Millele tähelepanu pöörata

Viis sammu müügimaksu kogumise alustami

Nüüd, kui mõistate väikeettevõtete müügimaksu põhitõdesid, peaksite olema valmis alustama müügimaksu kogumist. Järgige allolevaid samme, et õppida, kuidas oma väikeettevõtte eest müügimaksu maksta.

1. Registreeruge müügimaksu loa saami

Teie esimene samm on otsida müügimaksu loa registreerimise leht oma osariigi maksuameti veebisaidil (sageli tuluministeeriumis). Selle lehe kaudu saate registreeruda müügimaksude kogumi, aruandmi ja maksmi nii oma osariigis kui ka väljaspool. Veenduge, et teil oleks käepärast oma föderaalne tööandja identifitseerimisnumber (EIN) ja muu põhiline ettevõtte kontakt- ja omanditeave.

2. Selgitage välja, mis on maksustatav ja millise määraga

Nii nagu peate registreerima müügimaksu loa, peate määrama ka oma müügimaksumäära. Nagu New Yorgi näites, võite olla vastutav mitme müügimaksu tasumise eest. Sõltuvalt teie elukohast ja müüdavate kaupade tüübist võite olla vastutav ka selle eest, et tasu ei võeta. Selle teabe võivad esitada vastavad riigi- või kohalikud ametiasutused.

Nagu varem mainitud, ei maksustata kõiki müüdavaid tooteid ja teenuseid. Kuigi mittemaksustatavad kaubad kuuluvad üldiselt ülalmainitud kategooriatesse, on igal osariigil omad erandid. Pennsylvania müügimaksuseadused pakuvad kasulikku näidet: seal on kõrvitsad toidukaupadena müümisel maksustamata, kuid kaunistustena müümisel maksustavad.

3. Kaaluge müügimaksu kõrvale jätmi pangakonto avamist

Enne müügimaksu kogumist võiksite avada uue pangakonto ainult kogutud maksuraha jaoks. Te ei ole seadusega kohustatud selleks otstarbeks teist pangakontot avama, kuid see võib lihtsustada teie müügimaksude registreerimist, aruandlust ja tasumist.

4. Koguge kogu kogutud müügimaks ja hoidke selle üle arvestust

Pärast kolme eelneva sammu sooritamist võite alustada müügimaksu kogumist. Veenduge, et olete programmeerinud kõik müügipunktisüsteemid vajalike maksumääradega ja prindite müügimaksusummad kõikidele kviitungitele.

Lisaks võiksite kaaluda, kas plaanite (või peate) müügimaksu kviitungitel ja arvetel eraldi ridadena esitama või mitte.

Peaaegu igas osariigis, kus käibemaksu kogutakse, peate jälgima ja registreerima kõik oma ettevõtte müügimaksu kogumise juhtumid. Veenduge, et kõigi tehingus müüdud maksustatavate esemete rahaline koguväärtus ja kogu kogutud käibemaks oleks selgelt märgitud. Teie maksuhaldur võib teilt nõuda ka kviitungite ja muude müügidokumentide originaalide säilitamist – ja kui on aeg oma käibemaksust teatama, on teil hea meel, et teil on need käepärast.

5. Teatage ja tasuge oma müügimaksu sissenõudmised

Teie käibemaksuarvestus ei ole mõeldud ainult sisemi otstarbeks. Samuti peate oma käibemaksu laekumisest oma maksuametile regulaarselt aru andma (kuigi aruandluse sagedus on osariigiti erinev). Kui järgite ülaltoodud juhiseid oma käibemaksu laekumise üksikasjaliku arvestuse pidami, peaks müügimaksu nõuetekohane aruandlus olema käkitegu – kontrollige oma maksuametite veebisaite, et määrata kindlaks nende aruandlusprotsessi nõuded.

Kui on aeg tasuda müügimaks, esitate müügimaksudeklaratsiooni koos klientidelt kogutud rahaga. Pange tähele, et aruandlustähtajad võivad erineda esitamise tähtaegadest – kontrollige uuesti oma maksuhaldurilt, et olla kindel. Enamikul juhtudel nõutakse käibemaksu esitamist kord kvartalis, kuid suuremat tulu teenivate ettevõtete puhul võib igakuine esitamine olla kohustuslik.

Mida peaksid väikeettevõtted veel müügimaksust teadma?

Enamasti hõlmab kõik ülaltoodud kõike, mida peaksite oma väikeettevõtte müügimaksu kogumisel teadma. Sellegipoolest peaksite alati uurima kõiki võimalikke muutujaid, mis on seotud järgmise nelja kaalutlusega:

  • Asukoht: Vaadake tagasi ülalmainitud New Yorgi ja Jersey City maksudele. New Yorgis koguvad makse nii osariik kui ka kohalikud omavalitsused, Jersey Citys aga ainult osariik. Võti: kontrollige alati mõlemat.
  • Edasimüüjad: Pidage meeles, et kui müüte oma kaupa edasimüüjale, paluge tal esitada edasimüügisertifikaat, mis lubab neil enamiku kaupade pealt müügimakse mitte maksta.
  • Arvestuse pidamine: Müügimaksude kogumine on vaid pool võitu. Pidage põhjalikku arvestust, et maksude esitamise ajal oleks teil kõik vajalik, et järgida kohalikke ja osariigi müügimaksu määrusi.
  • Erandid: Pidage meeles, et teatud müügid on müügimaksu kogumisest vabastatud. Teadke neid olukordi sees ja väljas, et vältida täiendava müügimaksu kogumist – ärge tehke lisatööd, mida te ei vaja, ja kindlasti ärge tekitage kliente ebavajalike tasudega.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga