Systém správy cloudu: pozrite si výhody

Čas čítania: 5 minút

Rozvoj a popularizácia internetu priniesla dôležité zmeny v správaní spotrebiteľov. Viac ako nákup kvalitného produktu alebo služby za dobrú cenu chcú ľudia byť dobre obsluhovaní a majú vzťah k značkám, ktoré majú účel a odlišnosť.

V tomto zmysle je hodnotenie zákazníkov také dôležité. Pomáha to predsa pochopiť pohľad spotrebiteľov na vašu firmu, optimalizovať a zlepšovať vaše oddelenia a zvyšovať šance na lojalitu.

Stále nesledujete a neviete ako využiť hodnotenie zákazníkov vo svojom manažmente? Pokračujte v čítaní tohto článku a dozviete sa všetko o tejto téme!

Aká dôležitá je spätná väzba od zákazníkov?

Ako sme už povedali v úvode, hodnotenie zákazníkov pomáha manažérom získať strategickejší pohľad na ich produkt alebo službu a tiež na ich oddelenia, ako je zákaznícky servis, vzťah, logistika, predaj a iné.

Pozrite si niektoré z výhod, ktoré tieto informácie môžu spoločnostiam priniesť.

Vylepšite produkt alebo službu

Kto iný ako vaši vlastní zákazníci môže vyjadriť svoj názor na produkt alebo službu, ktorú ponúkate? Ich počúvanie pomáha prispôsobiť to, čo predávate, potrebám a očakávaniam spotrebiteľov.

Viac ako uspokojenie potreby je v skutočnosti dôležité prekonať očakávania zákazníkov a potešiť ich.

Ak to chcete urobiť, investujte do nástrojov, ktoré pomôžu vašim zákazníkom vyjadriť svoj názor. A využite tieto informácie, aby bol váš produkt ešte vhodnejší a konkurencieschopnejší. Myslite na rozdiely, ktoré majú zmysel v živote vašich zákazníkov.

Zvyšuje spokojnosť a lojalitu zákazníkov

Ktorý spotrebiteľ nemá rád, keď je jeho názor vypočutý a ocenený? Spoločnosti, ktoré ponúkajú tieto komunikačné kanály, vytvárajú puto so zákazníkmi a ukazujú, aké dôležité sú pre rozvoj značky.

Výsledkom je oveľa väčšia blízkosť medzi zákazníkmi a spoločnosťami. To prispieva k zvýšeniu spokojnosti a tiež lojality.

Pamätajte, že všetky spoločnosti môžu mať v určitom okamihu problémy – a mnohí vaši zákazníci to vedia. Avšak práve spôsob, akým sa vysporiadate s týmito vzájomnými situáciami, spôsobuje, že zranený zákazník sa cíti vítaný a, samozrejme, dobre obsluhovaný vašou spoločnosťou.

Spokojní zákazníci (nielen s vaším produktom, ale aj s vašou službou a interakciou s vašou značkou) majú vyšší priemerný lístok a pomáhajú zvyšovať povedomie medzi viacerými ľuďmi a privádzajú do vašej spoločnosti ďalších zákazníkov.

Zlepšuje zákaznícku skúsenosť

Zákaznícka skúsenosť je v dnešnej dobe módnym slovom. A zahŕňa oveľa viac ako len predaj produktu alebo služby.

Týka sa všetkého, čo súvisí s vašou značkou. Ako je spokojnosť s výkonom produktu, agilita a kapacita jeho služieb. Rovnako ako dekorácia a odlíšenie predajného miesta a aj nehmotných bodov, akými sú vnemy a pocity, ktoré vaša značka v ľuďoch vyvoláva.

Čím pozitívnejšie budú vaši zákazníci vnímať, tým budú s vašou spoločnosťou spokojní. To zlepšuje šance na lojalitu a zvýšenie priemerného lístka.

Počúvanie názorov a pochopenie vnímania vašich spotrebiteľov o vašom podnikaní pomáha manažérovi lepšie porozumieť prekážkam, ktoré týmto ľuďom bránia v pozitívnej skúsenosti s vašou značkou.

A samozrejme, čím lepšia bude táto skúsenosť, tým viac sa bude vaša spoločnosť odlíšiť od konkurencie.

Pomáha pri rozhodovaní

Správne riadenie firmy zahŕňa predovšetkým vedieť sa rozhodovať. Ale to nie je vždy jednoduchá úloha. Tým, že sa manažér spolieha na hodnotenie zákazníka, má k dispozícii viac údajov, aby pochopil, čo je potrebné upraviť v jeho interných procesoch, aby bol jeho podnik pre spotrebiteľov atraktívnejší.

Vďaka týmto informáciám budete mať skutočnú predstavu o správaní vášho publika (čo títo ľudia chcú a očakávajú od spoločností, ako je tá vaša), okrem veľmi dôležitých a konkrétnych údajov o vašom podnikaní.

To všetko určite prispieva k prijímaniu strategickejších rozhodnutí, vďaka ktorým bude vaše podnikanie v súlade s očakávaniami a túžbami vašich spotrebiteľov.

Identifikujte svojich zástancov značky

Všetky spoločnosti majú tých lojálnych zákazníkov, ktorí okrem toho, že pravidelne nakupujú od vašej firmy, pomáhajú aj s propagáciou, označovaním vašich produktov a služieb a slušne hovoria o vašej spoločnosti.

Neustálym počúvaním spätnej väzby od vašich zákazníkov môžete identifikovať, kto sú títo obhajcovia, a využiť ich vo svojom marketingu.

Je možné napríklad požiadať týchto zákazníkov, aby poskytli referencie o vašej spoločnosti, ktoré dosvedčujú jej dôveryhodnosť a efektivitu – čo môžete použiť na vašej webovej stránke, sociálnych sieťach, offline médiách a iných kampaniach, čo pomôže budúcim zákazníkom urobiť správne rozhodnutie. . vaše rozhodnutie o kúpe.

Rieši interné komunikačné problémy

Interná komunikácia je niečo prvoradého významu – a keď nie je robená správne, určite sa vyskytnú vonkajšie ťažkosti, ako sú prerábky, nízka kvalita služieb zákazníkom a iné problémy.

Skúsenosti zákazníkov pomáhajú identifikovať nedorozumenia, ktoré vedú k nespokojnosti spotrebiteľov. A, samozrejme, po ich identifikácii je dôležité premýšľať o spôsoboch ich nápravy.

Ako zlepšiť rast vášho podnikania prostredníctvom hodnotenia zákazníkov?

Ste už presvedčení, že hodnotenie zákazníkov je silnou zbraňou na odlíšenie vašej spoločnosti a jej ešte väčšiu atraktívnosť pre vašich spotrebiteľov? Oddeľujeme niekoľko tipov, ako začať implementovať túto myšlienku vo vašej spoločnosti.

Poskytnite konkrétne informácie

Prieskumy verejnej mienky sú užitočné nástroje na počúvanie vašich zákazníkov. Môžu byť realizované mnohými spôsobmi, ako sú online a papierové dotazníky na predajných miestach. Alebo aj nepriamo jej zamestnancami a predajcami.

Je však nevyhnutné, aby ste vedeli, čo chcete od svojich spotrebiteľov počuť. Pýtajte sa teda objektívne otázky a vyhýbajte sa všeobecným a všeobecným otázkam.

„Ste spokojný s našou značkou?“ možno nahradiť slovami „Ste spokojný s našimi službami, dodávkami, logistikou, informáciami atď.“. Požiadanie zákazníka, aby ohodnotil tieto sektory, tiež pomáha nájsť bolestivé body.

Investujte do automatizovaných hodnotení

Online služba je realitou v mnohých spoločnostiach, preto je dobré investovať do automatizovaného hodnotenia. Ak máte napríklad elektronický obchod, pri každom predaji môžete poslať e-mail so žiadosťou o vyhodnotenie alebo rýchly a objektívny prieskum.

Ak chcete, aby bol proces atraktívnejší, ponúknite zákazníkom, ktorí reagujú, výhody. Zľavy na budúce nákupy, poukážky alebo exkluzívne darčeky sú dobré nápady.

Zvážte negatívne recenzie

Nikto nemá rád negatívne recenzie, no pre zmeny vo vašej spoločnosti sú mimoriadne dôležité. Takže tip je nezavrhovať žiadny názor, najmä ten negatívny.

Pochopte, čo spôsobilo problém, zhodnoťte, či išlo o ojedinelý prípad alebo či existujú ďalšie podobné sťažnosti a situáciu riešte – odpovedzte poškodenému zákazníkovi a prevezmite vinu za problém.

pripravte si službu

Agilná služba, ktorá vie, ako sa vysporiadať s problémami a frustráciami, je vynikajúca, pokiaľ ide o zlepšenie zákazníckej skúsenosti. Takže si veľmi dobre vycvičte svoj predný tím, teda predajcov a obsluhu.

Potrebujú vedieť riešiť bežné problémy a mať autonómiu na riešenie určitých situácií. Okrem toho je základom srdečnosť, vedieť počúvať zákazníka a mať empatiu.

Ako ste videli, spätná väzba od zákazníkov je účinný nástroj na zlepšenie vášho podnikania. Ponúka veľmi dôležité údaje na úpravu vášho produktu alebo služby. Okrem zlepšovania interných sektorov a ponúkania skvelých skúseností spotrebiteľom aj zvyšovanie miery lojality.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *