Siin on teile, naised äris

Kui olete oma linna või alevi kogukonna aktiivne liige, olete võib-olla märganud äkilist tõusu ettevõtluse ja ettevõtlusega seotud tegevuste ja sündmuste arvus. Selle põhju on asjaolu, et me oleme praegu keset ülemaailmset ettevõtlusnädalat (GEW); nädal, mis on täielikult pühendatud inimeste inspireerimisele oma ideid valla päästma ja ettevõtluse teekonnal järgmine samm astuma.

Täna tähistame aga naiste ettevõtluspäeva (WED), ametlikku päeva, mis julgustab meid kõiki naisettevõtjaid austama, kaasama ja volitama.

Kuigi selliste sündmuste tähistamine on omaette lõbus, võib naiste ettevõtluspäev muuta umbes 812 miljoni arengumaades elava naise elu, kellest igaühel on potentsiaali oma kogukonda ja majandust mingil moel panustada.

Arvestades otsest seost naiste toetami kehtestatud poliitika ja naistele pakutavate võimaluste vahel, pole ime, et me ülemaailmselt võitleme muutuste ja tunnustamise nimel.

Kui soovite täna naiste toetamises osaleda, vaadake ülemaailmse ettevõtlusnädala sündmuste loendit või võtke ühendust kolmapäeval Twitter või Facebooki. Teise võimalusena vaadake, mida teie linn selle sündmuse tähistami teeb – Eventbrite ja Meetup on kaks suurepärast ressurssi, mis aitavad teil selliseid sündmusi leida.

Miks just naiste ettevõtluspäev?

Oleme seda varem rääkinud ja nüüd ütleb seda ka naiste ettevõtluspäev: See on ärilise naise jaoks karm. Kui küsite: “Miks pidada ülemaailmse ettevõtlusnädala ajal naistepäeva?” Meil on mõned numbrid, mis panevad teid lihtsalt mõtlema, miks me ei hakanud sellega varem midagi ette võtma.

Island saavutas Maailma Majandusfoorumi 2014. aasta ülemaailmse soolise lõhe indeksi järgi kõrgeima soolise võrdõiguslikkuse näitaja

Maailma Majandusfoorumi 2014. aasta globaalse soolise lõhe indeksi sünge statistika näitab, et 142 uuritud majandusest üheski pole tõelist soolist võrdõiguslikkust. Isegi kõrgeim riik – Island – on vaid 85% teel soolise lõhe kaotamise poole. Kindlasti seisab ees pikk tee, kui esikoht läheb riigile, millel on veel teed minna.

Soome, Norra, Rootsi ja Taani on tihedalt teisel kohal, jättes ülejäänud maailma kurvalt maha. Ettevõtlusega seoses tuleb mainida, et Aafrika riigid Burundi, Malawai, Bostwana ja Keenia mahtusid kõik indeksi “majandusliku osaluse ja võimaluste” esikümnesse.

Suur osa naiste ettevõtluspäevast tõstab esile inimesi, kes töötavad kogu maailmas, et suurendada naiste ja tüdrukute majanduslikke võimalusi. Nende oluliste naiste nimekirja, kes kõnelevad ÜROs, leiate WED veebisaidilt. Siit leiate ka väljapaistvate WED-stipendiaatide nimekirja.

Kui teate naisi, kes on teiste eludele positiivselt mõju avaldanud, pole tõesti paremat aega kui tänane, et neid üles öelda ja tunnustada. Jagage oma saavutusi ja kordaminekuid maailmaga, kuid leidke ka aega, et mõelda, mida saate teha selle soolise lõhe kaotami.

Nagu Entrepreneurship.org teatas, võib tugevate võrgustike puudumine nende kasvu pärssida isegi siis, kui naistel on „suure mõjuga ettevõtmiste” juhtimi vajalikud oskused.

Naiste ettevõtluspäev püüab selle probleemiga tegeleda, tõstes tähelepanu nendele naistele, kes on saavutanud edu. Nüüd on neil isegi sertifitseerimisvõimalus, mis muudab selle tegemise palju lihtsamaks, kuna sertifikaat on täiesti tasuta ja ühendab naised tugirühmaga.

Lootust on külluses

Nii suure ebaõigluse ees on kerge end heidutada. Selle asemel näeme, et naised (ja nende meessoost toetajad) kogu maailmas võtavad südamele ja võtavad vastutuse. Natalie MacNeil ettevõttest She Takes on the World Inc. ütles mulle, et tema arvates on oluline, et naisettevõtjad ennast tähistaksid. “Ettevõtlus on rullnokk ja oluline on tähistada kõiki väikseid võite teel,” ütleb ta.

Ja kindlasti on olnud võite:

  • Rwanda, riik, mida nii hiljuti sõda ja genotsiidi lõhestasid, on nüüd stabiilne riik, mille parlament koosneb 63,8% naisliikmetest.
  • Pennsylvania ülikooli Whartoni koolis on kaastöötajad Nafeesa Syeed ja Rahilla Zafar kirjutanud raamatu pealkirjaga Arab Women Rising, mis käsitleb Lähis-Ida naisettevõtjate hämmastavaid edusamme. Saate seda tasuta.
  • USA Kaubanduskoja fondi andmetel on naiste omanduses olevad ettevõtted Ameerika Ühendriikides viimase 15 aasta jooksul kasvanud poolteist korda kiiremini kui enamik teisi ettevõtteid.
  • Maailma majandusfoorum teatab, et 111 riigist, mis on globaalses soolise lõhe indeksis esile tõstetud, on 105 neist teinud edusamme.

Kuigi enne, kui saame end globaalselt võrd nimetada, on veel vaja teha tööd, teeme samme õiges suunas.

Kuidas naised üle maailma tähistavad?

Inimesed üle maailma teevad naiste ettevõtluspäeva tähistami erinevaid asju. Rääkisin mitme ettevõttega, kes jagasid oma loomingulisi ideid selle sündmuse tähistami. Mõnele tasub kindlasti kandideerida, kui oled ettevõtte omanik!

1. Tehke sotsiaalmeedia kampaania

“Minu sait Hip New Jersey tähistab 19. kuupäeva sotsiaalmeediakampaaniaga, mis tõstab esile kõik naiste omanduses olevad ettevõtted, mida oleme saates tutvustanud alates selle käivitamisest jaanuaris,” ütleb tegevprodutsent Lisa Marie Latino.

Andrew Herrault Equality Magist läheneb teistmoodi: „Naistettevõtluspäeva puhul palume oma naissoost jälgijatel jagada oma äriedu ja -raskusi ning reklaamida mõnda parimat lugu. Peale selle anname endast parima, et reklaamida päeva kõigil meie sotsiaalsetel platvormidel.

2. Vabatahtlik

Naiste ettevõtluspäeva ametlik veebisait tuletab inimestele meelde, et saate panustada eesmärkidesse “aja, talendi ja aaretega” ning saate otse WED-s vabatahtlikuna töötada. Loomulikult võite ka oma piirkonnas asjakohastel põhjustel vabatahtlikuna tegutseda.

Jennifer Martin, ettevõtte Zest Business Consulting asutaja, töötab vabatahtlikuna külalisettevõtluskonsultandina organisatsioonis, mis toetab naiste ettevõtlust ja pakub päeva auks mõningaid teenuseid tasu, mida saate, määraga.

3. Anna tagasi

Brian Stumbaugh ettevõttest Emitations ütles meile: „Naistettevõtluspäev on meie jaoks Emitationsis eriti oluline, kuna meie tegevjuht Au-co Mai on ise naisettevõtja, kes alustas Emitationsi oma ühiselamutoast, kui õppis UC San Diegos. Selle päeva tähistami kahekordistame oma jõupingutusi, et edendada oma Women in Business stipendiumi, et julgustada noori naisi kogu riigis asutama oma ettevõtet ja järgima oma unistusi.

Stipendiumid või mentorprogrammid on suurepärane võimalus näidata oma toetust tulevastele naisettevõtjatele ja investeerida võrdsemasse tulevikku.

Ja kui mitte, siis aja näol tagasi andmine on sama väärtuslik. Kas on mingeid rühmitusi või organisatsioone, mida saate oma kogukonnas vabatahtlikuna luua või mille eesmärk on aidata naistel edu saavutada?

4. Alusta ajutrust

Kui te pole ajutrusti ideega kursis, saate selle kohta lugeda siit, kuid selle põhieeldus on: tooge kokku intelligentne ja loominguline inimeste rühm ning istuge nendega koos ajurünnakuid tegema, ühendama ja probleeme lahendama.

Media Moguls PR tegevjuht Blair Natasi teeb täna midagi sarnast: „Tähistan seda sellega, et võtan väikese grupi oma lemmiknaistest naisettevõtjatest sõpru ja paar oma naissoost ärimentorit lõunale, et pidada suhtlus- ja ajurünnakut. Olen avastanud, et sageli sünnivad parimad ideed strateegilise partnerluse ja meeskonnatöö kaudu. Varem olen koos oma naiskolleegidega loonud üritusi, PSA kampaaniaid ja isegi äriideid ning arvan, et see päev on suurepärane ettekääne tähistami ja sellega rohkem tegelemi!

5. Anneta

Naiste ettevõtluspäeval räägitakse nii põhjustest kui ka ettevõtetest. Hea viis naisettevõtjate toetami on annetada naisi puudutavale eesmärgile.

Simple Bra Madhavi Jagdish teeb just seda. „Naisettevõtluspäeva puhul annan välja ajaveebi, mis sisaldab intervjuusid, mille olen viimase paari kuu jooksul teinud umbes 10 naisega, ning loon graafikat, mida inimesed saavad päeva reklaamimi jagada. Lisaks annetan 25% oma tulust 15. novembrist 15. detsembrini San Francisco kohalikule rinnavähiorganisatsioonile BCAction,” rääkis ta meile.

6. Tehke WOW lubadus

Lubadus on lihtne: „Andada mõjuvõimu, tähistada ja toetada naisi ettevõtluses ning luua tugev muutuste võrgustik kogu maailmas.” Lõplik eesmärk on luua andmebaas kõigist, kes on lubanud, inimestele, kes soovivad neid ettevõtteid toetada või kaasa lüüa.

Lisaks tänastele sündmustele ärge unustage vaadata sotsiaalmeedia kampaaniat, mille WED käivitab 3. detsembril, et tutvustada naisettevõtjaid: #WomenWOW. Sel juhul on WOW akronüüm sõnadest Women on kolmapäeviti. Nende eesmärk on, et inimesed jagaksid ja tõstaksid esile naiste omanduses ja juhitud ettevõtteid sotsiaalmeedias.

Kas meil on mõni idee vahele jäänud? Meile meeldiks teie omi kuulda.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga