PPP ja EIDL laenu ettemaksed ja muudatused uue seaduse alusel

Allpool kirjeldame selle uue erakorralise rahastamise vooru seniseid erinevusi EIDL-i ja avaliku ja erasektori partnerluse programmide kaudu. Finantsspetsialistid soovitavad esitada taotlus kohe, kui avaliku ja erasektori partnerlustaotlused on avatud, enne kui vahendid otsa saavad või 31. mai 2021 tähtaeg on täis.

USA väikeettevõtete administratsioon teatas, et majanduskahjude katastroofi laenu (EIDL) programmi taotlemise tähtaega pikendati 31. detsembrini 2021 seoses hiljutise kahepoolse COVID-19 leevendusseadusega, mille kongress võttis vastu ja president Trump kehtestas 27. detsember 2020.

Mis on EIDL laen?

Hädaabikatastroofi laen pakub majanduslikku abi väikeettevõtetele ja mittetulundusühingutele, kellel on praegu ajutine tulude kaotus. EIDL-i raames on EIDL-i taotlejatele võimalik ettemakse suurus kuni 10 000 dollarit. Laenu ettemakse osa põhineb teie ettevõtte töötajate arvul ja on 1000 dollarit töötaja kohta, kuni 10 töötajat (või 10 000 dollarit). Laenu ettemaksu tagasi maksma ei pea.

Erinevalt PPP-st loetakse EIDL-i ettemakset ja ka kogu EIDL-i käibekapitalilaenuks ja seda võib kasutada fikseeritud võlgade, palgaarvestuse, võlgnevuste ja muude arvete tasumi, mida oleks saanud tasuda, kui katastroofi poleks toimunud. Need laenud ei ole mõeldud kaotatud müügi, kasumi asendami ega laienemise eest tasumi ning neid ei saa kasutada pikaajaliste võlgade tasumi. Neid ei saa kasutada võlgade konsolideerimi.

Millised on uued EIDL-i juhised?

Seadusega täiendatakse EIDL-i ettemaksufondi, mis võimaldab ettevõtetel taotleda ettemaksu, mida ei ole vaja tagasi maksta, või kuni 1000 dollarit töötaja kohta, mille kogusumma on 10 000 dollarit.

Varasemad seadused nägid ette, et mis tahes saadud EIDL-i ettemaks vähendab PPP-laenu andestust, mis eeldab sisuliselt ettemakse tagasimaksmist. Uue seadusega tunnistatakse see säte kehtetuks, nii et EIDL-i ettemakse saamine ei mõjuta enam PPP laenu andestust.

Millised on EIDL-i üksikasjad?

Uued EIDL-i üksikasjad ametlikul SBA veebisaidil on järgmised:

Hinnad

  • 3,75% ettevõtetele (fikseeritud)
  • 2,75% mittetulundusühingutele (fikseeritud)
  • 30 aastat
  • Ettemaksu trahvi ega tasusid pole

Tulude kasutamine

Käibekapital ja tavalised tegevuskulud. Näide: tervishoiuhüvitiste jätkamine, üür, kommunaalid, fikseeritud võlamaksed.

EIDLi fondid ei saa tasuda vanu võlgu, refinantseerida teist võlga ega osta põhivara, uut ehitist, sõidukeid jne. Seaduse järgi ei saa SBA katastroofi laenud erasektori laenudega konkureerida.

MÄRGE: Hoidke EIDL-i raha eraldi kontol, et vältida EIDL-i tulude segamist teiste fondidega. See aitab teil soovi korral näidata, kuidas te EIDLi vahendeid kasutasite.

EIDL laenude tagatisnõuded

Üle 25 000 dollari suuruste laenude puhul on vaja tagatist. SBA kasutab üldist turbelepingut (UCC), mis määrab tagati ettevõtte varad, nt masinad ja seadmed, mööbel ja inventar jne. UCC kohta teabe saami külastage SmartBizi väikeettevõtete ajaveebi: Mis on UCC otsing? Mida peate teadma.

Andestatav

EIDL-i ettemakse toetus on andestatav kuni 10 000 dollarini.

Kui sularaha ettemakse on sisuliselt toetus ja seda ei pea tagasi maksma isegi siis, kui taotleja ei ole EIDL-i heaks kiidetud, siis ülejäänud EIDL tuleb tagasi maksta vastavalt SBA ja laenuvõtja vahel kokkulepitud tingimustele.

Küpsus

30 aastat.

Maksed

Edasilükatud 1 aasta; intressid ikka kogunevad. Laenuvõtja võib soovi korral teha makseid enne seda aega.

Kellele need laenud on?

Ettevõtted peavad asuma madala sissetulekuga kogukonnas, nad peavad kandma 8-nädalase perioodi jooksul 2. märtsist 2020 kuni 17. detsembrini 2021 vähemalt 30% majanduslikku kahju, nad ei tohi anda tööd rohkem kui 300 inimesele, nad peavad olema kvalifitseeruv väikeettevõte, eraõiguslik mittetulundusühing, füüsilisest isikust ettevõtja või sõltumatu töövõtja

EIDL-i abi on saadaval ainult väikeettevõtetele, kui SBA leiab, et neil ei ole võimalik mujalt krediiti saada.

Sobivus ja tingimused

EIDL-i intressimäär ei ületa 4 protsenti aastas. Nende laenude tähtaeg ei ületa 30 aastat. Tagasimakse tähtaja määrab teie võime laenu tagasi maksta.

Ettevõte võib saada nii EIDL-i kui ka katastroofi laenu. Maksimaalne kombineeritud laenusumma on 2 miljonit dollarit.

Kuidas kandideerida

Saate veebis taotleda SBA katastroofiabi laenu.

Peate esitama täidetud laenutaotluse ning allkirjastatud ja kuupäevaga IRS-i vormi 4506-T, mis annab IRS-ile loa esitada teie maksudeklaratsiooni andmed SBA-le.

Mis on PPP-laen (palgakaitseprogramm)?

Eelmine palgakaitseprogramm, mis oli osa CARES-seadusest, andis kuni 10 miljoni dollari suurust andestatavat laenu ettevõtetele, kus töötab vähem kui 500 töötajat, ja füüsilisest isikust ettevõtjatele. Seaduse eesmärk on aidata väikeettevõtetel hoida töötajaid palgal pärast seda, kui pandeemia sundis nad oma tegevust katkestama.

Uus avaliku ja erasektori partnerluse programm on sarnane allpool toodud erinevustega.

Millised on PPP 2. ringi laenude uued üksikasjad?

Seadus muudab PPP-d põhimõtteliselt järgmiselt:

  • Esiteks lubab seadus uusi PPP laenutaotlusi esitada nõuetele vastavatel taotlejatel, kes pole kunagi PPP laenu saanud.
  • Tei lubab seadus mõnel ettevõttel, kes on juba saanud PPP laenu, saada teist PPP laenu, mida nimetatakse PPP tei loosinguks, kui nende tulud vähenevad 2020. aasta mis tahes kvartalis vähemalt 25% võrreldes sama perioodiga. perioodil 2019. aastal.
  • Kolmandaks muudab seadus PPP reegleid – olemasolevate PPP laenude, uute PPP laenude ja PPP teise loosimise osas – abikõlblikkuse, lubatavate kulude, andestuse ja muu osas. Olenemata sellest, kas teil on juba olemasolev PPP laen, olete huvitatud PPP laenu saamisest või soovite saada PPP teist loosimist, muudab seadus PPP reeglitesse muudatusi, mis võivad teie jaoks olla olulised.

Kes kvalifitseerub avaliku ja erasektori partnerluse 2. ringi rahastami?

Kandideerida saavad kvalifitseeritud ettevõtted, mõned mittetulundusühingud, füüsilisest isikust ettevõtjad ja sõltumatud töövõtjad.

Füüsilisest isikust ettevõtjad, sõltumatud töövõtjad ja abikõlblikud füüsilisest isikust ettevõtjad saavad samuti taotleda seda teist rahastamisvooru.

Uus: PPP programmi on värskendatud, et see hõlmaks nüüd teatud elamuühistute, uudisteorganisatsioonide, jaotise 501(c)(6) organisatsioonide ja majanduskahjude katastroofi laenu (EIDL) saajaid.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga