Rahavoogude juhtimine: põhjalik juhend

Miks on oluline rahavoogu hallata?

Rahavoog on kuningas! Kui olete oma ettevõtte rahavoogudega kursis, olete mängust ees. Siin on põhjused, miks peaksite oma ettevõtte tugevdami oma rahavoogudele tähelepanu pöörama.

 • Stabiilsus. Kassas olev sularaha annab teile parema ostujõu ja kaitseb laenu maksejõuetuse või arestimise eest. Ebakorrektsed või tegemata maksed võivad põhjustada teie krediidiskoori tõusu.
 • Võlgade tasumine. Kui laenate raha seadmete, varude ja muude äritegevu vajalike esemete ostmi, kasutate nende ostude tegemi tulevast rahavoogu. Laenatud raha tagasimaksmi vajate positiivset tulevast rahavoogu. Võlgade täitmata jätmine rikub teie krediidireitingu ja võib teie ettevõtte uputada.
 • Äri kasv. Tugeva rahavoo (ja võlgade haldamise) abil saate oma ettevõtet kasvatada. Varude ostmine, turunduse suurendamine, seadmete ostmine ja töötajate palkamine on vaid mõned võimalused tugeva ja püsiva rahavoo kasutami.
 • Madala kuluga laenu tagamine. Lisaks ettevõtte kasumlikule juhtimisele on piisav rahavoog oluline, kui otsite väliseid vahendeid. Tugev rahavoog (koos hea krediidiskooriga) tähendab üldiselt, et saate paremaid hindu ja tingimusi.

SBA laenud on madalate intressimäärade ja pikkade tähtaegade tõttu tuntud kullastandardina. Pangapartneri kaudu SBA laenu saami peate näitama, et kõigi võlamaksete teenindami on piisav äri- ja isiklik rahavoog, mida tõendavad 3-aastased maksudeklaratsioonid ja muud finantsandmed.

Rahavoo põhitõed

Rahavoog on sularaha ja raha ekvivalentide netosumma, mis liigub ettevõttesse ja sealt välja. Rahavoog näitab, kui likviidne ettevõte on, ja näitab, kas ettevõte jääb plussi.

 • Positiivne rahavoog näitab, et ettevõtte likviidsed varad kasvavad, võimaldades tal tasuda võlgu, reinvesteerida oma äritegevusse, tasuda kulusid ja pakkuda puhvrit tulevaste finantsprobleemide vastu.
 • Negatiivne rahavoog tähendab, et teie ettevõttel läheb teistele ettevõtetele rohkem raha, kui ta saab oma klientidelt. See ei tähenda tingimata, et teie ettevõte ei teeni kasumit – see tähendab lihtsalt seda, et suurem osa teie tuludest ei ole veel saadaolevate arvete hulgast sularahaks liikunud. Negatiivne rahavoog näitab ka ettevõtte likviidsete varade vähenemist. Seega ei ole see ajas jätkusuutlik.

Kuidas rahavoogu mõõta

Rahavoogude võrrand on üsna lihtne: raha sisse miinus väljamakse. Selle rahavoogude põhivõrrandi lihtsus võib aga varjata rahavoogude mõõtmise keerukust. Väikestes ettevõtetes, nagu teie, on tavaliselt sisse- ja väljaminek üsna mitut tüüpi sularaha, nii et rahavoogude analüüs võib võtta veidi tööd.

Abiks võib olla kõigi oma tulude ja kulude loetlemine rahavoogude aruande tabelis. Alustu looge kogu sisse- ja väljamakse jaoks üks veerg. Seejärel looge aasta iga kuu jaoks täiendavad veerud.

Sisendväärtused, nagu sularaha, mis teil eelmisel kuul oli, teie ettevõtte sel kuul sisse toodud sularaha, tagasimakstavad laenud ja müüdud kaupade maksumus (COGS). Seejärel lahutage oma raha sissetulevast sularahast, et teha kindlaks, kas teil on positiivne või negatiivne rahavoog.

Pidage numbrite sisestamisel meeles, et peaksite sisaldama ainult sularaha, mis teil tegelikult on. See maksmata 10 000 dollari suurune arve ei kuulu veel teie sularaha hulka. Saate seda arvet kasutada rahavoogude prognoosides või finantsprognoosides, kuid see ei oma vahetu rahavoo määramisel tähtsust.

Täiendava abi saami rahavoogude mõõtmisel sukelduvad meie sõbrad NerdWalletis rahavoogude arvutustesse ja lisavad siia kasulikud arvutustabelimallid.

Kuidas rahavoogu parandada

Rahavoogude suurendami ja stabiliseerimi saate kasutada kindlaid strateegiaid. Põhjaliku teabe saami vaadake läbi Kuidas suurendada väikeettevõtte rahavoogu.

 • Esitage regulaarselt arveid. See strateegia aitab teil planeerida, kuidas maksed rahavoogu mõjutavad. Teie kliendid ja müüjad ei ole üllatunud, kui arve tuleb tasuda, ja teil on suurem tõenäosus, et saate õigeaegselt makse.
 • Nõuded sisse nõuda. Üks asi on regulaarselt arveid saata. Teine asi on neid tegelikult koguda. Tegelikult ei ole harvad juhud, kui väikeettevõtte majandusarvestust vaadates märgatakse nõudeid, mis on kahe aasta jooksul laekumata jäänud. Laekumata arvete kogumine on kindel viis rahavooprobleemide lahendami, seega püüdke kohe nõuda tasumist kõigi maksetähtaega ületanud arvete eest.
 • Suurendada müüki. Oma kaupade või teenuste müügi suurendami on palju võimalusi. Vaadake 10 nõuannet oma väikeettevõtte müügi suurendami. See artikkel pakub toimivaid strateegiaid, mida saate kasutada müügi suurendami, kaasates praeguseid kliente ja meelitades uusi.
 • Turvaline a madala hinnaga laen. Kuigi see võib tunduda intuitiivne, võib odav laen aidata kaasa rahavoogudele ja pakkuda väärtuslikku käibekapitali. Rahalisi vahendeid saab kasutada mitmete äritegevuse edendamise algatuste jaoks, et suurendada müüki.
 • Pakkuda hinnasoodustusi. Jah, allahindlused tähendavad, et teil on üldiselt vähem sularaha, kuid väikeste allahindluste pakkumine võib mõnes olukorras kasulikuks osutuda. Näiteks 10% soodustuse pakkumine eriti suurele arvele, kui klient saab selle varakult tasuda, tähendab, et saate kiiremini raha juurde. Ja kui vajate arvete tasumi kiiresti sularaha, võib selle suure arve saabumiseni kuu asemel nädal oodata, et see oluliselt muutuks.

Näpunäiteid rahavoogude juhtimi

Rahavoogude juhtimine ei seisne ainult sularaha sissetoomises. See on ka teie kulude madalal hoidmine. Seetõttu on rahavoo parandami järgmised finantsjuhtimise näpunäited sama olulised kui kõik toimingud, mida võtate sularaha sissetoomi:

 • Kulutage ainult seda, mis teil on. Olete kuulnud seda nõuannet, mis puudutab krediitkaarte: ärge kulutage raha, mida teil tegelikult pole. Selle asemel, et laadida oma kaardile 10 000 dollarit intressi teenivat krediiti, mille maksmi pole raha, kulutage ainult oma võimaluste piires. Teise võimalusena, nagu varem mainitud, võivad muud krediidiliinid, näiteks väikeettevõtete laenud, aidata teil kulutada isegi rahasummasid, mitte hallata ühekordseid summasid.
 • Olge kasvuga ettevaatlik. Kui teie ettevõte kasvab nii kiiresti, et te ei suuda selle kulutusi jälgida, on palju raskem oma rahavoogu õigesti hallata. Tõenäoliselt kulutate oma kasvu soodustami tonni raha ja kui kulutate rohkem, kui suudate hakkama saada (viga, mida on lihtne teha), ei ole teil positiivset rahavoogu.
 • Tutvuge oma kuludega. Kuigi kõigi oma kulude tüüpiliste hinnasiltidega tutvumine võib tunduda üle jõu käiv, võib see aidata teil oma rahavoogu hallata. Õppige tundma oma üldkulusid, palku, makse ja palju muud, et alati oma sularahakontot vaadates teaksite, kui palju teil tegelikult alles jääb – ja kui palju rohkem vajate.
 • Muutke oma raha sissevool prognoositavamaks. Vaadake oma raamatuid, et teha kindlaks, millised tulu teenijad on kõige järjekindlamad. Seejärel kohustuge neid tulu teenijaid regulaarselt otsima. Seda tehes saate rohkem raha sisse tuua ja paremini mõista, kuidas te seda raha teenite. Selle tulemusena muutub rahavoo prognoosimine lihtsamaks.
 • Pidage läbirääkimisi müüjatega. Teie müüjad, eriti need, kellega olete palju koostööd teinud, võivad olla avatud teie maksetingimuste muutmisele. Kui teil on vaja sularaha, rääkige oma müüjatega 30-päevaste maksetingimuste muutmisest 45-päevasteks, et saaksite makseid ühtlasemalt jaotada ja hoida rohkem sularaha kassas.
 • Julgustada kliente maksma. Juhiste või maksetingimusteta arve vajub kindlasti teie klientide prioriteetide loendi lõppu. Seetõttu peaksid teie arved sisaldama selgeid maksetingimusi ja juhiseid, mis näitavad teie klientidele, et hoolite oma raha kättesaamisest. Ärge kõhelge saatmast viivisteateid, kuid mõelge kaks korda klientide võlgade inkassodesse saatmisele.
 • Kasutage tarkvara. Tõenäoliselt kasutate ettevõtte omanikuna juba raamatupidamistarkvara ja kui kasutate, siis on teil kõik vajalikud tööriistad rahavoogude digitaal haldami. Kui ei, saavad paljud teised platvormid teie rahavoogude juhtimist automatiseerida ja sujuvamaks muuta. Kiire Interneti-otsing peaks avama palju võimalusi ja kui teil on teie vajadustele vastav platvorm, peaks alustamine olema lihtne.

Alustama

Lihtsa rahavoogude aruande loomisega saate teada, kus te seisate. Internetis on mitu tasuta malli. Meile meeldib see Microsoftilt. Alustage numbrite täitmist ja vajadusel astuge samme oma olukorra parandami.

Kas teil on piisav rahavoog ja hea krediidiskoor? Kui otsite raha oma ettevõtte kasvatami ja raha säästmi, kaaluge odavat SBA laenu. Külastage juba täna ja avastage umbes 5 minutiga, kas olete eelkvalifitseerunud madala intressimääraga pikaajalise SBA laenu saami ilma ettemakseta.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga