Naučte sa, ako dopytovať NF-e jednoduchým krokom

Viete, ako konzultovať NF-e? Alebo inak, viete, na čo je? Faktúra je dôležitým dokumentom na zaznamenanie predaja produktu alebo služby, a to fyzicky aj digitálne. Toto je oficiálny a digitálny certifikát, ku ktorému sa mnohí ľudia stále nevedia dostať.

Poznať funkcie a ako konzultovať NF-e je dôležité mať zaznamenané údaje o vašom predaji alebo kúpe, ako aj o akýchkoľvek poskytovaných službách. Toto je jediný oficiálny dôkaz, že spoločnosť riadne platí dane. A čo je dôležitejšie, elektronická faktúra je a povinný doklad a forma plnenia daňových povinností.

Aby sme vám pomohli, vybrali sme tipy a jednoduchý a praktický krok za krokom, ako si preštudovať svoje poznámky. Zahŕňame aj príručku pre každého, kto chce konzultovať všetky NF-e vydané spoločnosťou. Najprv pochopme tri hlavné typy elektronických faktúr.

Typy elektronických faktúr

Vo všeobecnosti existujú tri hlavné a najpoužívanejšie typy elektronickej faktúry: elektronická produktová faktúra; Elektronická faktúra za služby a elektronická spotrebiteľská faktúra. Pamätajte, že vo všetkých prípadoch sú faktúry predložené iba elektronicky a nie fyzicky. Pozrite si viac o každom z nich:

NF-e: Elektronická faktúra za výrobok

Faktúra za tovar slúži na predaj a nákup produktovonline aj fyzicky. NF-e funguje ako rodný list komodity a v prípade online spoločností je potrebné vykonať proces vydania trochu iným spôsobom.

NFS-e: Elektronická faktúra za služby

Ako už názov napovedá, elektronická faktúra za službu sa používa pre prípady o poskytovanie službybez ohľadu na špecifickosť tohto. Tento typ faktúry je možné použiť aj ako príjemku. Pre prípady online služieb sa vyžaduje aj NFS-e.

NFC-e: Elektronická spotrebiteľská faktúra

Elektronické spotrebiteľské faktúry fungujú za dokumentáciu obchodných operácií ako spôsob, ako nahradiť daňové kupóny. Používa sa pri predaji konečnému spotrebiteľovi a zodpovedá za umožnenie validácie údajov a produktu zakúpeného v tejto transakcii.

Kroky na konzultáciu NF-e online

Na nahliadnutie do elektronickej faktúry potrebujete iba 3 jednoduché kroky. Odhlásiť sa!

1. Vstúpte na portál elektronickej faktúry

Prvým krokom je prístup k Portál elektronickej faktúryponúka SEFAZ. Na prvej stránke vyhľadajte priestor označený ako „Najprístupnejšie služby“ a potom kliknite na položku Konzultovať NF-e. Ďalším možným spôsobom je kliknúť na „Služby“ a „Konzultovať NF-e“ v hornej časti ponuky stránok.

2. Zadajte prístupový kľúč

Pri otváraní stránky dopytu musíte zadajte prístupový kľúč so 44 číslicami zobrazenými v doplnkovom dokumente elektronickej faktúry, DANFE. Spotrebiteľom, ktorí napríklad nakupovali v elektronickom obchode, sa tento prístupový kľúč zvyčajne posiela e-mailom pri nákupe v systéme.

Potom preukážte svoje overenie na stránke a kliknite na pokračovať.

3. Stiahnite si

Po zadaní prístupového kľúča sa zobrazí stránka s faktúrou. Ak si ho chcete stiahnuť, musíte mať a digitálny certifikát. Máte tiež možnosť vytlačiť dokument, stačí prejsť na stránku a nájsť pole pre tlač.

Na uľahčenie tohto procesu použite systém

Ďalší tip je použiť systém na optimalizáciu procesu dotazovania. S riešeniami ATS Informática môžete vystavovať elektronické faktúry prakticky a bezpečne. Viac o tejto téme nájdete na našej stránke s funkciami ERP pre vydávanie NF-e.

Viac ako len vystavovanie faktúr vám náš systém umožňuje jednoducho, optimalizovane a asertívne zadávať dopyt. Medzi výhody ERP systému ATS patrí okrem pohotovostného vydávania a ekologickej tlače aj platforma, ktorá vyhovuje vašej podnikovej rutine, s poznámkami v rámci noriem.

Ako konzultovať NF-e vydané spoločnosťou

Kroky pri konzultácii elektronických faktúr vystavených firmou, sú síce zložitejšie ako predchádzajúce, ale stále pomerne jednoduché, je však potrebné venovať pozornosť niektorým detailom. Pozrite si nášho mini sprievodcu online konzultáciou NF-e pre spoločnosti.

Prvým krokom pri dotazovaní na NF-e je nájsť číslo faktúry ktorý, ako je uvedené v národnej legislatíve, má číslo od 000 001 do 999 999 – v prípade spoločností. K tomu dochádza, pretože čísla sa zvyšujú podľa ich predaja, pričom prvé vystavenie faktúry je číslo 000 001.

Potom sú ďalšie kroky uvedené v predchádzajúcej téme, ale vráťme sa späť:

Vstúpte na portál elektronickej faktúry, vložte prístupový kľúč, ktorý sa zobrazuje vo vašom dokumente, potvrďte jeho pravosť kliknutím na „Nie som robot“ a vložte svoj digitálny certifikát.

Elektronická faktúra je povinným a veľmi dôležitým dokumentom tak pre tých, ktorí predávajú produkty alebo služby, ako aj pre tých, ktorí ich kupujú. Vedieť, ako sa k nemu dostať online, je nevyhnutné na to, aby ste sa oboznámili s brazílskou legislatívou, ktorá oficiálne preukazuje platbu daní.

Náš podrobný sprievodca sa vám jednoduchým spôsobom snažil pomôcť nájsť to, čo potrebujete. Tak čo, objasnili sme vám vec? Je tu ešte nejaká iná téma, ktorú by ste si chceli pozrieť?

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *