Milline on teie järgmine tavapärane rahaline olukord?

Koroonaviirus on meie elusid mitmel viisil muutnud. See on muutnud sotsiaalse distantseerumise, maski kandmise ja kodus viibimise suureks osaks meie igapäevasest uuest normaalsusest. Pandeemia on mõjutanud ka seda, kuidas me suhtume oma rahaasjadesse normaalsesse nii lühi- kui ka pikaajaliste finantseesmärkide saavutamiseks.

Nende rahaliste eesmärkide saavutamiseks või võib-olla lihtsalt selleks, et püsida pinnal koroonaviiruse ajastul ja pärast seda, on oluline mõista, et tõenäoliselt ei pöördu asjad kunagi tagasi meie vanasse “normaalsusse”. Selle asemel peaksime mõtlema sellele, kuhu me tõenäoliselt suundume, kui “finantssektori järgmine normaalne”. Siin on mõned ideed, mida kaaluda, kuidas just seda teha.

Kuidas sa oma raha kulutad

Nüüd

On tõenäoline, et pandeemia on muutnud teie rahahaldust ja võib-olla pannud teid vähem raha kulutama. Võib-olla valmistate rohkem kodus süüa ja säästate väljas söömise pealt. Võimalik, et töötate kodus ja vähendate transpordi- või autokulusid. Teie jõusaali liikmelisus võib olla minevik, sest kodused treeningud on teie uus normaalsus.

Edasi

Kuna majanduslangus on tõenäoliselt osa meie finantsmaastikust veel kuude või aastate jooksul, võite olla rohkem mures enda üle pingutamise pärast kui varem. Ettevaatlik kulutamine ja mõistmine, et teie rahaasjad võivad iga hetk drastiliselt muutuda, võivad olla osa teie järgmisest tavapärasest finantsolukorrast.

Võite suunata kulutused toidukaupadele, lastehoiule, ravikuludele ja muudele asjadele, mis on tõesti olulised. Kõik “lisad”, mis ei ole tegelikult vajalikud või ei too teie ellu tõelist väärtust ega rõõmu, on esimesed asjad, mida saate eelarvest kärpida.

Kuidas säästate oma raha

Nüüd

SimplyWise’i andmetel ei suuda 38% ameeriklastest tulla 500 dollariga ilma laenu võtmata või midagi müümata. Kuna koroonaviirus on paljastanud, kui kiiresti teie rahaasjad löögi alla võivad saada, on mõttekas seada esmatähtsaks hädaolukorras säästmine. Kolme kuni kuue kuu kulude säästmisega võib see aidata teil oma rahalise tuleviku osas kindlamalt tunda.

Edasi

Kui teil on olemas kindel hädaabifond, võite liikuda muude säästmiseesmärkide poole, näiteks säästa maja või kolledžihariduse jaoks. Säästueesmärgid, mille otsustate saavutada, sõltuvad lõpuks teie elustiilist ja ainulaadsetest prioriteetidest.

Kui tunnete, et teil pole piisavalt raha, et säästa nii palju, kui soovite, võiksite rasketel aegadel oma sissetulekute suurendamisel olla tõeliselt loominguline. Seda saab teha.

Kuidas investeerite oma raha

Nüüd

Ei saa eitada, et koroonaviirus on pannud paljud meist oma investeeringute pärast kartma. Võib-olla vaatasite oma portfelli üleöö ja mõtlesite, kas saate pensionile minna siis, kui lootsite. Lõppude lõpuks algas S&P pikim pulliturg 2009. aasta märtsis ja lõppes ootamatult 2020. aasta märtsis.

Edasi

Vähem kindla tuleviku jaoks võite olla avatum madala riskiga investeerimisvõimalustele, mis pakuvad suuremat stabiilsust. See kehtib eriti siis, kui olete vanem ja lähenemas pensionile. Kui olete noor, võite endale lubada suurema riskiga investeerimist. Siin on mõned madala riskiga investeeringud, mida kaaluda, kui soovite olla konservatiivsem:

  • Võlakirjad: Võrreldes aktsiatega kujutavad võlakirjad palju väiksemat riski. Võite teenida intressi väljamakseid võlakirja hoidmise ajal ja nimiväärtust, kui see jõuab tähtajani.
  • Rahaturufondid: Investeerimisfondide tüüp, rahaturufondid võimaldavad teil investeerida erinevatesse väga likviidsetesse varadesse. Paljud rahaturufondid, mis sisaldavad sularaha ja väärtpabereid, näiteks teatud võlakirju, mille tähtaeg on umbes aasta.
  • Deposiitsertifikaadid: Hoiustõendit (CD) võib võrrelda fikseeritud intressimäära ja väljamaksekuupäevaga hoiukontoga. Sellega kaasneb garanteeritud tootlus ja see teenib kõrgemaid intressimäärasid kui enamik tšeki- ja hoiukontosid.
  • Eelistatud laos: Eelisaktsiate puhul võite loota fikseeritud dividendile, kuna eelisaktsiatel on eelisaktsiate ees.

Võite proovida ka robo-nõustajat, mis võimaldab teil investeerida ilma palju raha või investeerimiskogemuseta. Robo-nõustaja esitab teile mõned küsimused, et määrata kindlaks teie riskitaluvus ja eesmärk. Seejärel investeerivad nad teie raha teie eest ja kasutavad teie portfelli pidevaks tasakaalustamiseks spetsiaalseid algoritme. Näiteks Wealthtfront ja Betterment on kaks tuntud röövimisnõustajat, mida saate uurida.

Kuidas sa pangad ja maksad

Nüüd

Pandeemia on kiirendanud panganduse ja maksete suundumusi, mida oleme viimastel aastatel näinud. JD Poweri küsitluses väitis 30% vastanutest, et kasutavad oma mobiilipanga rakendust sagedamini ja 35% ütlesid, et loodavad internetipangale rohkem kui koroonaviiruse eelse seisuga.

Edasi

Kui te veel ei kasuta mobiili- või Interneti-panganduse eeliseid, siis tõenäoliselt soovite seda lähikuudel ja aastatel tegema hakata. Lisaks võime kõik kasutada vähem sularaha ja eelistada kontaktivabasid makseviise kui meie uut tegutsemisviisi. Need võivad hõlmata digitaalseid rahakotte, nagu Apple Pay ja Google Pay, aga ka veebipõhist ettemaksu, mis võimaldab teil maksta ilma kauplustes, restoranides või muudes asutustes midagi füüsiliselt puudutamata.

Kuidas saate ravikindlustust

Nüüd

Kuna tööpuuduse tase tõusis koronaviiruse tõttu hüppeliselt, jäid miljonid ameeriklased tervisekindlustuseta. Kui olete üks neist ameeriklastest, võite olla mures selle pärast, kuidas kattate enda ja oma pere ravikulud. See kehtib eriti siis, kui tuginesite kindlustuskatte saamiseks ainult oma tööandja ravikindlustusplaanile.

Edasi

Koroonaviirus võib tulevikus muuta ravikindlustuse hankimise viisi. Sõltuvalt tööandja toetatud kattest võib see põhjustada ebakindlust, nii et võite selle asemel kaaluda alternatiivseid võimalusi. Mõned näited hõlmavad järgmist:

  • Medicaid: Niikaua kui olete abikõlblik, pakub Medicaid taskukohast võimalust tervisekindlustuse saamiseks. Õnneks on 36 osariiki ja Columbia ringkond laiendanud Medicaidi katvust neile, kes teenivad kuni 138% föderaalsest vaesuse tasemest, mis on 17 609 dollarit üksikisikutele, 23 792 dollarit kaheliikmelisele perekonnale ja 36 156 dollarit neljaliikmelisele perekonnale.
  • Ravikindlustuse turg: ACA turuga saate hõlpsalt võrrelda individuaalseid terviseplaane. Kõik, mida pead tegema, on sisestada oma isikuandmed ja oodata oma terviseplaani valikuid, sealhulgas hinnangulisi kulusid ja toetusi, millele võite kvalifitseeruda.
  • Ühingu ravikindlustus: Mõned ühendused, nagu Freelancers Union ja Alliance for Affordable Services, pakuvad oma liikmetele tervisekindlustust. Kuna liikmestaatus võib olla suurem kui saadav kasu, uurige enne selle tee leidmist.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga