Sprievodca o dôležitosti fiškálneho a daňového manažmentu

Čas čítania: 4 minút

Napriek tomu daňová správa je požiadavka prítomná v rutine každej spoločnosti, značná časť podnikateľov v tomto smere stále chybuje. Okrem formalít a byrokracie poskytuje efektívnosť na tejto úrovni riadenia oveľa viac zosúladenia a zdravia vášho podnikania.

Tí, ktorí nemajú ucelený pohľad na svoju firmu, môžu mať problém s riadením daní, je to váš prípad? Ak áno, buďte si istí. V tomto príspevku túto tému odľahčíme a predstavíme vám, aké zásadné je byť v tejto téme aktívny.

Jeden šikovný manažér vie, ako tieto údaje využiť hodnotným spôsobom, ktorý presne prispieva k rozhodovaniu spoločnosti. Takže zostaňte naladení: jedným z prvých krokov tejto cesty je definovanie daňový režimvtedy si vyberiete ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašej spoločnosti.

Skutočný, predpokladaný alebo jednoduchý národný zisk? Toto rozhodnutie bude prijaté na základe série organizačných faktorov a jedným z nich je zníženie vplyvu daní spoločnosti.

Čo potrebujem vedieť o správe daní?

Fiškálny alebo daňový manažment je potrebné použiť ako a prevencia a to je miesto, kde sa mnohí podnikatelia strácajú, začnú ich to trápiť až roky po vzniku firmy, skrátka, keď je na vzostupe.

Týmto spôsobom môžete ohroziť svoj podnik v rôznych oblastiach. Ale či už ste roky obchodník, ktorý si až teraz uvedomil, že je naliehavo potrebné zaoberať sa týmto bodom, alebo niekto, kto začína a chce začať so všetkým aktuálnym, dôležité je uvedomiť si túto skutočnosť a dať jej náležitú pozornosť. dôležitosti.

A potom, poďme?

Koniec koncov, čo je to správa daní?

Daňové riadenie nie je nič iné ako dodržiavanie požiadaviek daňovej legislatívy. To zahŕňa dodržiavanie daňové povinnosti a príslušenstvopoznas tieto pojmy?

Funkciou týchto denominácií je proces vystavovania daňových dokladov, doručovanie priznaní, vedenie daňového účtovníctva a plnenie daňových povinností, teda platenie daní.

Pochopte dve skupiny, ktoré spájajú tieto pojmy:

Doplnkové povinnosti

  • Týka sa to vystavovania faktúr, listín, doručovania priznaní… Všetkej administratívy, ktorú vyžadujú daňové úrady.

hlavná povinnosť

  • Výpočet a platenie daní, poplatkov, daní, odvodov… Všimli ste si rozdiel?

Inými slovami, po výbere daňového režimu je potrebné analyzovať výhody daňových úľav, veci ako to, kde sa budú využívať a ako znížiť vplyv daní, sú mimoriadne dôležité v krajine, kde sú dane také vysoké.

Toto zarovnanie poskytuje rozhodné opatrenia zachovať finančné zdravie spoločnosti a predísť pokutám alebo dokonca vážnym škodám, ako je napríklad vyhlásenie konkurzu.

Vieme, že jedným z najväčších problémov, ak nie najväčším, ktorému ako podnikateľ v krajine čelíte, je zvýšenie daní. Ak vezmeme do úvahy, že v brazílskej legislatíve sú zdaňované všetky operácie vrátane predaja, zisku a príjmu, uvedomujete si, že pre manažéra sa stáva čoraz zložitejším procesom, ktorý musí riadiť sám?

Preto je mimoriadne potrebné, aby ste vytvorili solídny tím, ktorý sa o túto záležitosť postará a zabezpečí vynikajúci systém riadenia. Teraz pomocou 4 tipov zistite, ako si udržať efektívnu správu daní.

4 tipy, ako udržať daňovú správu v chode:

plánovať

Neignorujte daňové plánovanie. Prevencia a predvídanie čo najväčšieho počtu udalostí môže výrazne pomôcť pri vývoji životaschopných riešení pre vaše podnikanie.

Zaplaťte dane spoločnosti presne tak, ako to vyžadujú daňové úrady, bezpochyby, s touto internou organizáciou budete o krok vpred!

Registrovať

Zlepšený záznam znižuje šance na chybné rozhodnutia, vďaka čomu je riadenie plynulejšie a konzistentnejšie s načrtnutým strategickým plánovaním.

V tomto prípade hovoríme o skutočných projekciách, keď analyzujeme aktuálne údaje, ktoré sa týkajú plánu, ktorý už existuje.

robiť audity

Keďže zahŕňa komplexné procesy, sú nevyhnutné pravidelné interné audity. Takto možno hodnotiť efektivitu a kvalitu daňových procesov a zároveň slúži ako výborný identifikátor zlyhaní.

Audit poskytuje konkrétnu analýzu toho, či postupy spoločnosti skutočne generujú výsledky, ktoré by mali, a na konci auditov má manažér k dispozícii návrhy a dokumenty zamerané na zlepšenie procesov. Vďaka tomu sú oveľa lacnejšie.

Automatizujte svoje riadenie

Venujte veľkú pozornosť tejto téme, pretože je jednou z najdôležitejších. Ak neexistuje automatizácia, plánovanie a dáta sú oveľa vzdialenejšie, napokon tieto systémy riadenia majú veľmi presné informácie, oslobodzujúce spoločnosť od ľudských chýb.

Okrem precíznosti to šetrí čas podnikateľovi, tímu a manažérovi, keďže sa môžu venovať iným procesom a činnostiam firmy alebo dokonca daňovému manažmentu namiesto manuálnych a zložitých čísel a účtov.

rozhodnúť sa pre jednu seriózny, kompletný a kvalitný systém a v krátkom čase zožnete významné výsledky.

tieto tipy pomohol?

Pravdou je, že na to, aby prebehol bezpečný proces rozhodovania, musí byť založený na spoľahlivých informáciách, ktoré spájajú celú realitu podnikania. Spracovanie údajov z faktúr poskytuje manažérom potrebné informácie na rozhodovanie o investíciách, rozpočtoch, výdavkoch a rade akcií.

Vždy je bezpečnejšie, keď viete, koľko peňazí prichádza a kam idú všetky vaše peniaze, nie?

Teraz, keď ste zbehlý v správe daní a v tom, ako to môže optimalizovať vašu spoločnosť a v niektorých prípadoch ju dokonca zachrániť pred finančnými problémami, určite investujte do kompetentného a sústredeného tímu, buďte vždy informovaní a investujte do automatizačnej služby. Tieto kroky sú kľúčové!

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *