pochopiť dôležitosť pre vaše podnikanie

Poznáte dobre svojho zákazníka? Vaše chute, potreby, čo ešte konzumujete a kupujete? Ak je odpoveď nie, nebojte sa, môžeme vám pomôcť začať s hľadaním týchto údajov!

Existuje funkčný a pohotový zdroj, ktorý vám môže pomôcť lepšie im porozumieť, známy ako: registrácia zákazníka. Tento nástroj je nevyhnutný na udržanie asertívneho vzťahu s vašimi kupujúcimi a zvýšenie možnosti lojality.

Okrem toho si ponechajte aktualizovaný záznam vašich zákazníkov je rozhodujúce, aby ste zabránili prepadu konverzných pomerov spoločnosti a nesplnili očakávania predaja.

Bol zvedavý a chce sa dozvedieť niečo viac o výhodách tohto nástroja vo svete podnikania, takže postupujte podľa nižšie uvedeného čítania.

Koniec koncov, čo je registrácia zákazníka?

Vieme, že mnohé spoločnosti nemajú formulár na registráciu zákazníka, čo spôsobuje, že rokovania sú nepresné. Ak je to aj váš prípad, musíme vás upozorniť na výhody vedenia záznamov o zákazníkovi vždy v bezchybnom stave.

Zjednodušene povedané, registrácia zákazníkov nám pripomína röntgenovú operáciu, ktorá poskytuje cenné informácie o tom, kto je v skutočnosti zákazník každej spoločnosti, ako sa správa a kde sa nachádza.

v tejto súvislosti zákazníci sú registrovaní v úložiskuktorý uchováva informácie potrebné pre budúci obchodný kontakt, ktorý je možné vykonať online prostredníctvom samotného Whatsapp, silného predajného nástroja.

Hlavné výhody registrácie zákazníkov

Mať po ruke efektívnu zákaznícku databázu znamená strategicky sa vyzbrojiť spoľahlivými informáciami, ktoré vám poslúžia ako základ na vyhodnotenie vašich krokov a lepšie ich zosúladenie s potrebami vašich spotrebiteľov, dozvedieť sa o niektorých jej výhodách.

 1. Väčšie šance na ponúkanie nových služieb a produktov

Registrácia zákazníka je efektívny spôsob, ako aktívne plánovať ponúkanie služieb a produktov. A oveľa viac, vaša spoločnosť bude mať možnosť získať viac informácií o nepublikovaných produktoch pri uvedení na trh.

Okrem toho jasné znalosti o tom, kto sú vaši zákazníci a čo chcú, je otvorením pre spustenie nových produktov alebo služieb zameraných na špecifickú skupinu zákazníkov so spoločnými charakteristikami.

 1. Presnejšia spätná väzba a hodnotenia

Na základe registračných údajov budete môcť zmobilizovať niektoré akcie, aby ste zistili, ako zákazník hodnotí vaše podnikanie, čo vám už teraz umožňuje byť o krok vpred pred konkurenciou, ktorá tento nástroj nepoužíva.

Vedieť, ako zákazníci hodnotia produkty a služby, ktoré ponúkate, je nevyhnutné na ich prijatie preventívne akciektoré vám umožnia vyhnúť sa strate zákazníkov.

 1. Schopnosť nájsť zákazníkov

Pochopte, že aktívna a pravidelná registrácia je nástroj, ktorý vám umožní vyhľadať svojho zákazníka namiesto čakania, kým vyhľadá vašu službu alebo produkt.

V súčasnom scenári nie je možné očakávať, že predaje budú padať z neba, nemyslíte? Musíte sa proaktívne zapojiť za tých, ktorí majú veľkú šancu byť aktívnymi potenciálnymi zákazníkmi.

A záznam o zákazníkovi vám môže v tomto úsilí pomôcť! Udržujte preto komunikačné prostriedky svojich zákazníkov vždy aktuálne, veď poslúžia ako most pre obchodné transakcie.

 1. Jednoduchosť udržania zákazníkov

Zvážte skutočnosť, že registrácia zákazníka je nevyhnutná pre popredajné stratégie, keď môžeme spotrebiteľovi poskytnúť a služby na riešenie akýchkoľvek problémovukázať mu, že je pre spoločnosť dôležitý a výnimočný.

Pri pocite, že firma sa dokáže vysporiadať s ich bolesťou, je veľmi pravdepodobné, že tento zákazník nadviaže pevné vzťahy s veľkou pravdepodobnosťou lojality.

 1. zvýšiť klientelu

Aktívne registrácie a väčšie povedomie o súhlase (alebo neschválení) zákazníkom sú synonymá dobré šance na odporúčanie svojich poskytovaných služieb a predávaných produktov.

Veď kto by nevedel odporučiť spoločnosť, ktorá poskytuje skvelé služby zákazníkom? Logickým dôsledkom, ktorý vyplýva zo spokojných zákazníkov, je vyšší rast konverzií a zvýšený počet leadov.

Ako a aké údaje zbierať?

Najlepší spôsob, ako získať potrebné informácie od zákazníka, je v čase poskytnutia služby, pretože zákazník už bude poskytovať presné a včasné informácie.

Môže sa však stať, že informácie momentálne uniknú. Ak sa tak stane, neváhajte použiť WhatsApp na nadviazanie obchodného kontaktu, len nezabudnite zákazníkovi objasniť, prečo požadujete tieto informácie, a upozorniť, že to bude bezpečné.

Vo všeobecnosti základné informácie, ktoré potrebujete na registráciu zákazníkov, sú:

 • celé meno zákazníka;
 • CPF;
 • Dátum narodenia;
 • Kompletná adresa;
 • Profesia;
 • Údaje o nákupoch uskutočnených vo vašej spoločnosti: zakúpené produkty/služby a deň nákupu.

ERP: najlepší spôsob registrácie a správy údajov o zákazníkoch

Keďže poznáme výhody registrácie zákazníkov, zostáva nám otázka, aký je najlepší spôsob registrácie?

Možno, že vaša prvá myšlienka týkajúca sa katastrálneho výpisu je fyzická agenda, ale už hovoríme, že by to bola kontraproduktívna akcia. Ručná aktualizácia informácií o každom zákazníkovi je totiž spôsob, ako strácať čas, ktorý mnohí zamestnanci nemajú k dispozícii.

V tomto zmysle si vyberte digitálnych platforiem a riešení môže byť skvelý spôsob, ako optimalizovať svoj čas. Ak to chcete urobiť, môžete použiť známe modelové tabuľky Excel, ktoré nájdete na internete, a prispôsobiť si ich pre svoje vlastné miesto.

Najefektívnejšie riešenie registrácie je však založené na ERP systémy, ešte viac, ak je vaša spoločnosť veľká. Je to preto, že čím viac spoločnosť rastie, tým väčší je počet zákazníkov a manuálne zadávanie informácií môže byť veľa práce.

V tomto zmysle nie je nič lepšie ako mať a integrovaný systém riadeniatakže všetky informácie o zákazníkoch centralizujete do jedného nástroja a ešte ušetríte čas pri začleňovaní a správe údajov.

Navyše s ERP sú vaše registračné údaje zákazníka ešte viac chránené pred možnou krádežou a môžete sledovať celé vyjednávanie od vyhľadávania zákazníkov až po príjem.

Páčili sa vám naše tipy? Nezabudnite ich preto implementovať vo svojom podnikaní, aby ste využili rast svojich konverzií a lepšie načrtli svoje stratégie predaja.

A ak chcete získať prístup k ďalšiemu obsahu, ako je tento, prezrite si náš blog. Mimochodom, viete, čo je také dôležité ako záznam o zákazníkovi? Zoznam produktov! Ak sa chcete naučiť, ako ho spustiť, prejdite na náš obsah.

Až neskôr!

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *