Sisuturunduse näpunäited VKEd saavad õppida suurtest kaubamärkidest

Väikeettevõtete omanikele, kes ei ole veebiturunduse maailmas 100% kursis, võib kogu see sisuturunduse jutt veidi segadust tekitada.

Teie ettevõte on võrgus ja olete sotsiaalmeedia turunduse pardal. Kindlasti piisab sellest, et konkurentsiga sammu pidada?

Võib-olla on. Kuid kes tahab lihtsalt sammu pidada, kui uute teadmistega tegelemine hoiab teid mängus ees?

Lisateavet sisuturunduse kohta koos sisuturundusinstituudi asutaja Joe Pulizziga saate Bplani ametliku taskuhäälingusaate The Bcast üheteistkümnendas osas (kell 14:02):

Klõpsake siin, et tellida The Bcast iTunes’is »

Sisuturundus aitab teil sinna jõuda. Siin on vaid mõned asjad, mida see teha saab.

 • Kaasake ootamatuid kliente
 • Aidake teil end tööstusharu liidrina kehtestada
 • Aidake teil luua paremaid suhteid oma klientidega
 • Positsioneerige teid abistava ressursina
 • Parandage oma asetust otsingumootori tulemuste lehtedel (tagades, et olete “kaardil”)

Sisuturunduse eeliseid on palju ja erinevaid.

Mis on sisuturundus?

Sisuturundusinstituudi andmetel

“Sisuturundus on turundustehnika väärtusliku, asjakohase ja järjepideva sisu loomi ja levitami, et meelitada ligi ja omandada selgelt määratletud vaatajaskond, eesmärgiga juhtida kasumlikku klienditegevust.”

Ettevõte jätkab selgitamist, et sisuturundus seisneb kommunikatsioonikunstis – klientidega rääkimises, püüdmata neile pidevalt midagi müüa.

Selle asemel, et kihutada neid reklaamidega, mis ülistavad teie toodete või teenuste voorusi, idee on pakkuda neile kasulikku teavet, mis aitab neil teha teadlikumaid otsuseid. Tehke seda õigesti ja teie kliendid premeerivad teid mitte ainult oma äri, vaid ka lojaalsusega.

Isegi kui see pole teile uudis, võite siiski mõelda, et see ei kehti teie ettevõtte kohta. Ma arvan, et sa eksid – ja ma näitan teile, kuidas seda teha, jagades teiega mõnda sisuturunduse juhtumiuuringut. See näitab teile, et teised kasutavad seda turundustaktikat, kuid annab teile ka ideid asjade kohta, mida võiksite ise teha.

Kui olete valmis sisuturundusse süvenema, kuid vajate inspiratsiooni, et teid ellu viia, siis miks mitte heita pilk sellele, mida suured nimebrändid teevad? Teil ei pruugi olla nende eelarvet, kuid see ei tähenda, et te ei saaks neilt õppida.

Sisuturunduse näpunäiteid VKEd võivad suurtelt poistelt õppida:

Salesforce

Salesforce on bränd, mis teeb sisuturundust väga hästi – nende sisu on kasulik ja otsingumootoritele meeldib see. Kuigi nad on konkurentsitihedal turul (klienditeenindus ning müük ja turundus), suudavad nad toota väärtuslikku sisu, mida nii nende kliendid kui ka kaaslased armastavad (ja armastavad jagada), nimelt harivaid ja informatiivseid e-raamatuid, mis aitavad nende klientidel tõeliselt saavutada. nende eesmärgid.

Kuidas see siis väikeettevõtetega seotud on? Noh, me ei ütle teile, et peate minema välja ja looma e-raamatute seeria; Salesforce’i e-raamatust lihtsalt lehe välja võttes (sõnamäng) saate välja töötada kogu sisuturunduse strateegia.

Miks mitte saada autoriteediks teemadel, mis on teie valdkonna jaoks olulised? Kui sul on oskusteave, siis jaga seda!

 • Otsige üles teema, mille omanik võite olla.
 • Uurige, milliseid küsimusi teie kliendid küsivad. Mida nad peavad teadma?
 • Vastake neile küsimustele, olgu selleks siis ajaveebiseeria “kuidas teha” või postitused pealkirjaga “10 asja, mida peaksite X kohta teadma”. Kuid pidage meeles, et teie sisu peab olema usaldusväärne. Kontrollige fakte, tunnustage oma allikaid ja ärge unustage lisada linki oma saidile, kui avaldate mõnel muul saidil.
 • Jagage oma sisu sotsiaalmeedias ja olge oma produktsioonis järjekindel – te ei taha, et teie vaatajaskond seda soovima hakkaks.

Firestone

Kui sisuturunduses on üks element, millest väikeettevõtted kindlasti tagaplaanile jäävad, on visuaalne sisu see.

Teame juba, et pilt on väärt tuhat sõna, seega sobivad pildid suurepäraselt publiku tähelepanu köitmi. Lühike tähelepanuaeg tähendab, et pikad selgitused ei ole alati tõhusad ja mõjuvaid visuaale saab töödelda 60 000 korda kiiremini kui teksti.

Firestone on suurepärane näide suure nimega kaubamärgist, mis kasutab tõhusalt visuaalset sisu. Nad on hiljuti koostanud fantastilise interaktiivse visualiseerimise, mis kujutab “Ameerika autohiiglaste lugu” ja see on osutunud äärmiselt tõhusaks. See põnev sisu, mis on klientide jaoks asjakohane ja hõlpsasti jagatav, hõlmab täielikult jutuvestmist.

Isegi kui teil pole Firestone’i eelarvet, saate oma turundusstrateegiasse siiski lisada visuaalset sisu.

 • Looge oma visualiseering, kasutades oma turu-uuringute andmeid – Internetis on saadaval palju tööriistu, mis aitavad teil seda teha ilma panka rikkumata.
 • Hankige klientide loodud visuaalne sisu – korraldage võib-olla teie toodet kasutavate klientide fotokonkurss!
 • Proovige luua “kuidas” videoid – kasulikku visuaalset sisu, mis annab teie kaubamärgile inimliku näo.

Kui te ei pea end visuaalide loomise eksperdiks, on teil palju tasuta platvorme, mida saate kasutada. Soovitame vaadata Canva, Infogr.am, Piktochart, Easel.ly ja Visual.ly lehekülgi.

Patagoonia

Kolmas ja viimane bränd, millelt me ​​täna inspiratsiooni otsime, on välirõivaste jaemüüja Patagonia, kuna nad on suurepärane näide sellest, kuidas lugude jutustamine sisuturunduses toimib.

Kampaania “Kantud rõivad” jaoks palusid nad kaubamärgi kaitsjatel arutada oma väliseiklusi, rääkides põhimõtteliselt lugusid, mida nende varustus võimaluse korral teeks.

Kampaanial oli kaks osa: YouTube’i dokumentaalfilm, mis rääkis seitsme seikleja lugudest, ning sihtleht, kus lugejad said sirvida kasutajate saadetud pilte ja lugusid “Kallis Patagoonia”.

Nüüd me ei ütle, et peate looma dokumentaalfilmi, kuid saate oma kaubamärgi reklaamimi kasutada jutuvestmist. Väliriided ei pruugi olla kõige huvitavam müüdav toode, kuid nende toodetega seotud lood kindlasti on!

Võib-olla ei sobi teie toode või teenus põnevate lugude jaoks nii kergesti kui Patagonia. Tõde on see, et kui sellele piisavalt hoolikalt mõelda, on isegi kõige igavamatel tööstusharudel või toodetel rääkida ainulaadne lugu. Trikk on esialgse jalatöö tegemine. See Forbesi artikkel aitab teil kirjutada suurepärase brändiloo. Kiired ja lihtsad näpunäited artiklist hõlmavad järgmist:

 • Mõelge sellele, mida teie toode või teenus võimaldab inimestel teha. Kas nad saaksid ilma sinuta hakkama?
 • Miks sa teed seda, mida teed? Kui teil on muu eesmärk kui kasum, võib teie kaubamärki atraktiivsemasse valgusesse heita.
 • Näidake oma klientidele, kuidas teie bränd saab aidata neil oma probleemidest üle saada, olgu see siis video või kirjutatud loo kaudu. Ärge unustage seda peent hoida.

Sisuturunduse eeliste kasutami ei ole teil vaja suurt brändieelarvet – järgige neid näpunäiteid ja võite märgata oma kasumit olulist mõju.

Proovige järele ja andke meile teada, kuidas teil läheb! Kas kasutate mõnda neist strateegiatest oma ettevõttes juba? Kas soovite sisuturunduse kohta rohkem teada saada? Räägi meile kommentaarides!

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga