Milliseid väikeettevõtluse võimalusi pakub tulevik?

Kui proovite ikka veel aru saada, millist ettevõtet alustada või millises valdkonnas alustada, on teil valida nii paljude suurepäraste väikeettevõtete võimaluste vahel.

Sa võisid valida alustada juba populaarset ettevõtet; or, võite valida tööstusepõhise kogemuse või oskuste põhjal sul juba on.

Kui proovitud tegevus ei tundu ahvatlev, siis miks mitte mõelda suuremalt? Kuidas on lood ettevõtte asutamisega tööstuses, mille järele on nõudlus tulevikus? (Lugege kindlasti Tuleviku tööstused autor Alec Ross.)

Ilmselgelt ei saa keegi meist täpselt kindlaks määrata, mida tulevik toob, kuid tänu globaliseerumisele, kiiretele edusammudele teadus- ja tehnoloogiasektoris ning väga ühendatud võrgumaailmale (muuhulgas), toimuvad muutused kiiremini kui kunagi varem.

Maailm muutub meie silme all

Pearsoni sõnul 19. sajandil kulus Suurbritannial 150 aastat, et kahekordistada oma SKT elaniku kohta.

20. sajandil kulus USA-l sama asja tegemi 50 aastat. Ja 21. sajandil kulub Hiinal ja Indial vaid 15 aastat.

Samamoodi, kui kunagi võis kuluda paar aastakümmet, enne kui enamikul elanikkonnast võttis kasutusele midagi, näiteks telefoni või elektrit, tarbekaupade kasutuselevõtu määrad nagu mobiiltelefonid ja internet, juhtuvad viie kuni kümne aasta jooksul.

Pilt Harvard Business Review kaudu

Loomulikult, kuna tehnoloogia kasutuselevõtu tempo kiireneb, peate mõnes neist valdkondadest konkurentsieelise hoidmi suutma kiiresti liikuda ja suutma vastata kasvavatele nõudmistele.

Järgmise 20 aasta jooksul kasvab maailma keskklass ühelt miljardilt kolmele miljardile ning sellest saab enamikus riikides kõige olulisem majandus- ja sotsiaalsektor. See tähendab, et peaksime nägema oluliselt suuremat nõudlust tarbekaupade ja teenuste järele. Väikese ärivõimalusi ja ka suuremaid ärivõimalusi peaks olema külluses.

Kui soovite pikaajalist äritegevust teha, ei saa nende suundumustega arvestada. Kuidas need pakkumist ja nõudlust mõjutavad? Kuidas muudab tehnoloogia meie tooteid ja protsesse revolutsiooniliselt? Millised piirkonnad on häireteks küpsed?

Maailma Majandusfoorumi (WEF) avaldatud raporti kohaselt on mõned peamised demograafilised ja sotsiaalmajanduslikud muutuste tõukejõud:

 • Muutuv töökeskkond ja paindlik töökorraldus
 • Keskklassi tõus arenevatel turgudel
 • Kliimamuutused, loodusvarade piirangud ja üleminek rohelisemale majandusele
 • Kasvav geopoliitiline volatiilsus
 • Tarbijate uued mured eetiliste ja privaatsusprobleemide pärast
 • Pikaealisus ja vananevad ühiskonnad
 • Noor demograafia arenevatel turgudel
 • Naiste tõusvad püüdlused ja majanduslik jõud
 • Kiire linnastumine

Ja selle sama aruande kohaselt on muutuste peamised tehnoloogilised tegurid järgmised:

 • Mobiilne internet ja pilvetehnoloogia
 • Arvutusvõimsuse ja suurandmete edusammud
 • Uued energiavarud ja tehnoloogiad
 • “Asjade Internet”
 • Crowdsourcing, jagamismajandus ja peer-to-peer platvormid
 • Täiustatud robootika ja autonoomne transport
 • Tehisintellekt ja masinõpe
 • Täiustatud tootmine ja 3D-printimine
 • Täiustatud materjalid, biotehnoloogia ja genoomika

Mõelge, kuidas need muudatused teid huvitavat tööstust mõjutavad või milliseid võimalusi need võivad pakkuda.

Näiteks, paindlik töökorraldus võib ka tähendada tööruumide tõus (kas üksikisikutele või tervetele ettevõtetele) ning suurenenud nõudlus kohvikute ruumi ja pistikupesade järele. Seega võib kohvikuäri või ühistööruumi asutamine olla lihtsalt suurepärane idee.

Kiire linnastumine pakub ka teise hea võimaluse. Kuna rohkem inimesi hakkab linnadesse tööle, suureneb vajadus taskukohase eluaseme järele. See tähendab, et kinnisvarafirmadel ja ehitusettevõtetel läheb tõenäoliselt hästi. See tähendab ka suuri keskkonnariski tegureid. Võite kas spetsialiseeruda ja saada “jätkusuutlikuks arendajaks” või saada keskkonnamõju hindajaks. See võib olla ka a hea aeg õigusega tutvumi, või avada õiguspraktika, mis võib olla spetsialiseerunud vastavus- ja äriõigusele.

The nutikate objektide tõus ja sõltuvus nendest, aka the “Asjade Internet” (mõelge nutikatele termostaatidele, kantavatele treeningseadmetele ja sisseehitatud anduritele peaaegu kõige jaoks) ei vabasta mitte ainult tohutul hulgal andmeid selle kohta, kuidas me elame, vaid avavad ka võimalused pooljuhtide ja tarkvara valdkonnas ning valdkondades, mis on seotud teabe privaatsus, turvalisus ja süsteemide integreerimine.

McKinsey Instituudi uuringute kohaselt on asjade Internetil a võimalik majanduslik mõju 4–11 triljonit dollarit tuleb 2025. aastal. Selles uuringus kaardistavad nad mõned võtmevaldkonnad, kus väärtus võib koguneda. Tasub uurida.

Veel üks suurepärane võimalus on esindatud jagamise tõus, või jagamismajanduse äri. Tänapäeval jagamismajanduse mudeli raames tegutsevad ettevõtted nautida tohutut edu ja pidevalt laienev kasutajaskond. Seda on suures osas võimaldanud internet, mis on omakorda võimaldanud luua selliseid saite nagu AirBnB, mis võimaldavad igaühel oma korteri või kodu veebis loetleda ja pakkuda seda puhku üürimi, või muidugi, mis võimaldavad inimestel broneerida takso. oma telefoni rakendusest, kus iganes nad ka poleks.

Need ettevõtted ja nendega sarnased ettevõtted on juba turgusid häirinud (nagu taksotööstus Uberi ja Lyfti puhul) ja jätkavad seda ka edaspidi.

Äritegevus muutub ja kui te ei soovi kohaneda, võite jääda maha.

Tulevikku suunatud olemine ei ole raketiteadus

Peale hüpoteesi selle kohta, kuidas maailm muutub jätkuvalt, on palju igal aastal avaldatavaid aruandeid, mille poole saate pöörduda, et teada saada, mis praegu tegelikult muutub.

Igal aastal avaldab USA tööstatistika büroo a langevate tööstusharude nimekiri, millest paljud kuuluvad tootmissektorisse. Kui järele mõelda, pole see sugugi üllatav, arvestades toodete taskukohasust, mis on valmistatud välismaal, mitte USA pinnal.

Samuti ei saa halba hoida bürool silma peal kõige kiiremini kasvav ja kõige kiiremini kahanev ametid. See annab teile linnulennult lähivõtte.

Näiteks üks väga nõutud amet –tuuleturbiini hooldustehnikud –illustreerib suurepäraselt inseneri- ja alternatiivse, puhta energia sektori kasvu.

Võrrelge neid loendeid kahanevate tööstusharude loendiga ja hakkate kiiresti mustreid välja valima.

Oskused tulevikuks

Ühendkuningriigi valitsus avaldas 2014. aasta juulis dokumendi, milles koondati mitmete Ühendkuningriigis asuvate teadusasutuste uurimistulemused. Paber, pealkirjaga Tööturu lugu: oskused tulevikuks, käsitleti neid oskusi, mille järele on 2022. aastal nõudlus, sealhulgas esilekerkivaid oskusi ja nende seost töökohtadega.

Loomulikult tuleks kõiki uuringuid, mis ennustavad tulevikku, suhtuda soolaga. Need on endiselt ennustused ning nähtamatud turujõud ja tehnoloogiad võivad sama hästi häirida näiliselt tõusuteel olevat tööstust.

Sellegipoolest näitavad leiud, et prognooside kohaselt väheneb tööhõive osatähtsus primaar- ja kommunaalteenuste ning töötleva tööstuse sektoris, samas kui tööhõive ehituses, kaubanduses ning majutus- ja transpordisektoris kasvab aastatel 2012–2022 kõige enam.

Pilt Ühendkuningriigi valitsuse uurimistulemuste kaudu

Kui soovite praegu ehitusäriga alustada, võite sellest kasu lõigata hiljem. Kui aga mõtlete tootmisettevõtte loomisele, võiksite uurida, kas see on tõesti hea väikeettevõtlusvõimalus pikemas perspektiivis või mitte.

Loomulikult ei võta see statistika arvesse tegureid, mis võivad neid ennustusi häirida, seega ärge heitke meelt, kui teil on hoogu ja suurepäraseid ideid.

Sama paberi tulemused näitavad, et ametid on tõusuteel, sealhulgas juhid, spetsialistid, kaastöötajad, hoolitsemine, vaba aeg ja muud. Kasvavad ka nendel kutsealadel tegutsemisega seotud oskused.

Üldiselt hinnatakse kõrgelt inimesi, kellel on lai valik üldoskusi. See hõlmab probleemide lahendamise, suhtlemise, meeskonnatöö ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga seotud oskusi.

Isegi kui te ei plaani 2022. aastal kellegi teise heaks töötada, tasub veenduda, et teil on oskused oma ettevõtte tulevikku viimi.

Paljud riigid ja sõltumatud institutsioonid avaldavad sarnaseid aruandeid, kas loetelusid oskustest, mis muutuvad tulevikus olulisemaks, või nõutavate ülikoolikraadide kohta. Pöörake tähelepanu nendele aruannetele, kuna need näitavad turu suuremaid suundumusi ja vajadusi.

2014. aasta lõpus Riiklik Kõrgkoolide ja Tööandjate Liit avaldatud andmed koondunud 260 ettevõttest ja organisatsioonist. Andmete põhjal suutsid nad koostada põhjaliku nimekirja nõutavatest bakalaureuse-, magistri- ja doktorikraadidest. Kolm parimat bakalaureuse- ja magistrikraadi hõlmasid rahandust, raamatupidamist ja arvutiteadust. Parimad doktorikraadid olid kõik inseneri- ja loodusteaduste valdkondades.

Kas olete neljandaks tööstusrevolutsiooniks valmis?

Paljude inimeste sõnul oleme neljanda tööstusrevolutsiooni künnisel.

3D-printimise, robootika, tehisintellekti ja masinõppe, nanotehnoloogia, geneetika ja biotehnoloogia arengud viitavad lähitulevikus suurtele võimalustele.

Korporatsioonid, üksikisikud ja valitsused saavad kõik olema eeldatakse kiiret kohanemist. See toob endaga kaasa suuri riske, aga ka suuri võimalusi. Mõelge hoolikalt, kuidas nendes tööstusharudes tehtud edusammud võivad mõjutada valdkondi, millest olete huvitatud.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga