Millal on õige aeg endale palka maksta?

Ettevõtlust alustades võite olla oma võlausaldajate nimekirjas viimane, kuid mingil etapil peate hakkama ise teenima. Siin on seitse asja, mida kaaluda, et teha kindlaks, kas praegu on õige aeg endale palka maksta.

1. Olete olnud ühe aasta parem kui kasumiläve

Eeldades, et teil oli enne ettevõtte käivitamist piisavalt raha, et täita oma fikseeritud ja vajalikke isiklikke rahalisi kohustusi (nagu eluase, kommunaalkulud ja kindlustus), siis olete üks ettevõtte viimastest finantsprioriteetidest vähemalt ühe aasta jooksul alates hetkest, mil jõuate “pausile”. isegi” – mille saavutami kulub üldiselt vähemalt kolm kuni kuus kuud, olenevalt üldkuludest ja teie tööstusest.

Kuigi selline vaoshoitus võib tähendada, et elate mõnda aega oma isiklikus elus üsna “lahja”, annab see võimaluse luua oma ettevõttele võimalikult varakult kindel alus, nii et teil on vähemalt aasta aega trendidest õppida. ja müügitsüklid, mis ilmnevad siis, kui olete kasumiläve ületanud. Selle ajaloo abil saate täpselt prognoosida äriotsuseid ja -vajadusi, mis lõpuks kasvu edasi viivad – mis lõpuks viib olukorrani, kus saate endale potentsiaalselt palgatõusu teha.

2. Kui maksukohustused peavad seda asjakoha

Kui teie ettevõte on asutatud füüsilisest isikust ettevõtjana, on teie isiklikult ja ettevõtte kaudu teenitav raha maksukohustuste mõttes sisuliselt “üks ja seesama”. Kuid kui olete asutatud ametliku ettevõttena, võib palga võtmine pakkuda maksusoodustusi, eriti kui see neelab sisuliselt teie ettevõtte teenitud tulu ja võib potentsiaalselt vähendada teie ettevõtte tulumaksukohustust. Kuigi palga- ja boonussummasid käsitlevate maksuseaduste järgimise tagami peaksite kaasama teadliku raamatupidaja ja väikeettevõtete maksuõiguse eksperdi, võib endale maksmine tähendada IRS-ile veidi vähem maksmist.

3. Kui olete saatnud välismaailmale soovitud sõnumi

[pullquote position=”left”] “[the CEO’s salary] läheb selle peale, kas ettevõtte missioon on midagi uut ehitada või lihtsalt palgatšekke koguda. – Peter Thiel[/pullquote]

Kuulus riskikapitalist Peter Thiel kuulutas kord, et palk, mida ettevõtja oma alustamisest kogub, on palju suurem kui dollarid ja senti – see loob pretsedendi ettevõtte juhtivale jõule nii sisemiste töötajate kui ka aktsiaaktsionäride seas. Kui Thiel 2008. aastal TechCrunch50-s selle avalduse tegi, ütles ta, et kasutab idufirma tegevjuhi madalat palka omamoodi volitusena, et teha kindlaks, kas organisatsioon on valmis edu saavutama. [the CEO’s salary] läheb selle peale, kas ettevõtte missioon on midagi uut ehitada või lihtsalt palgatšekke koguda.

4. Kui olete rahastuse kogunud, peate kasvama

Thieli ülaltoodule viitab see, et kui riskikapitali rahastamise tagamine on üks teie peamisi ärieesmärke, tahate tõenäoliselt endale maksmata jätta. Kui olete investorite rahalise toetuse loonud, võib olla aeg end palgaga premeerida.
Kuid mõelge väikesele: vastavalt Järgmine veeb, enam kui pooled Silicon Valley ettevõtjatest maksavad endale vähem kui 50 000 dollarit aastas.

5. Kui olete kindel, saate ja olete maksnud kõigile teistele

[pullquote position=”right”] “Veenduge, et kõigi, kellega te tööle võtate ja kellega koos partnerite, rahaliselt hoolitsetakse, enne kui maksate endale.” [/pullquote]

Ehkki olete tehniliselt “boss” ja otsustaja, kannate ka juhtimiskoormust, mis tähendab “meeskonna jaoks ühe võtmist” ja selle tagamist, et enne kui maksate endale raha, hoolitsetakse kõigi eest, kellega te palkate ja kellega koostööd teete. Kui teil pole raha, et maksta oma töötajatele ja müüjatele, kes teie ettevõtte juhtimise võimalikuks teevad, pole õige aeg endale maksta.

6. Kui arutlete laienemise üle

Kuigi võib olla põnev näha, et teenite järjepidevat igakuist kasumit, ärge tehke seda viga, arvates, et olete valmis laienema enne, kui olete arvestanud palka, mis kajastab täpselt teie võimeid, ajainvesteeringut ja soovitud aastakasumit. palk.

Kui te pole veel oma ettevõttelt makset kogunud, on aeg endale palka maksta. Kui olete selle kulu arvesse võtnud, võite mõista, et teie ettevõte ei ole nii kasumlik ega kasvuks valmis, kui arvasite.

7. Kui pole põhjust sularaha ettevõttesse jätta

[pullquote position=”left”] “Parim aeg palga võtmi on ainulaadne asjaolu, mille peaksite kindlaks määrama oma ettevõtte enda põhjal.” [/pullquote]

Sularaha ettevõttesse jätmine on mõttekas siis, kui teie plaan sisaldab mingil kujul kasvu, kuid kui olete oma ettevõtte elutsüklis jõudnud punkti, kus saate oma olemasolevaid rahalisi kohustusi silmas pidades kindlalt säilitada soovitud tulu, ja pole investeeringute või ettevõtlusega seotud põhjust mitte maksta, on aeg nautida oma töö vilju.

Ettevõtte omamine nõuab palju “higiomakapitali” ja põhjustab alguses sageli palju rohkem tööd, kui teile hüvitist makstakse – ja teenite vähem kui siis, kui töötaksite kellegi teise heaks! Kuigi see ei tähenda, et peate oma ettevõtluse jooksul tasuta töötama, on parim aeg palga võtmi ainulaadne asjaolu, mille peaksite kindlaks määrama oma ettevõtte praeguse finantsstabiilsuse ja selle tuleviku eesmärkide põhjal. kasvu ja oma isiklikke rahalisi vajadusi.

Mis pani teid otsustama, et on aeg hakata endale palka maksma? Kas teil on teistele ettevõtjatele nõu anda? Jagage seda allolevates kommentaarides.

Kristen Gramigna on BluePay turundusjuht, väikeettevõtete juhtiv kaupmeeste teenusepakkuja kõigi nende maksete töötlemise vajaduste jaoks. Tal on enam kui 15-aastane kogemus pangakaarditööstuses otsemüügi, müügijuhtimise ja turunduse alal.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga