naučiť sa ho integrovať

Čas čítania: 4 minút

Doručovacie služby pomohli zachrániť mnohé obchodné predaje a uprostred „nového normálu“ naberá maloobchodné doručovanie stále viac a viac na sile a komu sa podarí vypracovať najlepšiu taktiku, tento závod určite predbehne!

Dôležitosť dodávky pre budúcnosť obchodu

Pandémia Covid-19 výrazne zmenila svet. Prísne obmedzenia na kontrolu šírenia vírusu spôsobili, že mnohé dvere sa v obchode definitívne zatvorili.

Tento pochmúrny scenár prinútil manažérske tímy, aby sa znovu objavili rôznymi spôsobmi, ako prekonať krízu a ponúknuť prispôsobené služby pre verejnosť.

Rozvozové služby, ktoré boli takmer všetky zamerané na rozvoz jedál, si čoskoro získali pozornosť niekoľkých startupov a spoločností, aby predefinovali profil spotreby v čase pandémie.

Väčšina obchodu musela zatvoriť alebo drasticky znížiť svoju kapacitu, pričom fungovala z väčšej časti len interne. Práve v tom momente ukázal vznik elektronického obchodu a online predaja prostredníctvom aplikácií na odosielanie správ novú cestu.

Ako integrovať doručovaciu službu do vášho podnikania

Online nakupovanie bolo už v posledných rokoch na vrchole svojej popularity, ale s obmedzeniami na doručovanie na dlhé vzdialenosti spoločnosťou Correios a inými populárnymi prepravcami začali spotrebitelia zvyšovať miestnu spotrebu, aby dostali svoje produkty rýchlejšie.

Vďaka propagačným akciám a doručovaniu za prijateľnú cenu sú mnohé miestne ceny podobné tým, ktoré sú online, okrem toho, že sú jednoduché bezpečné spôsoby platby bez poplatkov, ako napríklad PIX, ktorý dal nový život obchodu.

Nižšie nájdete sériu dôležitých tipov, ako z toho vyťažiť maximum a nezmeškať žiadny predaj s pomocou donáškovej služby vo vašom podnikaní.

Majte špecializovanú online službu

Vo veľkých mestách, trhoviská môžu byť celkom životaschopné s možnosťou osobného vyzdvihnutia a doručenia cez motoboy, ale ak chcete mať väčšiu autonómiu a posilniť svoj imidž, ideálne je mať vlastný elektronický obchod s prispôsobenou online službou.

Využite príležitosť začať štruktúrovať svoju vlastnú predajnú stránku, vykonať podrobnú registráciu produktu, ktorú je možné reprodukovať aj na sociálnych sieťach.

Keď už o nich hovoríme: vždy si pamätajte, že vaša firma má teraz doručovaciu službu.

Vytvorte platformu WhatsApp Business s naprogramovanou cestou odozvy pre zákazníka na samoobslužné používanie a výber produktov. Teraz je dokonca možné cez aplikáciu poskytovať aj údaje o doručení.

Poznajte hlavné doručovacie aplikácie a buďte pri nich

Dnes existuje aj veľa predajných aplikácií so zabudovaným doručovaním, vďaka čomu je všetko dynamickejšie. aplikácie ako Rappi, iFood, UberEats a mnohé ďalšie uľahčujú predaj spotrebného materiálu, potravín, príslušenstva, a to všetko veľmi pohodlne.

Dôležité je pochopiť, čo sa môže a čo nemôže predávať v každom z nich. Veľkou hrou je ponúknuť zľavy špeciály, kombá a krížové produkty podľa kategórií.

Aby ste sa nestali rukojemníkmi poplatkov a nakoniec nezarobili málo, musíte si preštudovať výpočet každej platformy, aby ste si vybrali, ktoré z nich sú životaschopnejšie, a tiež porozumeli, ktoré sú u vášho publika najobľúbenejšie.

Mať systém riadenia

Predaj s doručením musí byť rýchly. THE obratnosť Je to veľký rozdiel, pokiaľ ide o získanie dobrých recenzií.

Aby ste mohli odpísať a spustiť každý predaj bez straty času, musíte mať všetko veľmi dobre zorganizované a práve vtedy ERP systém premení váš zážitok.

S ním môžete nájsť a vydať produkt takmer okamžite. Okrem toho je možné zaznamenať a optimálne usporiadať cenné kmeňové dáta zákazníkov pre budúcu taktiku predajných síl. Vďaka marketingu získate jedinečné príležitosti.

Ponúknite diverzifikované spôsoby platby

Už sme spomínali PIX, ktorý garantuje dobré zľavy pri okamžitých platbách, no kreditná karta je stále najobľúbenejšou metódou a pre čo najväčší dosah platieb je ideálne mať kvalitný PoS automat rôznych značiek, ako napr. Urobiť! PoS.

S ním okrem posilňovania a dávania platobné príležitostimôžete dokonca zaregistrovať produkty, služby a uzavrieť svoju hotovosť priamo na zariadení.

Vypracujte špeciálne balenie

Obchod často vytvára spotrebiteľský nákupný zážitokale bez fyzickej prítomnosti je čas prispôsobiť zákaznícku skúsenosť, a to sa deje rôznymi spôsobmi: cez tému vašej stránky, prezentáciu produktov, váš profil na sociálnych sieťach atď.

Rovnako dôležitý ako prezentácia pred a počas nákupu je dojem, ktorý zostane po kúpe. Príprava balíka na mieru je jedným z hlavných spôsobov, ako zaujať zákazníka, ktorý bude mať časť svojej služby zhmotnenú doma.

Ak chcete mať rozdiel, investujte do výroby prispôsobených obalov, s dizajn a funkčnosť.

Produkt tiež dobre zabaľte bez ohľadu na typ a nezabudnite poslať špeciálnu ďakovnú správu alebo dokonca malý darček. Tým sa utiahnu väzby a humanizujte svoju službu.

Zvážte možnosť mať partnerov na doručovanie

Problém so spoliehaním sa na aplikácie tretích strán pri doručovaní v obchode je ten, že často neviete, ktorú doručovaciu službu si vyberiete.

Ak sa doručovacia služba stane relevantnou pre vaše podnikanie, zvážte najať doručovateľa a nadviazať pevné partnerstvo, poučiť doručovateľa o vašom zákazníckom profile a o tom, ako vytvoriť dobrú skúsenosť.

Rovnako ako obchodníci, aj kuriéri nechcú byť rukojemníkmi poplatkov za aplikácie. Dobré doručenie pridáva k tomu dojem zákazníka o vašom podniku.

ponúkajú dopravu zadarmo

Veľmi úspešnou taktikou na životných trhoviskách je ponúkať dopravu zdarma od určitého objemu nákupov, to povzbudí zákazníka, aby využil špeciálnu podmienku a tiež zvýšil svoje tržby, a už sme niekoľkokrát hovorili o tom, že predaj je hlavný riešenie pre podnikanie.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *