Seadmelaenud väikeettevõtetele

Mis on äriseadmete laen?

Ettevõtte seadmete laen on mõeldud spetsiaalselt teie ettevõtte seadmete ostmi. Seadmed võivad olla arvutid, masinad, autod, lauad või muud kaubad, mis aitavad teil äri juhtida. Selle asemel, et maksta tarnete kogumaksumust ette, aitab seadmelaen jaotada maksed väiksemateks osadeks, kaitstes teie rahavoogu ja hoides teie võlakoormust hallatavana.

Kuidas seadmete laenud töötavad

Seadmelaen on just see – laen. Saate oma ettevõtte kontole kindla summa, mis nõuab regulaarset tagasimakset, tavaliselt kord kuus. Laenamise maksumus sõltub summast, krediidi kulukuse määrast ja tähtaja pikkusest. Kuumakse määrami peate selgeks tegema kõik sellega seotud intressimäärad, tasud ja kohustused, nii et laenukalkulaator võib numbrite leidmisel abiks olla.

Sageli toimib seade tagatisena ja tagab laenu, kuid küsige kindlasti oma laenuandjalt konkreetsete taotlemisnõuete kohta.

Erinevalt seadmete liisingust on teil laenu lõppedes võimalus seadmed osta. Kui olete laenu täielikult tagasi maksnud, on seadmed teie enda käes. Seadmete puhul, mis kestavad teie ettevõtet pikemat aega, võib seadmelaen olla suurepärane võimalus kaaluda.

Liising vs laen

Seadmeliisingu ja seadmelaenu erinevus seisneb selles, kas pärast laenu tasumist tuleb seadmed tagastada. Kuigi laen võimaldab teil seadme osta ja täielikult omada, tähendab liising, et kasutate toodet ainult teatud aja. Pärast liisingu lõppemist saad toote endale jätta vaid siis, kui maksad ettevõtte määratud summa.

Tulude kasutamine

Kas soovite teada, kuidas saate oma ettevõttele seadmelaenu rakendada? Mõned levinumad tulude kasutusviisid on vanade seadmete väljavahetamine, vanemate või aegunud seadmete värskendamine ja olemasoleva seadmete varude täiendamine. Tavaliselt on need laenud mõeldud suurte ostude tegemi, mis ei amortiseeru liiga kiiresti. Näiteks saate osta veokeid, arvutiservereid, masinaid või muid suuremahulisi seadmeid.

Plussid ja miinused

Kui kaalute seadmelaenu, vaadake need plussid ja miinused üle, et teha kindlaks, milline tegevusviis teie ettevõtte jaoks sobib.

Plussid

Seadmelaenud on mõeldud spetsiaalselt teatud eseme ostmi, seega on neid kiirem ja lihtsam saada kui traditsioonilist tähtajalist laenu, mis võib olla mitmeotstarbelisem. Seadmelaenu saab võtta kuni 100% ulatuses seadme väärtusest ning tähtaja määrab seadme kasutusaeg. Kuna seade on laenu tagati, võib mõnikord olla lihtsam taotleda ja saada heakskiit.

Miinused

Mõelge sellele, et seadmete laenu võtmine võib tekitada rohkem kahju kui kasu, kui intressid maksavad rohkem, kui seadmed sisse toovad. Kokkuvõttes sõltub kompromiss ostu sooritami säästmise ja laenuga edasi liikumise vahel. selle kohta, kui palju väärtust seadmed teie ettevõttele pakuvad.

Abikõlblikkuse nõuded

Enamik ettevõtteid on abikõlblikud seadmelaenu saami, kuid tingimused ja määrad sõltuvad seadmete maksumusest, teie ettevõtte rahandusest ja krediidiskoorist.

Mõned sagedamini nõutavad dokumendid on pangakonto väljavõtted, seadmete arve ja maksudeklaratsioonid. Samuti peate näitama, et teil on laenumaksete arvessevõtmi piisavalt aastatulu ja et seadmed suurendavad teie ettevõtte rahavoogu.

Tavaliselt võidakse nõuda ka sissemakset, mis jääb tavaliselt vahemikku 10–20%, et näidata, et suudate laenusumma tagasi maksta. Mida riskantsem on laen, seda suuremaks võib sissemakse minna.

Kuidas taotleda seadmelaenu

1. Mõistke oma varustusvajadusi ja rahalist olukorda

Laenuandjad esitavad tavaliselt mõned põhiküsimused, sealhulgas miks te vajate seadmeid, kuidas see võib mõjutada teie tulusid, kasumit ja üldist äritegevust ning kas saate laenu kehtivusaja jooksul õigeaegselt maksta? Teades neile küsimustele vastust, olete rohkem valmis arutama oma võimalusi seadmete laenuandjaga.

2. Tehke kindlaks, kas olete kvalifitseerunud

Vaadake üle kaalutavate laenuandjate kõlblikkusnõuded. Need varieeruvad, nii et veenduge, et vastate enne kandideerimisele aega ja vaeva, et vastate põhinõuetele. Ühised kriteeriumid hõlmavad järgmist:

  • Krediidiskoorid: Tavaliselt on seadmelaenu saami vaja vähemalt 550 punkti, kuigi paljud laenuandjad eelistavad skoori 660 või rohkem. Lugege krediidiskooride kohta lisateavet SmartBiz Small Business Blogist: Krediidiskooride mõistmine.
  • Aeg äris: Mõned laenuandjad rahastavad ainult ettevõtteid, mis on asutatud teatud arvu aastaid.
  • Tulu: Võimalik, et peate näitama tulude numbreid, et teha kindlaks, kas teie ettevõte teenib teatud sissetulekut.
  • Laenusumma: Tehke kindlaks, kas soovite rahastada seadmete ostu täielikult või osaliselt.
  • Eelistatud tagasimakse tingimused: Üldjuhul tähendavad pikemad tähtajad väiksemaid kuumakse.

4. Uurige laenuandjaid

Kui otsite seadmelaenu, võite pöörduda otse edasimüüja poole, kust seadmeid ostate, kohaliku panga, seadmete laenudele spetsialiseerunud ettevõtte või SBA laenuandja poole. Suurte ostude puhul võivad SBA laenu madalad intressimäärad ja pikad tähtajad olla kõige soodsam valik.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga