Strategickejší výsledok s integráciou PBI

Majitelia firiem sa snažia mať väčší základ pri rozhodovaní s údajmi a informáciami schopnými ukázať súčasný scenár a budúcnosť podnikania. Preto riešenia Power Business Intelligence alebo jednoducho integrácia PBI neprestávajú rásť.

S rastúcim počtom údajov generovaných technológiou je nevyhnutné mať pomoc pri strategickej interpretácii týchto informácií.

V tomto zmysle je integrácia PBI s riešeniami Resulth od ATS Informática vynikajúcim spôsobom, ako odlíšiť vaše podnikanie a urobiť váš manažment ešte strategickejším.

Ale čo je PBI?

PBI je skratka pre súbor nástrojov ponúkaných spoločnosťou Microsoft s názvom Power BI. Pracujú na analýze rôznych typov údajov, ktoré je možné zachytiť z Excelu, Power BI Desktop, Power BI Online a Mobile a niektorých softvérov na správu, ako je Resulth, okrem iných externých zdrojov údajov.

Viac než len generovanie zostáv, Power BI pomáha manažérovi získať 360-stupňový pohľad na najdôležitejšie metriky jeho spoločnosti s údajmi, ktoré sú ľahko pochopiteľné a zrozumiteľné a ku ktorým je možné pristupovať na mobilných zariadeniach, ako sú tablety a smartfóny. a tiež stolné počítače a notebooky.

Jednoduchým spôsobom je tak možné pripojiť sa k viacerým rôznym zdrojom dát a kombinovať ich. Je možné vytvárať grafy, vizuálne sady, zostavy a iné, ktoré môžete zdieľať medzi členmi vášho tímu a ktoré vám pomôžu získať systematickejší pohľad na vašu spoločnosť.

Prečo použiť toto riešenie?

Ako sme už povedali v úvode, dnes existuje niekoľko technológií schopných ponúknuť dáta na podporu nášho manažmentu. Softvér pre firmy napríklad pomáha automatizovať rôzne úlohy a dokonca zlepšuje komunikáciu medzi oddeleniami.

Pri ich používaní vytvárame informácie okrem iného o: počte predajov, obrate zásob, nákupe produktov a surovín, priemernom servisnom čase, logistike, daňovom manažmente.

Pre manažéra je však ťažké transformovať tieto údaje na strategické informácie. Koniec koncov, len pri pohľade na váš aktuálny softvér ste schopní odpovedať, napríklad:

– Ktorý produkt má väčší výkon?

– Aké sú najlepšie predajné dni a časy?

– Aká je prognóza predaja pre každú položku na najbližšie mesiace?

– Ktorý dodávateľ ponúka vyššiu mieru zisku?

Všetky tieto údaje sú kľúčové pre správne rozhodnutie. Ak napríklad neviete, aké sú vaše hlavné náklady, bude ťažké optimalizovať finančnú časť vášho podnikania. Riskuje preto škrty v dôležitých oblastiach. A tak uvidíte, že váš zisk a kvalita vášho produktu klesá.

Power BI je nástroj, ktorý rýchlo analyzuje všetky tieto informácie a sprístupňuje ich manažérom. Zjednocuje údaje a transformuje ich do vizuálnych a intuitívnych správ, ktoré sú schopné poskytnúť väčšiu istotu pri rozhodovaní.

Výhody

Takto môžeme zhrnúť niektoré výhody, ktoré ponúka Power BI:

  • umožňuje krížové odkazy na informácie z niekoľkých rôznych zdrojov údajov;
  • ponúka úplný pohľad na hlavné používané metriky (ktoré sa aktualizujú v reálnom čase);
  • je schopný zbierať, spracovávať a analyzovať veľké objemy údajov;
  • všetky údaje sú uložené v cloude;
  • ponúka odpovede rýchlo a objektívne;
  • umožňuje samoobsluhu a autonómiu;
  • je to celkom prispôsobiteľné;
  • umožňuje krížové odkazy na údaje z online a offline databáz.

Ako integrácia PBI pomáha urobiť Resulth ešte strategickejším?

Systém Resulth je vynikajúcim riešením pre spoločnosti v rôznych oblastiach. S ním môžete kontrolovať sektory nevyhnutné pre vaše podnikanie, ako sú: záväzky a pohľadávky, fakturácia, bankové účty, nákupy a účtovníctvo. Okrem vystavovania a prijímania faktúr a ďalších špecifickejších funkcií.

To všetko má, samozrejme, za následok väčšiu autonómiu v každodennom živote, integráciu sektorov a automatizáciu rôznych úloh. Ako sme však povedali, nie je vždy ľahké „vidieť“ údaje generované riešením strategickejším spôsobom.

Použitím integrácie PBI budete môcť exportovať všetky podstatné informácie o svojom podnikaní z Resulth a analyzovať ich strategickejším spôsobom, vytvárať správy o rôznych oblastiach a lepšie plánovať svoje akcie.

Okrem toho budete môcť údaje, ktoré ponúka Resulth, krížiť s ostatnými dostupnými. To znamená, že pre svoje miesto môžete dokonca použiť svoje vlastné excelové tabuľky alebo štúdie trhu.

Čím bezpečnejšie a aktuálnejšie údaje budete mať po ruke, tým ľahšie budete robiť správne rozhodnutia. Konečne bude možné priniesť vašej firme reálne výsledky a pomôcť ju odlíšiť od konkurencie.

Možnosti využitia integrácie

  • analyzovať ekonomické scenáre a porovnávať s vašimi finančnými výsledkami, vďaka čomu budú vaše predajné projekcie presnejšie;
  • porozumieť kolísaniu predaja a preferenciám publika, uprednostňovať nákupný sektor a optimalizovať svoje zásoby;
  • krížiť svoje údaje o peňažných tokoch s prognózami rastu alebo stiahnutia trhu. A tiež definujte presný okamih na prijatie určitých rozhodnutí, ako je spustenie nového produktu, otvorenie pobočky alebo zníženie výdavkov;
  • vyhodnoťte svoje výsledky a prekrížte ich s trhovým priemerom, pochopte, či vaša spoločnosť rastie podľa vášho výklenku alebo či potrebujete prehodnotiť svoje kroky;
  • analyzovať svoje náklady a posúdiť, kde môžete urobiť strategické škrty, optimalizovať rozpočet spoločnosti;
  • porovnať cenové údaje používané vašou firmou s trhovým priemerom. Preto vykonávať zaujímavejšiu a atraktívnejšiu politiku;

Ako ste videli, integrácia PBI s údajmi generovanými Resulth je vynikajúca na získanie strategickejšieho pohľadu na spoločnosť. Toto riešenie je možné použiť len na lepšiu vizualizáciu obchodných informácií. Alebo dokonca krížiť s údajmi z externých bánk, ako sú tie z prieskumov o vašom sektore.

To všetko pomáha robiť ešte strategickejšie rozhodnutia. Najlepšia je však možnosť odlíšenia firmy, optimalizácie finančnej životnosti, zásob a dokonca aj predajnej sily.

Chceli by ste sa dozvedieť viac o integrácii PBI s riešeniami Resulth? Chcete svoju spoločnosť posunúť ešte ďalej? Spojte sa s jedným z našich odborníkov a zistite, ako vám môžeme pomôcť!

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *