Suured ettevõtted ootavad uuendusi väikestelt

Üha rohkem suuri ettevõtteid palkab väikeettevõtteid, et aidata neil välja töötada uuenduslikke tooteid, protsesse ja protseduure.

Kui teie ettevõte on uuendaja, võib teil olla võimalik teha koostööd suuremate ettevõtetega, et oma äri palju kiiremini kasvatada.

Paljud väikeettevõtted näevad end peamiselt konkurentidena suuremate ettevõtetega oma konkreetses tööstusharus. Kuid see ei ole alati nii. Paljud suuremad ettevõtted, tunnistades oma loidust uute toodete või teenuste väljatöötamisel, ootavad tegelikult väiksematelt ettevõtetelt – sageli oma konkurentidelt – abi innovatsiooniprotsessi kiirendamisel.

Miks on suured ettevõtted aeglased uuendajad?

Märkimisväärsel hulgal on kirjandust, mis käsitleb suurettevõtete nõrkusi innovatsiooni osas. Viimastel aastatel on ilmunud palju artikleid ja ajaveebipostitusi pealkirjadega “Miks on väikestel ettevõtetel innovatsioonieelis”, “Miks suured ettevõtted ei suuda uuendusi teha”, “NASA leiab väikeettevõtetelt suuri ideid”, “Ütleme suurt Ettevõte suudab uuendusi teha rohkem, kui väike on vale”, „Innovatsioon: suur suudab, väike teeb” ja „Miks on väikesed ettevõtted uuenduslikumad”.

Mõned põhjused, miks paljud vaatlejad peavad väiksemaid ettevõtteid uuenduslikumaks, on järgmised:

  1. Väikeettevõtted on väledamad, neil on vähem bürokraatiat ja vähem organisatsioonilisi kinnitusi, mida tuleb hankida enne uuenduse väljatöötamist ja turustamist.
  2. Neid koormab status quo mõtlemine vähem kui suuremaid ettevõtteid

Suuremate ettevõtete otsustajatel on sageli “ära kõiguta paati” mentaliteet, kuna kardetakse teha viga, mis võib ettevõttele palju raha maksma minna ja selle tulemusena kaotada oma staatuse ettevõttes või isegi oma positsiooni. Lisaks on suurtel ettevõtetel sageli äärmiselt kulukas innovaatiliste projektide jaoks ressursside eraldamine, kuna neil tuleb nendele projektidele eraldada märkimisväärsed üldkulud.

Lisaks tunduvad suurettevõtete otsustajatele uuenduslikud projektid sageli alguses väikeste kartulitena – st need tunduvad projektidena, mis ei anna pikaks ajaks tulemust kuigi palju juurde.

Lõpuks ütlevad mõned vaatlejad, et suurettevõtete mõtlemine ei sobi lihtsalt uuenduslikuks mõtlemi. Pigem viitavad nad sellele, et suured ettevõtted on teostuses palju paremad kui innovatsioonis.

Väikeettevõtted appi

Kõigi nende tegurite tagajärjeks on suurettevõtete innovatsioonipotentsiaali pidurdamine. Üks hiljutine areng on olnud see, et suuremad ettevõtted vaatavad nüüd väikeseid uuenduslikke ettevõtteid uues valguses – kui potentsiaalseid partnereid uute toodete, protsesside ja teenuste väljatöötamisel. See pakub olulisi võimalusi väikeettevõtetele, kes saavad vajalikku abi pakkuda.

Asjakohane juhtum

Hiljutises Bloomberg BusinessWeeki artiklis pealkirjaga “Behemotid, kes võitlevad uuenduste tegemise nimel, et palgata väikeettevõtteid abiks” märgiti seda, mida autor nimetas “rolli ümberpöörami”, kus “idufirma võtab mentorrolli, et aidata suurettevõtte sisemisel uurimismeeskonnal areneda. , katsetada ja kinnitada uuendusi.

Artiklis tõsteti esile Vuzit-nimelise käivitusettevõtte juhtum, mis turustas pilvepõhise dokumendiedastussüsteemi. Vuzit käivitati 2006. aastal, kuid esimestel aastatel ei toonud see enda ülalpidami piisavalt äri. 2009. aastaks oli sularaha otsas. Tema õnn pöördus aga pärast seda, kui konsultatsioonifirma soovitas end turundada suurtele ettevõtetele, kes otsisid abi uute toodete uuendamisel.

2010. aastaks olid Vuziti palganud kaks suurt ettevõtet – pank ja lennundusettevõte –, et „aidata ajurünnakuid ja uusi tehnoloogiaid rakendada”. Pank soovis kiiresti arendada mobiilihoiustamise tehnoloogiat, et konkurentidega sammu pidada. Lennundusettevõte soovis indekseerida, salvestada ja kuvada Ühendkuningriigi ülisalajaseid dokumente

Vuziti asutaja Chris Cera ütles, et need uued kliendid võimaldasid tema ettevõttel enamiku oma investoritest tagasi maksta. Lisaks ütles ta: “Kohtudused… võimaldasid meil pöörduda, [and] lõime välja uue ettevõtte Philadelphias asuva Arcweb Technologies, mis on tootedisaini ja -arenduse ettevõte.

Aastatel 2009–2010 Vuzitiga koostööd teinud konsultatsioonifirma Englewoodi VisionMine’i tegevjuhi Coley Browni sõnul on seda tüüpi rollide ümberpööramine – kui väikeettevõte aitab suuremat – muutunud „avatud innovatsiooni” sümboliks. trend. Seda suundumust defineeritakse üldiselt kui teabe- ja teadmistevoogude kasutamist nii organisatsiooni sees kui ka välistest allikatest uuendusliku arengu kiirendami.

Dr Henry Chesbrough, California ülikooli Haas School of Businessi avatud innovatsiooni programmi tegevdirektor ja avatud innovatsiooni kontseptsiooni peamine pooldaja, ütleb selle järgmiselt:

“Kuna teadmised on nüüd laialt levinud, ei saa ettevõtted täielikult tugineda oma teadustööle, vaid peaksid omandama leiutisi või intellektuaalomandit teistelt ettevõtetelt, kui see areneb. [their] ärimudel.”

Coley Brown, VisionMine, ütles, et avatud innovatsioon aitab mõnel väiksemal ettevõttel omandada, samas kui teistel on tehnoloogia litsentsitud suuremate ettevõtete poolt, kellega nad koostööd teevad. Mõlemal juhul saavad need väiksemad ettevõtted tema sõnul suuri kliente, kes rahastavad edasist kasvu ja tõstavad nende väärtusi.

Alumine rida väikeettevõtetele

Märtsis saidil Entrepreneur.com ilmunud artiklis pealkirjaga “Innovatsioon: väikeettevõtted elavad seda, suurettevõtted ostavad seda” võttis Foxtail Marketingi tegevjuht Mike Templeman kokku väikeettevõtted-aitavad-suurettevõtted-to- uuendustrend järgmisel viisil:

„Väikeettevõtted ja idufirmad on innovatsiooni kasvulavaks. Neid ettevõtteid, mida ei takista samad ahelad, mis hoiavad maha suurettevõtted, suudavad need uuendusi teha viisil, mida nende suuremad kolleegid ei suuda. Tegelikult on innovatsioon väikeste jaoks vajalik [businesses]. Neil ei ole paljude oma eesmärkide saavutami rahalisi vahendeid ja seetõttu peavad nad leidma eesmärgi saavutami loomingulised vahendid.

„…Väikeettevõtete omanikud ja sariettevõtjad, kes mõistavad suurettevõtete ja innovatsiooni vahelisi seoseid, saavad seda ära kasutada, et saavutada fantastiline rahaline edu. Suuremate ettevõtete valupunktide mõistmine, uuendusliku lahenduse loomine ja seejärel selle lahenduse skaleeritavaks tooteks arendamine tõmbab kahtlemata suuremate ettevõtete tähelepanu. Selle tulemu võivad olla ettevõtete väljaostud, liisingud, litsentsilepingud või partnerlussuhted, mis pakuvad väikeettevõttele rahalisi ootamatusi.”

“….Suured korporatsioonid jahivad pidevalt väiksemaid idufirmasid, mis suudaksid täita tühimiku. Nad ei otsi mitte ainult uuenduslikke lahendusi, vaid ka [for] ettevõtted, millel on juba tugev kohalolek ja mis on laienenud [up].”

Templeman nõustab ja kutsub väikeettevõtete omanikke selliseid võimalusi järjekindlalt kaaluma, et aidata suurematel ettevõtetel uuendusi teha.

Lew Koflowitz on Harborcove Financiali kaastöötaja. Ta on suurte kogemustega finantskirjanik, toimetaja ja avalike suhete professionaal.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga