Prečo aplikácia požaduje odfotografovanie pri registrácii bodu?

Systém mywork požaduje zachytenie fotografie do časového záznamu zamestnanca, aby bola zaistená bezpečnosť stretnutia. Viac informácií a riešenie problémov s funkciou nájdete tu!

Určite ste sa už stretli so systémami, ktoré vyžadujú zachytenie fotografie užívateľa na potvrdenie údajov: môže to byť banková aplikácia, digitálny vodičský preukaz a dokonca aj dochádzkový online systém mywork!

Vo všeobecnosti je konfigurácia žiadosti o fotografiu pri registrácii bodu veľmi jednoduchá a praktická, stačí vykonať niekoľko krokov, aby ste túto funkcionalitu v aplikácii mywork povolili.

V tomto krátkom návode vám krok za krokom ukážeme, ako na to, a na konci článku vám pomôžeme vyriešiť problémy súvisiace s týmto nástrojom.

Poďte s nami!

Prečo aplikácia požaduje odfotografovanie pri registrácii bodu?

Ako sme už spomenuli, nielen registrácia mywork time, ale aj množstvo iných systémov vyžaduje od užívateľa, aby urobil fotografiu, aby mohol správne využívať funkcie.

Čo majú tieto systémy spoločné? Všetky zahŕňajú citlivé používateľské údaje a je potrebné zabezpečiť, aby informácie, ktoré sú tam zadané, generovali a spravovali tí správni ľudia.

V prípade mojej pracovnej dochádzky zamestnanecká aplikácia, nazývaná aj individuálna, vyzve zamestnanca, aby sa odfotografoval hneď, ako zaregistruje dochádzku na:

 • Uistite sa, že je to pracovník, kto zaznamenáva čas;
 • Umožnite manažérovi, aby zistil, či je zamestnanec na správnom mieste na zaznamenávanie času a či je to v súlade s pravidlami spoločnosti (napríklad nosenie uniformy);
 • Vyhnite sa podvodom a nezrovnalostiam v taktovaní vo všeobecnosti;
 • Urobte proces taktovania bezpečnejším pre každého.

Kde sú fotografie uložené?

Akonáhle sa zamestnanec dostaví, aplikácia automaticky požiada o zachytenie fotografie. Po nasnímaní fotografie ju systém uloží do svojej cloudovej databázy, aby mohol kontrolovať už zaregistrované body.

K zachyteným fotografiám majú nakoniec prístup iba manažéri spoločnosti a tím mywork, ale žiadna z nich nemôže byť zverejnená tretím stranám.

Ak ste manažér a chcete získať prístup k fotografiám vytvoreným zamestnancami, postupujte takto:

 • Získajte prístup k svojmu účtu správcu na adrese app.mywork.com.br;
 • Kliknite na kartu „Zabezpečenie“ v ľavom stĺpci;
 • Prístup k položke „Fotografie“;
 • Filtrujte obdobie, na ktoré sa chcete pýtať. Môžete si pozrieť fotografie všetkých prispievateľov v konkrétnych dátumoch.

DÔLEŽITÉ: Ak spolupracovník nepovolil povolenie pre fotografiu v časovom zázname alebo mobilný telefón/tablet nemá fotoaparát, zobrazí sa správa „zariadenie bez fotoaparátu“.

Ako povoliť fotografiu v aplikácii Point?

Ak chcete aplikácii na sledovanie času práce povoliť registráciu fotografií, postupujte takto:

 • Po stiahnutí aplikácie do mobilného telefónu alebo tabletu sa zamestnanec musí prihlásiť do používateľského účtu pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla;
 • Aplikácia automaticky požiada o povolenia na používanie fotoaparátu a polohy zariadenia. Zamestnanec musí prijať obe žiadosti;
 • Ak zamestnanec nepovolí prístup ku kamere, aplikácia pri pokuse o načasovanie vytvorí novú požiadavku. Zamestnanec musí novú požiadavku prijať.
 • Pripravený! Po aktivácii fotoaparátu pre aplikáciu stačí urobiť fotografiu na časovej pečiatke, aby ste to potvrdili.

Ako vyriešiť problémy s fotografiou v registri bodov?

Ak máte problémy s registráciou fotografií alebo prezeraním nasnímaných fotografií, pozrite si nižšie uvedené situácie a tipy.

Aplikácia nikdy nepožiadala o prístup ku kamere:

Ak sa to stane, môžete nakonfigurovať povolenia fotoaparátu na telefóne alebo tablete. V systémoch iOS:

 • Otvorte aplikáciu Nastavenia;
 • Klepnite na aplikáciu Mywork;
 • Klepnutím na symbol aktivácie aktivujete fotoaparát pre aplikáciu.

Teraz, ak chcete povoliť fotografiu v časovom zázname v systémoch Android, cesta je:

 • Otvorte aplikáciu Nastavenia;
 • Klepnite na položku Aplikácie a upozornenia;
 • Klepnite na aplikáciu, ktorú chcete zmeniť, v tomto prípade Mywork. Ak aplikácia nie je dostupná, klepnite na Zobraziť všetky aplikácie alebo Informácie o aplikácii;
 • Klepnite na Povolenia (ak ste povolili alebo zamietli akékoľvek povolenia aplikácie, nájdete ich tu);
 • Ak chcete zmeniť nastavenie povolení fotoaparátu, klepnite naň a vyberte možnosť Povoliť.

Po vykonaní týchto krokov by už mala byť aplikácia povolená na zachytenie fotografie do bodového záznamu!

Zamestnanec nemôže stlačiť hodiny, pretože fotografia nie je povolená:

Ak sa tak stane, zamestnanec musí dodržať rovnaký postup ako v predchádzajúcej položke, aby umožnil aplikácii prístup ku kamere. Skontrolujte, či je to tak a usmernite ho.

Fotografia sa načítava dlho a bod nie je zaregistrovaný:

Ak sa tak stane, ideálne je, ak manažér kontaktuje náš tím podpory, pretože môže ísť o chybu v aplikácii. Problém vyriešime rýchlo, aby sa prispievateľ mohol prihlásiť bez problémov.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *