Nõuanded ühelt B2B inkassobüroolt, kuidas palka saada

Olete suurepäraselt arenenud Äriplaani ja teil on potentsiaalseid uusi kliente. Probleem on selles, et nad tahavad maksta pärast olete oma toote või teenuse tarninud.

See teeb teid rahutuks, sest halvim, mis juhtuda võib, on see, et te ei saa palka. Kuid olete mängus uus ja soovite hoida asju paindlikuna. Mida saate teha, et selle juhtumise tõenäosust minimeerida?

Tunne oma klienti

Iga nädal kl Grupp Kaplan klient palub meil ärikliendilt sisse nõuda, kuid dokumentatsioon ei näita lõplikult, kes klient on.

Näiteks:

 • Ostutellimust ei pruugi olla.
 • Kliendil võib olla mitu erinevat üksust ja paberimajandusest ei selgu, milline üksus vastutab.
 • Ettevõte võidi müüa ilma müüja teadmata ja tellimus pärines tundmatult uuelt üksuselt.
 • Klient kasutab ärinime või DBA-d, mitte juriidilise isiku nime.
 • Paberitöö kirjeldab üksuse nime kui ettevõtet või LLC-d, kuid üksus pole tegelikult registreeritud.

Ükskõik milline neist probleemidest võib põhjustada selle, et te ei saa palka. Nii et kõige elementaarsemal tasemel hankige kindlasti kliendi ametlik nimi, füüsiline aadress ja kontrollige kontaktteavet (telefon, mobiiltelefon, e-post). Veenduge, et juriidiline nimi oleks igal tellimusel või lepingul.

Uurige oma klienti

Pangad ei laena raha ilma kliendi krediiti uurimata. Müüjad peavad sama tegema. Tavaliselt koguvad müüjad seda teavet krediiditaotluse kohta. Kui teil seda pole, siis tasuta e-raamat Krediiditaotluse käsiraamat sisaldab 19 näidist ja üksikasjalikke selgitusi kõige kohta, mida kaaluda.

Kui teil on teave, peate kontrollima ja kontrollima nende krediiti. Siin on mõned asjad, mida saate teha.

Hiljuti oli meil klient, kes tegi 30 000 dollari väärtuses nõustamistööd ilma seda tegemata. Vähem kui kolme minutiga ja vähem kui ühe dollari eest saime teada, et nende kliendil oli üle 500 000 dollari maksu kinnipidamisõigust, ta omas tosinat erinevat ettevõtet, mille kohtuotsused on peaaegu miljon dollarit, ja polnud lootust kunagi tasu saada.

Kehtestage tingimused, sealhulgas kaitsed

On ülioluline, et teie klient nõustuks teie maksetingimustega, sealhulgas sellega, mis juhtub, kui ta õigeaegselt ei maksa. Selle saab lisada teie krediiditaotlusele, lepingule või tellimisvormile. Selles tuleks selgelt märkida maksetähtaeg ja hilinemise korral kogunev intressimäär. Pange nad vastutama sissenõudmiskulude ja advokaaditasude eest, kui need tekivad.

Kui kliendil on mitu arvet või kuumaksetega leping, on kasulik kiirendusklausel, mis ütleb, et ühe makse hilinemise korral kuuluvad tasumisele kõik summad. Kui see osutub vajalikuks, võite ka märkida, kus kohtuvaidlus toimub. Küsige isiklikku garantiid, kui ettevõttel pole head krediidiajalugu.

Need on kõik tüüptingimused, millega teie klient tõenäoliselt nõustub seni, kuni see on teie esialgses dokumentatsioonis. Kuid kui nad on maksmisega hiljaks jäänud, on liiga hilja neid kaitseid ja nendega kaasnevat sissenõudmisvõimet hankida.

Esitage arve kiiresti, täpselt ja järgige täpselt ajakava järgi

Sa ei saa maksta, kui arvet ei saada. Kui arve on hilinenud, sellel on vigu või ebaselge, annab see teie kliendile põhjuse tasumisega viivitada. Võtke oma kliendiga ühendust enne arve esitamise tähtaega ja veenduge, et ta on selle kätte saanud ja et teil pole küsimusi ega muresid.

Kui nad ei maksa õigeaegselt, jälgige esimesel päeval, kui arve on tasumata. Kui teie klient saab teada, et lasete tal maksta hilja, siis ta teeb seda.

Kehtestage kord, et jälgida korrapäraste ajavahemike järel mis tahes võlgnevustega seotud arveid. Näiteks:

 • Meil 15 päeva enne maksetähtaeg, et veenduda, et teie kliendil on arve ja muret pole.
  • Kui vastust ei tule, saatke nelja tööpäeva pärast uuesti e-kiri
  • Kui ikka vastust ei tule, helista neile
 • Helistama päev pärast arve esitatakse selleks, et küsida makseseisundi kohta
  • Kui nad ütlevad, et makse on postitatud, küsige tšeki numbrit, kas see on täismakse ja postitamise kuupäeva
  • Kui te ei jõua elava inimeseni, jälgige iga kahe või kolme päeva järel, kuni saate telefoni või meili teel vastuse
 • Kui tähtaeg on hilinenud 15 päeva ja kaasamist pole, saatke viivis kiri ja saatke koopia meili teel
 • Kui tähtaeg on hilinenud 30 päeva, helistage ja saatke võlgnevuste haldurile või finantsjuhile iganädalane järelkontroll
 • Kui tähtaeg on möödas 60 päeva, helistage ja saatke ettevõtte omanikule e-kiri. Selgitage, et kui nad ei maksa, peate te eskaleerima.
 • Kui tähtaeg on hilinenud 75 päeva, saatke 10-päevase nõudega lõplik teade posti või meili teel
  • Helistage mõne päeva pärast omanikule ja finantsjuhile ja veenduge, et nad said teate
 • Pöörduge B2B-nõuetele spetsialiseerunud inkassofirmale, kui tähtaeg on 90 päeva hilinenud

See võib tunduda palju tööd. Kuid see pole midagi võrreldes valu ja rahalise kaotusega, mis tuleneb palga mittesaamisest või alati hilinemisega.

Rahavoog on kriitiline kõigile ettevõtetele ja kui te ei püsi oma nõuetega kursis, võivad asjad kiiresti halveneda. Nendest juhistest võib alati teha erandeid. Peamine on protseduuride komplekt, mida järgite järjepidevalt ja erandeid tehakse ainult õigustatud juhtudel.

Ärge kartke küsida raha, mis on teile õigusega kuuluv, ja peatage teenuste või toodete pakkumine, kuni kõik tasumata arved on tasutud.

Kuriteo korral tegutsege kiiresti

Aastate jooksul koostatud küsitluste statistika Ameerika kaubandusõiguse liiga näitavad, et arve laekumise tõenäosus väheneb üle ühe protsendi nädalas, kui arve on tähtaja ületanud.

Selleks ajaks, kui arve on 90 päeva hilinenud, on juba 26-protsendiline tõenäosus, et seda ei maksta kunagi. Selleks ajaks, kui tähtaeg on möödas seitse kuud, on vähem kui 50 protsenti võimalus kunagi koguda.

Enamik inkassoasutusi töötab ettenägematute tingimuste alusel – maksate ainult siis, kui nad koguvad.

Kui konto vajab erilist tähelepanu, siis mida varem annate selle üle mainekale inkassobüroole, seda suurem on võimalus mitte millegi asemel midagi saada.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga