Mõjutajate turundusstrateegia: 10 sammu juhend

Vaid mõne aastaga on plahvatuslikult levinud idee kasutada mõjutajat oma ettevõtte turundami. Oma toodete või teenuste reklaamimi töötamine kõrgetasemeliste sotsiaalmeedia kasutajatega võib väikeettevõtte omaniku jaoks tunduda hirmutav. Kuid õige strateegia ja teostus võivad suurendada kaubamärgi nähtavust, suurendada autoriteeti ja ühendada teid laiema vaatajaskonnaga.

Hiljutise uuringu kohaselt ostavad 56% tarbijatest suurema tõenäosusega toote pärast seda, kui näevad sellest positiivset kuvandit. Lisaks näitas uuring, et 49% inimestest ütlesid, et nad ostavad toote tõenäolisemalt, kui seda toetab tõeline isik, kes neile meeldib või keda nad austavad.

Mõjutajaturunduse väärtus

Mõjutajate turundusstrateegiad asetavad teie toote või teenuse vaatajaskonna ette, kes juba pöörab tähelepanu. Mõjutajate turundus võib olla ka vähem agressiivne kui muud digitaalse turunduse teed. Mõnel juhul ei pruugi usaldusväärne isik, kes räägib teie pakkumistest kõrgelt ja siiralt, tunduda isegi reklaamina. Tõhus mõjutajaturundus tundub pigem sisuka nõuande kui pealetungiva reklaamina.

Mõjutajate tüübid

Teie mõjutaja turundusstrateegia sõltub suuresti mõjutaja tüübist, kellega koos töötate. Peaksite teadma nelja tüüpi mõjutajaid:

  • Mega-mõjutajad on põhiliselt kuulsused – olgu siis näitlejamaailmast, spordimaailmast, Internetist või millestki muust – ja neid on harva võimalik väikeettevõtete mõjutajakampaaniate jaoks kasutada. Sellegipoolest, kui saate imekombel kätte need mõjutajad, kellel on miljoneid jälgijaid, on bränditeadlikkuse hüppeline kasv väga tõenäoline.
  • Makromõjutajad neil on 100 000 kuni 1 miljon jälgijat ja see võib olla mõnevõrra paremini saavutatav. Nende ilmne eelis on nende suur, kuid mitte liiga suur publik. Sellise vaatajaskonna suuruse juures suhtleb tõenäoliselt märkimisväärne protsent mõjutaja vaatajaskonnast nendega, selle asemel, et neid lihtsalt passiivselt jälgida. Siiski ei saa te makromõjutajate kampaaniaga nišiturunduse jõudu rakendada.
  • Mikromõjutajad on 10 000 kuni 100 000 jälgijat. Nende mõnevõrra väiksem vaatajaskond on sageli korrelatsioonis jälgijaskonnaga, kes neile tegelikult tähelepanu pöörab. Tulemu on sageli suurem, kuigi mitte tingimata ülemäärane kaasatus. Lisaks töötavad nišiturunduse lähenemisviisid mikromõjutajatega üsna hästi, kuigi see taktika on mõjutajate viimase kategooria puhul tõeliselt suurepärane.
  • Nano-mõjutajad 1000–10 000 jälgijaga on mõjutajate turundusstrateegiate jaoks üha olulisem. Selleks, et kedagi peetaks mõjutajaks ja tal oleks nii väike vaatajaskond, võib eeldada, et tema mõju jälgijatele on märkimisväärne. Selline kaasatuse tase tähendab sageli kõrget ROI-d. Muidugi on nanomõjutajate ilmselgeks karguks nende väike publiku suurus.

Mõjutajate näited

SmartBizi klientidele Shari Bisquerale ja Carey Kleinile kuulub Off-Road Vixens, populaarne naisterõivaste bränd naistele, kes armastavad õues elavat elustiili. Nad kasutavad edukalt mõjutajastrateegiat oma kaubamärgi tõstmi ja pakuvad aktiivsetele naiste mõjutajatele tasuta tooteid.

Off-Road Vixensi veebisaidilt:

“Otsime oma firmat esindama auväärseid, mõjukaid tibusid. Nädalavahetuse sõdalased, kes teevad seal seda, mida nad armastavad, olgu siis mootorsaaniga, lumerattaga, surfamisega, maastikurattaga, UTV-ga, jahil, kalal, vibulaskmisel, tünnivõistlusel või millegi vahepealsel ajal. me tahame sinusuguseid tibusid. Meie brändisaadikud on meile väga olulised, sest teie olete igapäevaelus need, kes teevad seda, mida meie ettevõte esindab. Meie bränd annab teile võimaluse määratleda, kes te olete selles valdkonnas, mis teile meeldib!

Vaadake Off-Road Vixensi Instagrami, et näha, kuidas nad mõjutajaid kasutavad. See turundusstrateegia on neile hästi mõjunud ja nende kaubamärki otsitakse Internetis ja üritustel üle USA

Siin on sammud, mida saate selle ainulaadse turundusliku lähenemisviisi kujundami teha.

10 sammu mõjurturunduse strateegia loomi

1. Tõstke välja selged eesmärgid

Ärge hüpake ühegi turundusprogrammi juurde ilma, et teie eesmärgid oleksid paika pandud. Kui olete oma eesmärgid määratlenud, saate oma kampaaniate edukuse määrami edasi liikuda mõjutajate leidmisega ja jälgimise kasutuselevõtuga. Teie eesmärgid võivad hõlmata järgmist:

Bränditeadlikkuse suurendamine

Olenemata sellest, kas tegutsete tiheda konkurentsiga tööstuses või väikeses nišis, peate tarbijatel olema teadlikud teie kaubamärgist ja teie pakutavast. Looge oma sotsiaalmeediakanalitele isiksus, kasutades kaasamise julgustami koopiaid ja pilte.

Publiku ehitamine

Kas teie fännide ja jälgijate arv kasvab? Mõjutajate strateegia võib aidata teie numbreid tõsta, paljastades teie brändi neile, kes ei kuulu teie põhijärgijatesse.

Suurenenud seotus

Sotsiaalmeedia kaasamine mõõdab avalikku jagamist, meeldimisi ja kommentaare veebiettevõtte sotsiaalmeedias. Kaasamine on ajalooliselt olnud sotsiaalmeedia toimivuse hindamise levinud mõõdik. Pange tähele, et kaasamine ei tähenda tingimata müüki, kuid hoiab teie brändi meeles, kui tarbijad on ostlemi valmis.

Plii genereerimine

Turunduses tekitab müügivihje genereerimine tarbijates huvi teie toodete või teenuste vastu. Müügivihjeid saab luua näiteks loendi koostami või müügivihjete jaoks.

Müük

Lõppkokkuvõttes on kõik seotud müügiga ja tulude suurendamisega. Õige mõjutajakampaania võib edukalt julgustada tarbijaid kulutama oma raskelt teenitud raha teie toodetele või teenustele. Mõjutajad saavad kasutusele võtta müügi suurendamise strateegiaid, nagu allahindlused, tootekomplektid või ostke üks-ühe-pakkumised. Mõjutaja suudab tähelepanu tõmmata paremini kui tavaline reklaam.

Kliendi lojaalsus

Leidke oma ettevõtte reklaamimi lojaalse jälgijate baasiga mõjutaja. Püsikliendid ostavad teie tooteid pidevalt, olenemata sellest, kas need on müügil või mitte, ning soovitavad teid sõpradele ja perele. Selle vaatajaskonna hoidmine piisavalt suurena, et teid pinnal hoida, on teie ettevõtte üldise edu jaoks ülioluline. Püsiklientide omamisega on seotud mitmeid muid eeliseid, sealhulgas positiivsed veebiarvustused ja tasuta suuline reklaam.

Linkide loomine

Linkide loomise tulemu on väärtuse loomine, kaubamärgi loomine ja bränditeadlikkuse suurenemine. Veebisaidid konkureerivad võrgumaailmas alati üksteisega oma paremusjärjestuse tõstmise pärast. Seda seetõttu, et kõrgem asetus otsingumootorites suurendab nii veebisaidi külastuste arvu kui ka konversioonivõimalusi.

2. Määrake mõjutajakampaania tüüp

Mõjutajate suhtest maksimumi saami on mitu võimalust. Valikud hõlmavad järgmist:

Sidusettevõtte turundus

Mõjutaja saab vahendustasu oma tegevuse tulemusena tekkinud müügi pealt. Sidusettevõtte turundus on suurepärane viis investeeringutasuvuse jälgimi ja julgustab mõjutajat ka toodet aktiivselt toetama, kuna nad saavad kasu iga kord, kui müük tehakse ja neile omistatakse.

Võistlused või kingitused

Olge loominguline, eriti seoses sisenemisnõuetega, ja pange oma sihtrühm oma kaubamärgiga kaasa. Võistlused ja kingitused võivad suurendada jälgijate arvu, suurendades teie meiliturunduse nimekirja ja kogudes tarbijaandmeid.

Pikaajalised partnerlussuhted

Pikaajalised partnerlussuhted on nagu suursaadiku roll, kus mõjutajast saab mõneks ajaks ehk määramata ajaks brändi nägu. Suursaadiku rollid sarnanevad traditsiooniliste kuulsuste kinnitustega, kus bränd seob oma nime ja maine tuntud isiksusega.

Sponsoreeritud ajaveebi postitused

Mõjutajate blogid ja veebisaidid võivad pakkuda tõsist SEO mahla. Blogipostitused indekseeritakse otsingumootorites, seega on nende eluiga pikem kui ühel sotsiaalmeediapostitusel, mis kestab vaid umbes 12 tundi.

Sotsiaalmeedia mainimine

Mainimine on see, kui brändile viidatakse või seda „mainitakse” veebis. Kui ettevõte on Facebookis märgistatud, sellel säutsitud või lingitud, arvestatakse see brändi orgaanilise otsingu väärtuse hulka. Positiivne SEO suurendab nähtavust, mis võib kutsuda esile rohkem mainimisi ja suurendada SEO väärtust.

Brändisaadikud

Loo suhteid lojaalsete brändifännidega. Nad saavad teie kaubamärgi kasutamise ja reklaamimise eest eksklusiivseid pakkumisi, tasuta tooteid või ollakse veebis esile tõstetud. See võib olla kasulik mõjutegijale, kes soovib oma publikut kasvatada.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga