute viimasele 4-tunnisele töönädalale või ajate end Inbox Zerosse jõudmisel meeleheitesse, mõelge sellele, et tootlikkus ei ole kõigile sobiv kategooria ja taktika, mida kasutate oma ambitsiooniks olla produktiivne” võib tegelikult pigem takistada kui aidata.

Vahetage multitegumtöö monotegumtöö vastu

Multitegumtöötluse maine on viimastel aastatel täiesti õigustatult langenud. See kunagine kõrge ambitsioon on paljastatud kui üks peamisi põhjusi, miks me kaotame fookuse ja aja. Kuidas? Ülesannete vahetamisel raiskab teie aju aega, et jõuda hoogu ja te kaotate fookuse. Mitut ülesannet tehes võib teil olla raske sügavalt kaasa lüüa, kuna teie aju juba teab, et see ei kesta seda ülesannet kaua.

Monotasing, mida mõnikord nimetatakse ühe ülesande täitmi, tähendab, et pühendute antud ülesandele ja võtate meetmeid võimalike katkestuste minimeerimi, ideaaljuhul kuni selle ülesande täitmiseni. Mitte kõik töökeskkonnad ja erialad ei sobi monotegumtööks – näiteks võib tekkida vajadus kliendilt või töökaaslaselt vastust oodates tööga pooleli jätta –, kuid põhimõte hoida fookus ühele ülesandele korraga ilmselgelt kõlav.

Miks toide läbi, kui saab välja lülitada?

Enamik meist elab tähtaegade maailmas, kus sidusrühmadele meele järele on jäänud, nii et alati leidub punkte, kui peame lihtsalt maha võtma, süvenema ja midagi ära tegema. Kuid paljudele meist õpetatakse, et maksimaalse tootlikkuse tagami peaks vaikerežiim olema meie vaikerežiim. Selline mõtteprotsess on tööstusrevolutsiooni pärand; kui me kõik töötasime tehaseliinil ja tegime ikka ja jälle sama igapäevast ülesannet ja meie lõppeesmärk oli etteaimatav ja absoluutne.

Tänapäeval tegeleme äritegevuses enamasti probleemide lahendamisega, mõnikord sõna otseses mõttes leiutame lahendusi lennult. Sellisel juhul annab jõustamine siis, kui te seda ei tunne, parimal juhul puuduliku lahenduse, halvimal juhul viib teid kulukale veale. Rootslased ütlevad, et “padi on parim nõuandja” ja see kehtib kindlasti ka probleemide lahendamise kohta. Kui suudate mõne probleemi peal magada – isegi mitmefaasilise unerežiimi korral –, on teaduslikult tõestatud, et teie probleemide lahendamise võime paraneb. See on tingitud neuroloogilisest protsessist, mida nimetatakse “aktiveerimise levikuks”, mille käigus teie aju suudab une ajal otsida teie tohutul hulgal alateadvuslikke teadmisi, otsides seoseid probleemi lahendami.

Parimad on lühikesed intensiivse fookuse katkestused

Kui teil pole luksust heina lüüa, võiksite kaaluda Pomodoro tehnika kasutamist. See ajahaldusmeetod, mille töötas välja Francesco Cirillo 1980. aastate lõpus, on üha populaarsemaks muutumas tänu paljudele uutele taimerirakendustele, mis aitavad teil oma tööd jagada intervallideks (tavaliselt 25 minuti pikku) ja eraldada need lühikeste pausidega.

Pomodoro tehnika on tõesti kasulik meie kaasaegses olukorras, kus oleme tehnoloogiast (ma räägin sinust, sotsiaalmeediast) nii häiritud, et meie ajul on sõna otseses mõttes raske keskenduda. Planeerige 25-minutilised sarivõtted – üks võib isegi olla “istuge vaikselt mõtlema” – ja veenduge, et mis tahes tegevus, mida te intervalliminutite jooksul ette võtate, on täielik kontrast, nagu HIIT-treening või isegi pereliikmele või sõbrale helistamine.

Miks Inbox Zero ei tee sinust postkasti kangelast?

Kui ma esimest korda ActiveInboxi arendama hakkasin, oli Inbox Zero meilisõnumite tootlikkuse ainulaadne juht. Populaarne arusaam, et tühi postkast esindab tootlikkuse kõrgust, oli teoreetiliselt suurepärane, kuid jätsid tähelepanuta e-kirjade ühe peamise aspekti: te ei kontrolli oma võrgus levitatavaid e-kirju. Vastates pidevalt e-kirjadele, mille teised inimesed – mitte sina – on määranud teie prioriteediks, loobute oma aja kontrollist, sest saate tühjast postkastist saadava väga üürikese rahuloluhoona.

Teise võimalusena on meilide käsitlemine nende põhiülesannetena olnud alu ActiveInboxi arendamisel võimsaks tegumihalduriks aastatepikkuse koostööga entusiastlike kasutajatega. Võimalus muuta e-kirjad ülesanneteks, määrata tähtpäevad ja meeldetuletused järelmeetmete jaoks tähendab, et saate mürast kõrgemale ja olla kindel, et te ei jää millestki ilma e-kirjade halastamatus suhtluslaines.

Zeni lubadus vananenud Inbox Zero kohta eeldab, et olete emotsionaalselt vastutav kogu e-posti teel saabuva ebavajaliku teabe eest, et saaksite oma eesmärki saavutada. See ajutine vaba ruum – Inbox Zero puhul nii üürike – on palju saavutatavam ja kauakestvam, kui keskendute ainult kõige olulisematele asjadele. Kui salvestate need jälgitavate ülesannetena, ei raiska te väärtuslikke vaimseid ressursse, muretsedes selle pärast, mille olete ülejäänud postkastis navigeerimisel unustanud, vabastades oma mõtted asjade jaoks, mis nõela tegelikult liigutavad.

Neile, kes ei soovi oma digisuhtluse lahendami pistikprogrammi kasutada, soovitan lihtsalt vastata harvemini ja harvemini suhelda. Teie võrgustik on tänulik vähema e-kirjade eest ja enamasti saavad teiste inimeste mured – millega varem oleksite end koheselt seganud – keegi teine ​​või muutub tänapäevase äritempo tõttu ebaoluli. E-kirja puhul on mõnikord tee edasiminekuks vähem tegevust, isegi mitte midagi.

Ükskõik, milline on teie strateegia tootlikkuse tipptaseme saavutami, pidage meeles, et jääte realistlikuks selle suhtes, mis on teie ja teie meeskonnaliikmete jaoks saavutatav, ning keskenduge sellele, mis toob kaasa tulemuse, mis esindab kvaliteeti, mitte kvantiteeti. Siin pole hõivatud lolle!

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga