Riskide esiletõstmine äriplaanis aitab teil raha saada

Võib-olla mitte päris nii suur risk.

Üks valdkondi, mida ettevõtte omanikud oma äriplaanis pidevalt kõrvale jätavad, on ettevõtte riskide sõnastamine.

See kas viitab sellele, et te ei usu, et teie ettevõttes on riske (ei ole tõsi), või väldite tahtlikult nende avalikustamist.

Mõlemal juhul pole see parim algus potentsiaalse rahastamispartneriga. Tegelikult muudate oma ettevõtte riskidest kõrvale jättes laenuandja või investori töö palju keerulisemaks.

Miks peab rahastaja mõistma teie ettevõtte riske:

Ettevõtete rahastamine on seotud riski ja tasuga.

Olenemata sellest, kas tegemist on laenuandja või investoriga, on nende peami mureks püüda tasakaalustada teie ettevõttele omaseid riske võrreldes tasu tõenäosusega, mis tavaliselt suurendab ettevõtte väärtust. Tasakaalustamatus tekib siis, kui ettevõtjad räägivad laialdaselt oma äris peituvatest võimalustest, kuid eiravad riske.

Fakt on see, et kõik rahastajad mõistavad, et riskid eksisteerivad igas ettevõttes. See on lihtsalt ettevõtte juhtimise fakt. Teie toodete, klientide, tarnijate ja meeskonnaga kaasnevad riskid. Rahastaja vaatenurgast on oluline mõista olemasolevate riskide olemust ja suurust.

On kaks peamist põhjust, miks rahastajad tahavad äririske mõista:

Põhjus nr 1:

Esiteks tahavad nad aru saada, kas teie ettevõtte peamised riskid on investeerimisettepaneku jaoks nii olulised, et see takistaks neil teid rahastada.

Mõned ettevõtted ei ole õiges etapis välisrahastuse saami ja rahastajate murede leevendami. Nendel ettevõtetel on enne rahastamise otsimist kõige parem tegeleda peamiste riskiteguritega.

Põhjus nr 2:

Teine põhjus, miks laenuandjad ja investorid tahavad mõista teie ettevõtte riske, on see, et nad suudavad struktureerida rahastamispaketi, mis töötab üldiselt kõige paremini, hoolimata riskist.

Minu kogemuse kohaselt on see võimalus, mida paljud ettevõtete omanikud raiskavad, kuna nad ei anna rahastajatele võimalust neile sobivaid tehinguid struktureerida.

Siin on näide:

Oletame, et teie ettevõte otsib omakapitali rahastamist, kuid sellel on võtmeroll, mis tuleb täita. See võib olla rahastaja jaoks peamine äririsk.

Selle riski esiletõstmine näitab, et olete kohtumise vajadusest teadlik ja koostate plaane selle võtmevärbamise abistami. Investor võib mõistlikult otsustada rahastamisega jätkata, kuid rahastus vabaneb etapiviisiliselt. Mõned vabastatakse kohe ja ülejäänud pärast võtmekoha täitmist.

Oma riskide esiletoomise eeli on see, et see näitab investoritele, et mõistate ohtu, mida riskid teie ettevõttele kujutavad, ja olete teadlik sellest, et sellega tuleb tegeleda. See võimaldab avameelset arutelu, mida on keerulisem teha, kui te ei tunnista seda probleemina.

Lõppkokkuvõttes on enamiku rahastajate lähtepunkt see, et nad tahan sinusse investeerida ja tahan et kinnitada nende esialgset huvi teie vastu.

Oma äririskide esiletõstmine võimaldab rahastajal jõuda probleemi tuumani ja annab neile parema ülevaate sellest, kuidas nad saavad oma investeeringut struktureerida, et see mõlema poole jaoks toimiks. Kui nad ei ole riskides kindlad või ei saa meeskonnalt selgeid selgitusi, on ebatõenäoline, et nad tulevad, kui on vaja leida võimalusi potentsiaalse tehingu toimimi.

Õige viis äririskidega tegelemi:

Peamine põhjus, miks paljud ettevõtete omanikud potentsiaalsete rahastajatega äririskidest ei räägi, on see, et nad ei taha oma ettevõtte nõrkusi esile tuua.

See on õiglane mure. Siiski on õige viis rahastajatega äririskiga tegelemi, ilma laenuandjaid ja investoreid välja lülitamata.

Lahendus on keskenduda sellele, kuidas riske maandada.

Teisisõnu, milliseid samme astute oma ettevõttes otsese reaktsioonina tuvastatud riskidele? See on väga võimas rahastajate hirmude leevendamisel ja teie ettevõtte positsioneerimisel.

Näiteks kui teie tuvastatud äririsk oli klientide kõrge kontsentreerituse tase, oleks sobiv leevendamisplaan oma toodete või teenuste turundamine uutele klientidele, selle asemel, et suunata kõik jõupingutused ühele kliendile.

Kui puhaskasumi marginaal on teie turu keskmisest madalam, kergitaks kulme ja seda peetakse riskiks. Sel juhul võiksite rahastajatele näidata samme, mida te teatud aja jooksul ette võtate, et aidata neid marginaale tõsta vähemalt teie niši turunormidele.

Riskide esiletõstmise protsess – ja mis veelgi olulisem – peamiste leevendavate meetmete väljatoomine – ei näita mitte ainult ausust, vaid ka juhtimisomadust teie ettevõtte probleemide lahendamisel. Laenuandjad ja investorid tahavad näha mõlemat tunnust.

Mõju teie usaldusväärsusele:

Iga laenuandja või investor toetab juhtmeeskonda esiteks ettevõttest ja tei ettevõttest endast.

Seda seetõttu, et nad mõistavad, et teie, juhtkond, olete see, kes lõpuks väärtust loob ja ettevõtet kõigi hüvanguks kasvatab. Seetõttu on hädavajalik, et neil oleks sinust õige mulje.

[Tweet “Any lender or investor backs the leadership team first, and the business itself second.”]

Äriplaanis äririskide esiletõstmine koos leevendustega on see, et see annab rahastajatele tõelise ülevaate sinust kui ettevõtte juhist. See näitab, et te mitte ainult ei mõista nende vajadust mõista oma ettevõtte riske, vaid mõistate ka seda, et selle riski minimeerimine on teie ülesanne.

Sellel on suur mõju teie usaldusväärsusele ettevõtte omanikuna ja juhtkonnana. See mõju on teravam, kui võrrelda sadade ettevõtetega, millega nad kokku puutuvad ja kes ei räägi oma äriga seotud riskidest.

Fakt on see, et rahastajad on näinud piisavalt ettevõtteid ja äriplaane kõigis sektorites, et instinktiivselt mõista, milliseid riske oodata. See on lihtsalt kõnekam, kui nad kuulevad seda kõigepealt sinult.

Mida see teie jaoks edasise tegevuse jaoks tähendab?

Rahastajad loodavad, et täidate oma loomupärase lubaduse lisada teie ettevõttele väärtust kõikidele sidusrühmadele. Selle lubaduse kaal muutub palju tugevamaks, kui nad suudavad uskuda meeskonna iseloomu ja see tuleneb teie usaldusväärsusest.

Äriplaan, mis käsitleb äririske ja nende leevendamist, on palju terviklikum plaan ja suurendab teie võimalusi rahastuse saami.

Mitte ainult see, vaid ka teie ettevõtte ees seisvate riskide esiletõstmisel on pikaajaline mõju teie kui ettevõtte juhi iseloomule ja usaldusväärsusele.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga