Optimalizovaná a efektívna registrácia produktov

Nikdy nie je priveľa povedať koľko Organizácia je kľúčový v podnikoch, ktoré manipulujú s veľkým množstvom produktov. Zle zaregistrovaný produkt môže znamenať straty, ktorým by sa dalo predísť, a optimalizovať registráciu produktov môže vás to zachrániť pred stratami a bolesťami hlavy a navyše vám to výrazne uľahčí daňový život!

Proces registrácie produktu

Existuje niekoľko spôsobov, ako viesť register produktov, od starých záznamov, excelových tabuliek až po komerčné riadiace ERP systémy. Najdôležitejšie je vytvoriť a registračnú kultúru optimalizované.

Na ERP systémvšetky údaje môžu (a mali by) byť križiakov pre vaše najlepšie využitie. Podrobná registrácia produktu nie je len na dodržanie protokolu alebo na ozdobu.

Ak začínate s elektronickým obchodom, veľmi dobre viete, aký je rozdiel v predchádzajúcej a podrobnej registrácii produktu.

A nielen pre zákazníkov a zásoby dobre registrujete svoje produkty: je to inventár zásob, ktorý vám umožní mať prehľad a strategické vašich produktov, alebo radikálne špecifické, ktoré môžu byť skonštruované rôznymi spôsobmi na analýzu rôznych typov tovaru, kategórií, možností propagácie a nákladovej efektívnosti.

So správnou registráciou môžete stále predvídať zisky a nákladya optimalizovať účtovanie a vašu daňovú situáciu s ďalším krokom kontroly a overovania výstupu produktov.

Základné tipy na registráciu produktu

Na optimalizáciu času a procesu registrácie sa oplatí vziať do úvahy niekoľko kľúčových tipov:

Majte určeného zamestnanca na registráciu

Súčasťou organizovania je štandardizovať. Ak sa vaše produkty riadia dobre zavedeným vzorom, je jednoduchšie vyvinúť logiku, ktorú je možné naučiť a reprodukovať v prostredí.

Je však dôležité, aby tento proces mal čo najmenej rozdielov a vieme, že každý si proces racionalizuje iným spôsobom.

Preto stojí za to určiť osobu na registráciu produktov. Okrem mobilizácie len jedného zamestnanca sa táto osoba môže špecializovať tak, že bližšie spozná produkty a poskytne špecializovanú pomoc, odpovedá na otázky a dokonca aj recenzuje produkty vo video scenároch.

Pripravíte zamestnanca v praxi a zaručíte a Výťažok rastúce a špecializovanejšie. Potom tento zamestnanec naučí tím, ako organizovať produkty.

Prijmite kritériá prípravy

Organizácia sa musí uskutočniť pred, počas a po registrácii produktu. Preto, aby ste mali prehľad o produktoch, je dôležité urobiť predchádzajúce oddelenie produktov, spravidla podriadené kategórii, typu, formát/objem, technické údaje a značka.

Najdôležitejšie je vytvoriť formy organizácie, ktoré sa dajú ľahko naučiť a reprodukovať a ktoré môžu dávať zmysel pre väčšinu produktov.

Nezabudnite vytvoriť úrovne a podúrovne vo svojom inventári. Čo keby sme použili príklad pre niekoho, kto si chce otvoriť obchod so zvieratami?

Povedzme, že zaregistrujete dávku:

Krmivo pre psov > šteňa > 1kg > mäso > značka X.

vytvárať značky

hovory značky sú kľúčové kódy na uľahčenie vyhľadávania a registrácie. Napríklad namiesto ‚Ração‘, čo tak použiť ‚RAC‘? Potom môžete toto kľúčové slovo pridať do iných súvisiacich produktov a urobiť rýchly prieskum medzi všetkými, ktorí zdieľajú tento hľadaný výraz, pretože názov produktu nie vždy prináša do vyhľadávania všetky jeho špecifikácie.

Štítky budú užitočné najmä pri integrácii vášho ERP systému s internetovým obchodom.

Použite čiarový kód a sledovanie

Keď už hovoríme o integrácii, ak na predaj používate rôzne platformy, viete, koľko môže produkt, ktorý nie je na sklade, spôsobiť problémy so zákazníkom, však?

Aby ste predišli tomuto problému, generovanie SKU (kódy skladových jednotiek) bude môcť sledovať váš produkt a odpísať zásoby pri online predaji, ako aj automaticky nahrať produkt do elektronického obchodu pri registrácii, stačí exportovať xml vstup registrovaného produktu.

Čiarový kód sa na druhej strane vyhýba ručnému vyhľadávaniu a registrácii produktu. Vďaka tomu je každá jednotka jedinečná a možno ju tiež sledovať pri kontrole straty zásob.

Podraďte čiarové kódy

Mnohé produkty sa predávajú po častiach, ako napríklad kúsok šunky, ktorý sa bude krájať alebo možno použiť na varenie jedla, ktoré sa bude predávať pod iným registračným kódom. Je to úplne normálne, ale aby sa nestratila sledovateľnosť a vyhnúť sa stratámje dôležité spájať produkty.

Pri generovaní a čiarový kód pre šunku podľa hmotnosti môžete priradiť vstupný kus a začať znižovať predané množstvá deň čo deň. Na konci mesiaca tak bude možné automaticky identifikovať a odpočítať výstup zo vstupného produktu, aj keď sa predávajú s rôznymi kódmi.

Ešte jednoduchšie je predstaviť si tento vzťah s jednotkami, či už ide o plechovky od sódy, ktoré boli registrované ako balíky, alebo skrutky, ktoré boli registrované ako krabice.

Ak váš podnik robí veľa tržieb tohto typu, mať túto starostlivosť v registri je nevyhnutné pre jeho vedenie.

Vyplňte správne údaje o dani z produktu

PIS/COFINS, II, IE, IOF… každý výrobok má sadu dane a poplatky ktoré sa zameriavajú na ich povahu a usporiadanie týchto údajov vám môže ponúknuť dobrú daňovú ochranu.

Zaregistrovaním daní na svoj produkt môžete predvídať, čo sa naň uvalí, a predpokladať svoje zisky a náklady, a navyše vydanie NFC-e vyžaduje tieto údaje, aby mal spotrebiteľ právo porozumieť daniam, ktoré sú súčasťou produktu.

A s týmito údajmi v ruke môžete stále spájať a softvér na daňovú konferenciu aby ste mali pri účtovaní svojich produktov ruku navyše, aby ste sa nepomýlili a nehrozili preplatky.

Urobte dobrý popis produktov

Popis produktu pomáha nielen zvýšiť záujem zákazníkov online, ale ponúka aj oveľa viac munície na zvýšenie vzdelanosti predajcov o produktoch a teda aj ich predaji.

Vytvorte vzor na popis, venujte pozornosť najväčšiemu počtu Podrobnosti a špecifikácie, prijať značky, predvídať hlavné otázky zákazníka, pridať tipy na používanie, kombinácie atď.

môžete vytvoriť pripravené vzory pre svoje produkty a do polí vyplňte svoje konkrétne údaje, dokonca môžete použiť aj formulár výrobcu, najdôležitejšie je nenechávať tieto údaje prázdne.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *