Sularaha ettemakse määratlus ja tagajärjed teie ettevõttele

Miks on sularaha ettemaksed kallid

Sularaha ettemakse saamise protsess on lihtne ja mugav, kuid hind, mida peate maksma, on järsk. Siin on mõned peamised põhjused, miks sularaha ettemaksed võivad tunduda ahvatlevamad, kui nad tegelikult on.

Sularaha ettemaks ja tehingutasud

Sularaha ettemakse tasud pärinevad krediitkaardi väljaandjalt. Need võivad olla tasased, mis tähendab, et need ei muutu koos laenusummaga, samas kui teised võivad nõuda teatud protsendi kogusummast. Mõnikord näete nende kahe kombinatsiooni: kas dollarisumma või protsent, olenevalt sellest, kumb on suurem.

Teist tüüpi tasu, mida teilt võidakse nõuda, on tehingut töötlev pank. Need erinevad olenevalt konkreetsest finantsasutusest ja ettemakse summast.

Kõrge Intress

Sularaha ettemaksete intressimäärad on väga kõrged, sageli märkimisväärselt kõrgemad, kui maksate saldoülekande või igapäevaste ostude eest. Ostude puhul võivad nad ulatuda teie krediitkaardi krediidi kulukuse määra kahekord. Ja mida kauem kulub teie tasumata võla tagasimaksmi, seda rohkem intressi saate.

Kõrged krediidi kulukuse määrad

Sularaha ettemaksete krediidi kulukuse määrad on sageli nii kõrged, et neid tasub sellises juhendis uuesti mainida. Krediitkaardi sularaha ettemakse tulemu võib olla 20% kuni 30% krediidi kulukuse aastamäär, mis on palju suurem kui enamiku SBA laenude puhul. Need kõrged tasud tulenevad teie krediidi kulukuse aastamäära üksikutest komponentidest – intressimäärad, sularaha ettemakse tasud ja sularahaautomaadi või pangatasud –, mis moodustavad suure arvu. Lisateavet APR-ide juhendist leiate.

sularahaautomaadi või panga tasud

Kui võtate pangaautomaadis oma krediitkaardikontolt sularaha välja, tuleb teil tõenäoliselt tasuda veel üks tasu. Nii nagu maksate sularahaautomaadi tasu isiklikult pangakontolt sularaha väljavõtmise eest, kui kasutatav sularahaautomaat ei kuulu teie pangale, kehtivad need tasud ka sularaha ettemaksete puhul. Seda tasu on tuntud ka kui pangatasu ja ainus viis selle vältimi on kasutada pangale kuuluvat deebetkaarti. Teisisõnu muudavad krediitkaardi sularaha ettemaksed pangatasud vältimatuks.

Armuaega pole

Lisaks järsule intressile kasutatava sularaha eest ei kehti sularaha ettemaksete puhul ka ajapikendus. Intress hakkab kogunema kohe, kui tasu kuvatakse teie krediitkaardikontole. Seetõttu on parim strateegia teha oma maksed võimalikult kiiresti, isegi enne arve saamist. Intress kasvab jätkuvalt sõltumata teie arveldustsüklist.

Alternatiivid

Laena sõpradelt ja perelt

Isikliku laenu saamine teile kõige lähedasematelt inimestelt võib olla turvaline ja lihtne valik, kui seda koheldakse professionaalselt. Koostage äriplaan ja koostage ametlik leping, et saaksite säilitada tugevaid suhteid isegi raha laenamisel.

Mitteametlikele kokkulepetele tuginemise asemel järgige kindlasti dokumentatsiooni. Pidage meeles, et seda tüüpi finantspartnerluse sõlmimine võib seada ohtu isiklikud suhted ja kahjustada ka teie võimalusi saada muid laene.

Kandke oma kaardil saldot

Kui te ei vaja oma praeguste ärivajaduste jaoks tegelikku paberraha, saate sageli raha säästa, kandes lihtsalt oma krediitkaardile saldot. Selle põhju on asjaolu, et teie krediitkaardi väljastaja krediidi kulukuse määr, mis teie maksetähtajast üle kantud saldodelt tasu võtab, on sageli palju väiksem kui sularaha ettemakse krediidi kulukuse aastamäär.

Lisaks võite mõelda oma kaardi krediidilimiidile kui teoreetilisele rahale, millele saate igal ajal juurde pääseda. Näiteks kui teie krediidilimiit on 10 000 dollarit ja vajate raha 500 dollari suuruse ostu sooritami, saate lihtsalt kasutada tavalist krediidiliini. Kui vajate kõnealuse tehingu jaoks tingimata sularaha, vaadake, kas saate krediitkaardimakse osas otse oma müüja või müüjaga läbi rääkida. Selle vahetuse hõlbustami võite isegi pakkuda müüja krediitkaardi töötlemise tasude katmist.

Jaotage raha ümber

Kui seda tehakse ettevaatlikult, võib rahaliste vahendite ümberjaotamine eelarve muudest osadest olla mõistlik viis raha hankimi, kui seda vajate. Oletame näiteks, et vajate seadmete ostmi 1000 dollarit sularaha, kuid olete oma kvartaalse seadmeeelarve juba ammendanud. Kui olete selles kvartalis oma turunduseelarvet napilt puudutanud, võite sellesse kasu hoopis sularaha saami.

Sellegipoolest peaksite vahendeid muudest eelarverühmadest ümber jaotama ainult siis, kui olete täiesti kindel, et need ämbrid saavad hakkama ilma lisarahata. Kui tühjendate oma turunduseelarve vahetult enne seda aastaaega, mil alustate tavapäraselt suuri turunduskampaaniaid, võib selle ämbri tühjendamine tekitada teile pikemas perspektiivis rohkem rahalisi väljakutseid.

Kaaluge isikliku laenu võtmist

Võib-olla kaalute raha ettemakseid, kuna teie ettevõtte finantsseisund on teiste laenude saami liiga halb. Siiski, teie isiklik krediidiaruanne võib siiski hea olla. Kui see nii on, võite sularaha ettemakse asemel taotleda isikliku laenu. Eraisikulaenud, kuigi sageli väiksemad kui ärilaenud, asendavad suurepäraselt väikeseid sularaha ettemakseid. Lihtsalt makske kindlasti oma isiklikud kontod tagasi, kasutades sel ühel juhul oma ettevõtte tulu.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga