Sprievodca otvorením obchodu s poľnohospodárskymi výrobkami

Obchody s poľnohospodárskymi výrobkami sú nevyhnutné pre jednu z veľkých vlajkových lodí v krajine a podobne ako obchody so stavebným materiálom majú tendenciu mať dlhú životnosť a pevnosť. A to je dôležitá informácia pre každého, kto sa chce pustiť do podnikania.

Oplatí sa v dnešnej dobe otvárať obchod s poľnohospodárskymi produktmi?

Aj s recesiou a účinky pandémie na obchodagropodnikanie lámalo rekord za rekordom vo výrobe, pričom vždy predstavovalo veľmi dôležitú časť národného HDP.

Obchodom s poľnohospodárskymi výrobkami sa darí ponúkať terénnym pracovníkom kompletnú škálu produktov, čo je ideálne na vyhľadávanie publika, ktoré býva veľmi lojálne a konzumuje s veľkou pravidelnosťou.

Ale aby sa vaša firma raz a navždy etablovala, príprava na otvorenie tohto typu obchodu si vyžaduje dobré plánovanie:

Krok za krokom, aby sa váš obchod s poľnohospodárskymi výrobkami rozbehol

Na rozdiel od bežnejších predajcov si otvorenie obchodu v tejto kategórii vyžaduje dôležitejšie kroky, počnúc definovaním vašej oblasti činnosti. Hovoríme to preto, že rozmanitosť produktov v obchode s poľnohospodárskymi výrobkami sa môže veľmi líšiť.

Môžete predávať poľnohospodárske a fytosanitárne pesticídy, krmivá, lieky pre zvieratá, hnojivá, stroje, náradie, OOPP, semená, sadenice, obaly, okrem poskytovania rôznych služieb pre vidiecke produkty, ako je vŕtanie studní, topografické analýzy, inštalácia zavlažovacích systémov. , septiky, likvidácia jedov, poradenstvo v oblasti agronomických a topografických služieb a mnoho iného.

Na poskytovanie takýchto služieb a predaj určitých produktov a registrácia MAPministerstvo poľnohospodárstva, chovu dobytka a zásobovania, s čo najväčším počtom podrobností o vašom podniku.

Toto zadefinuje georeferencovanie vášho podnikania podľa územného plánu mesta, najmä ak predávate chemické komponenty.

Je dôležité najať dobrého účtovná služba na definovanie CNAE vášho podniku a ideálny režim registrácie vášho podniku.

Robiť benchmarking

Tento termín sa vzťahuje na pochopenie konkurencie a publika. V malých mestách je vo všeobecnosti intenzívnejšia poľnohospodárska činnosť, ale aj konkurencia.

Za povšimnutie stojí Tendencie konkurenti, čo môžete ponúknuť ako rozdiel a čo nemôžete, napokon, podniky začínajú so skromnejšou investíciou a je dôležité mať plán postupurozdelenie cieľov a stanovenie štandardov na uvedenie každého z nich do praxe.

Aj keď je dôležité ponúkať rozmanitosť produktov, rozdiel má aj konzistentnosť, takže sa uistite, že máte vo svojom podnikaní súbor zameraní.

Venujte pozornosť tvorbe zásob a ich organizácii

Tým, že sa zaoberáte chemickými, toxickými, rýchlo sa kaziacimi a potravinovými zložkami, musíte splniť celý rad normatívne požiadavky pri štruktúrovaní zásob potom berte do úvahy zásadnú úlohu nielen kontroly zásob, ale najmä prevencie strát.

Verte mi: na optimalizáciu tejto organizácie budete potrebovať dobrý ERP systém a bude to jedna z najlepších možných investícií do podnikania.

Mať pripravený tím a znalosti v danej oblasti

Nepotrebujete mať vyštudovanú agronómiu, ale musíte mať vkus pre pôdu a známe každodenné znalosti z oblasti, potrieb vašich zákazníkov a vašich profil spotreby je to nevyhnutné.

A aby to bolo možné, váš tím musí byť rovnocenný schopný. Mať profesionálov z rôznych oblastí podľa rozmanitosti ponúkaných služieb a produktov je veľmi dôležité.

Registrovaný špecialista je nevyhnutný na prípravu a podpisovanie receptov, okrem zodpovedania všetkých otázok a pozorného sledovania produkcie vašich zákazníkov. Najmä agronómia a veterinárni odborníci sú veľmi dôležití pre bezpečný a správny predaj

Mať dobré vzťahy s dodávateľmi

Budete potrebovať veľa rôznych dodávateľov, a keďže existuje cyklickosť veľmi veľký v odvetví svojich zákazníkov, nastanú momenty, kedy budú rôzne vstupy a iné komponenty veľmi sporné.

Ideálne je mať dobré záznamy o svojich dodávateľoch, automatizovať nákupný systém a tiež predvídať časy zberu.

Ponuka rôznych platieb

Ďalšou zvláštnosťou poľnohospodárskeho sveta je, že jeho receptúry sa získavajú iným spôsobom, v čase zberu. Preto je dôležité mať plán, ktorý je v súlade s výkyvmi a cyklami vášho kalendára.

Terénni pracovníci majú vo zvyku pracovať so šekmi aj s bankovými úvermi, preto je dôležité vedieť ponúknuť rôzne platobné prostriedky pre svojich klientov a ktovie, časom možno aj partnerstvo s úverovými linkami s finančnými inštitúciami a družstvami.

Majte profesionálnych partnerov

Už sme spomenuli sériu služieb súvisiacich s predajňami poľnohospodárskych produktov, pretože toto je prostredie na riešenie problémov pre výrobcov a dobré kontakty s poskytovateľmi služieb – alebo dokonca poskytovanie týchto služieb – je skvelou príležitosťou na vytváranie skvelých partnerstiev, vypustiť vaše vstupy a nástroje a dokonca posuňte svoje podnikanie do kancelárie špecializovanej na poľnohospodárske služby, čo je v tejto oblasti bežné.

Ponuka špecializovaného servisu

V časoch zberu je bežné, že chýbajú vstupy, že sa pokazia nástroje alebo že zvieratá ochorejú a potrebujú núdzovú starostlivosť alebo lieky. Ponuka otvoreného kanála ako služby WhatsApp je spôsob, ako získať ešte väčšiu spoľahlivosť.

So špecializovanou donáškovou službou obslúžite svojich zákazníkov aj v najvzdialenejších kútoch obcí.

Mať dobrý ERP systém

ERP systém integruje organizáciu vašich zásob s kontrolou predaja, pomáha v predstihu pohľadávkydáva zákazníkom okrem generovania platobné možnosti a pomáha so zjednodušením daní, riadením zásob a dodávateľov správy efektívne v najrozmanitejších aspektoch vášho podniku, čo vám zaručí väčšiu bezpečnosť pri každom kroku, ktorý s vašimi investíciami podniknete.

O ATS Informática nájdete kompletné ERP riešenie, Výsledok ERP, s prispôsobeným rozhraním špeciálne pre obchody s poľnohospodárskymi produktmi. Objavte ďalšie riešenia na našej webovej stránke a využite príležitosť kontaktovať náš tím, aby odpovedal na vaše otázky.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *