stratégie na zlepšenie výsledkov

S pandémiou sa niekoľko spoločností rozhodlo zatvoriť pevné miesto predaja a spojiť elektronický obchod s predaj domov. Bez nákladov na nájom a menšieho počtu zamestnancov na chod prevádzky sa alternatíva stala celkom bežnou.

Ďalšou veľkou výhodou modelu je, že zákazník nemusí kvôli nákupu opustiť dom, čo tiež umožňuje nadviazať osobný vzťah a zlepšuje opakované predaje.

Napokon, priamy predaj je v Brazílii konsolidovanou praxou. Sektorové údaje (Abevd) ukazujú, že v tomto modeli bolo uskutočnených 45 miliárd BRL, pričom sa predalo 2,5 miliardy produktov. Dnes v odbore pracujú približne 4 milióny podnikateľov.

Napriek tomu, že je to v niektorých smeroch jednoduchšie, domáci predaj si pre každú spoločnosť vyžaduje niečo zásadné: ovládanie. Bez správneho a štruktúrovaného účtovania nákladov, výnosov, ziskov a objemu predaja by ste mohli byť v strate.

Aby sme vám pomohli s touto úlohou, pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré môžete uplatniť vo svojom podnikaní a dosiahnuť dobrý zisk pri podomovom predaji. Prečítajte si nižšie.

investovať do vzťahu

Ak sa niečo pri priamom predaji cení, tak je to kvalita vzťahu. Zákazníci nekupujú produkty len preto, že ich potrebujú alebo chcú, ale preto, že veria tomu, kto ich predáva.

To je dôvod, prečo je jednou z najatraktívnejších funkcií predaja domov opakovanie. To znamená, že ak predávate šperky alebo semijoia určitej zákazníčke, je možné, že čoskoro u vás nakúpi znova – keď vyjde napríklad nová kolekcia.

Dôležité je, aby ste sa neobjavili iba vtedy, keď máte produkt na predaj. Posielajte e-maily s tipmi na používanie a uchovávanie produktu, nechajte komunikačný kanál otvorený pre otázky a informujte vždy, keď prídu nové zásoby. Je to dlhodobá práca, ktorá prináša skvelé výsledky.

Prijímajte karty a iné spôsoby platby

Karty sú dnes v obchode takmer všadeprítomné. V roku 2019 bolo v obehu viac ako 1 bilión R$ v úveroch a ďalších 664 miliárd R$ bolo uskutočnených debetne. ABECS.

Existujú náklady na údržbu strojov, ktoré by vám nevznikli, ak by ste prijímali iba hotovostné platby. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, koľko zákazníkov by ste stratili neakceptovaním iných spôsobov platby?

Ideál je použite malý strojček so systémom Urobte POS!ktorý je schválený hlavnými nadobúdateľmi na trhu (Cielo, Rede, Stone a ďalší) a má pokročilejšie riadiace funkcie ako bežné stroje.

Pomocou Make POS! môžete zaregistrovať produkty, sledovať predaj v reálnom čase iného zariadenia (mobilného telefónu alebo tabletu) a dokonca vytlačí účtenky. Okrem toho systém vystavuje aj faktúry, spracováva hotovostné platby a zatvára pokladňu. Je podobný TEF, ale s väčšou mobilitou, ideálny pre podomový predaj.

Prijímanie platieb kartou pomáha zmierniť ďalší vážny problém podomového predaja: predvolená. Keďže kontakt medzi predajcom a zákazníkom je taký blízky, že si ho možno zameniť s priateľstvom, je bežné ponúkať akýsi „osobný kredit“ podložený ústnym podaním alebo sa dokonca trochu sprofesionalizovať a využiť splátkový kalendár.

S digitálnymi platbami si nemusíte robiť starosti s fakturáciou, splátkami a analýzou kreditu.

Investujte do dosahu sociálnych médií

Bez marketingu a komunikácie nie je predaj. Ak chcete dosiahnuť lepšie výsledky so zníženou prevádzkou podomového predaja, investujte veľa času do prilákania zákazníkov prostredníctvom sociálnych sietí.

Podniky s pevným bodom sa môžu spoľahnúť aj na SEO nástroje, ako napr Moja firma na Googli. Ak to nie je váš prípad, dajte námahu na sociálne siete ako Facebook (Marketplace) a Instagram.

Mnoho zákazníkov skúma a robí nákupné rozhodnutia pomocou týchto nástrojov. Keďže ide o platformy vzťahov, pri každom uzavretí predaja vám nevznikajú žiadne náklady. A keďže sa vyznačujú silnou vizuálnou príťažlivosťou, sú ideálnymi kanálmi pre maloobchodný predaj domov.

Preto sa dobre fotte, používajte zaujímavú vizuálnu identitu na zvýraznenie vašej značky a katalógu, píšte texty, ktoré zvádzajú spotrebiteľa a buďte v komunikácii asertívni a ukážte, že vaša značka je aktívna. A sledujte doručenú poštu.

Nezanedbávajte zásoby

Keď sa predaj uskutočňuje v samotnej predajni, kontrola zásob je jednoduchšia, pretože pokladník a skladované produkty sú v rovnakom fyzickom priestore. Aj s jednoduchým systémom, akým je tabuľkový procesor, je možné za týchto podmienok kontrolovať zásoby — aj keď najviac sa odporúča použiť ERP softvér.

V prípade podomového predaja môže dôjsť k väčšiemu uvoľneniu kontroly, pretože predaj sa realizuje na diaľku. Aj keď sa operácia vykonáva prostredníctvom online platformy, medzi zaplatením produktu a jeho prijatím zákazníkom uplynie značné množstvo času.

V ideálnom prípade by mal byť odpis zásob vykonaný okamžite po dokončení z predaja. Tu stojí za to ďalší tip: pracujte s a malé zásoby. Ako sme tu už povedali, skladovaný produkt je náklad. Keďže štruktúra od dverí k dverám je oveľa obmedzenejšia, je dôležité zabezpečiť, aby bol každý centimeter produktívny.

Vykonajte dennú uzávierku „hotovosti“

Tu sa vraciame k výhode používania Make POS automatu! pri predaji domov. Zatvorenie pokladne je nevyhnutné na to, aby ste poznali výkonnosť predaja v každý deň a vypočítali zisk.

Pri uzávierke sa kontrolujú prílevy a odlevy zdrojov v danom období. V maloobchode je najbežnejšia vec, že ​​tento proces sa robí denne, aby sa zaručila a väčšiu finančnú kontrolu. Uzavretie boxu tiež umožňuje identifikovať rozdiely v hodnotách, čo pomáha predchádzať stratám.

So strojčekom je zatváranie veľmi jednoduché a rýchle. Nemusíte robiť výpočty a tabuľky, systém nechá všetko pripravené za vás.

Predaj z domu je v Brazílii populárnou činnosťou a stal sa ešte populárnejším, keď sa počas zatvárania obchodov zatvárajú pandemický. Vzhľadom na nízke náklady a väčšie šance na opakovanie predaja je skvelou alternatívou pre tých, ktorí museli pozastaviť svoje obchodné aktivity. So správnymi nástrojmi na kontrolu predaja a štíhlou štruktúrou je možné dosiahnuť vynikajúce výsledky.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *