Reporting dát ako strategické rozhodnutia!

Prijímanie riskantných rozhodnutí, ktoré by mohli ohroziť finančné zdravie spoločnosti, je takmer každodennou výzvou pre manažérov a odborníkov na vedúcich pozíciách. Keď je plánovanie založené na „dohadoch“ alebo „inšpiráciách“, riziko, že sa niečo pokazí, je väčšie. Aby sa tak nestalo, je nevyhnutné využívať zdroje ako napr správy o hospodárení.

Keď je dobre navrhnutý, ponúka presné a podrobné informácie o oddeleniach, procesoch alebo dokonca špecifických situáciách, ako sú napríklad propagačné akcie. Viac než len demonštrovanie výsledkov môže táto správa ponúknuť výkonný prehľad pre rozhodovanie a plánovanie stratégie.

Preto je používanie tohto manažérskeho nástroja nevyhnutné pre lídrov, ktorí chcú zlepšiť výkonnosť podniku. Alebo dokonca obchádzať krízovú situáciu asertívnym spôsobom na základe reálnych ukazovateľov.

Aké sú však najlepšie postupy na transformáciu týchto údajov na úspešné strategické akcie? To je to, čo sa teraz chystáte objaviť. Čítajte ďalej!

5 tipov, ako premeniť manažérske správy na spravodajské informácie

1. Vždy používajte podrobné manažérske správy

Ak ide o premenu informácií na spravodajské informácie, je dôležité použiť ako základ kompletné dátové správy. Budú schopní poskytnúť veľmi komplexný a aktuálny prehľad o podnikaní.

Segmentované analýzy, keď sú mimo kontextu, môžu dokonca viesť k chybám a sťažiť rozhodovanie.

Napríklad indikátor nízkej výkonnosti v jednom z vašich predajných tímov môže súvisieť s konkrétnou udalosťou, ako sú problémy so zásobou produktov, na ktorých tento tím pracuje.

Aby sa manažérsky reporting nestal partnerom darebáka, ideálne je použiť integrované manažérske systémy. Sústreďujú informácie z rôznych oblastí spoločnosti na jednej platforme.

Týmto spôsobom budete môcť vykonávať analýzu s prihliadnutím na údaje zo všetkých sektorov, organizované štandardizovaným spôsobom, čo uľahčuje úlohu a znižuje pravdepodobnosť chyby.

2. Stanovte si priority

Správy manažmentu zároveň pomáhajú asertívnejšiemu rozhodovaniu, ak si neurčíte priority, môžu vám ubrať pozornosť.

To v žiadnom prípade neznamená nechať bokom detaily – ako uvidíte neskôr. Zamerajte sa však na to, čo je v danej chvíli pre váš biznis najdôležitejšie. Najmä ak údaje usmerňujú strategické rozhodnutia v čase krízy.

Je možné, že hlavným bodom pozornosti vašej spoločnosti je v súčasnosti znižovanie nákladov. V tomto prípade je dôležité zamerať sa na reporty, ktorých ukazovatele poukazujú na oblasti spoločnosti, ktoré potrebujú škrty v rozpočte. Rovnako ako pochopiť, ktoré z nich ich môžu podporiť bez zníženia výkonu. Príkladom správy je produktivita podľa sektora, ktorá pomáha vyhodnotiť možnosti zníženia počtu zamestnancov.

3. Vždy začnite s makro scenárom

So stanovenými prioritami nastal čas začať analýzu. V tejto fáze sa najdôležitejší tip týka potreby začať úlohu s makroscenárom spoločnosti.

Analýza informácií vo všeobecnosti vám umožňuje získať počiatočné pochopenie situácie. V druhej chvíli odovzdajte úlohu ponoriť sa do príčin týchto ukazovateľov.

Ak použijeme veľmi všeobecný príklad, je dôležitejšie, aby ste najprv použili správu manažmentu, aby ste získali dobrú predstavu o výkone každého z vašich predajných tímov a až potom, v druhom momente, preskúmali mechanizmy, ktoré viedli vedúci tímu na túto pozíciu.

4. Vyhnite sa zameraniu sa len na pozitívne ukazovatele

Zdá sa to zrejmé: ak správa manažmentu uvádza postupy, ktoré ponúkajú dobré výsledky, ideálne by bolo zamerať sa na ne, však?

Samozrejme, replikovanie víťazných stratégií a používanie úspešných prípadov na usmernenie vášho rozhodovania je vždy dobrý nápad, ale toto nemôže byť jediný bod, ktorý by ste mali vziať do úvahy pri vašej analýze.

Nájdite si čas na dôkladnú analýzu negatívnych ukazovateľov produkty s najnižšou výkonnosťou v predaji, najhoršie výsledky.

Myšlienkou je pochopiť posolstvo, ktoré tieto zlyhania môžu ponúknuť, nielen na usmernenie korekcií kurzu v súčasnosti, ale aj na zabránenie ich opakovaniu v budúcnosti.

Napríklad produkt s veľmi nízkou predajnou výkonnosťou vypovedá o cieľovom publiku rovnako ako líder kategórie. Je to pre vás skvelý indikátor na zamyslenie sa nad tým, čo u vašich zákazníkov nefunguje. A čo je dôležitejšie, dôvody, prečo sa to deje.

5. Neobmedzujte sa na pohodlné rozhodnutia

Nie je nezvyčajné, že vedenie stratégií správami manažmentu vedie lídrov a manažérov k pohodlným rozhodnutiam.

Vždy však majte na pamäti, že účelom tohto typu analýzy je zabezpečiť, aby ste mohli plánovať asertívne stratégie založené na skutočných informáciách, a že to nemusí vždy znamenať zostavenie akčného plánu, ktorý znamená nižšie riziko.

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, musíte vziať do úvahy, že to často znamená odvážnejšie rozhodnutia. A neexistuje lepší spôsob, ako ich vziať na základe hĺbkovej analýzy ukazovateľov spoločnosti, však?

Ako vidíte, používanie manažérskych reportov je dôležitým manažérskym nástrojom na usmerňovanie rozhodnutí lídrov a strategické obchodné plánovanie na základe informácií, ktoré transparentne odrážajú situáciu spoločnosti.

Aby však prax skutočne priniesla dobré výsledky, je dôležité mať úplné a veľmi podrobné ukazovatele o všetkých oblastiach podnikania.

V tomto scenári je prijatie integrovaného manažérskeho systému pre vás dôležitým pomocníkom, aby ste sa vyhli prijímaniu rozhodnutí alebo plánovaniu akcií na základe nesprávnych, vytrhnutých z kontextu alebo neúplných informácií.

Ak hľadáte integrovaný manažérsky systém pre vašu spoločnosť, kontaktujte ATS Informática práve teraz! Určite nájdeme najvhodnejšie riešenie pre váš biznis!

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *