Tipy na otvorenie MEI 100% online

Bez ohľadu na veľkosť vašej firmy je potrebné mať čo najlepší manažment, tzv ATS vyvíja kompletné a prispôsobené systémy pre vašu spoločnosť a tiež vám pomôžeme lepšie pochopiť, ako celý proces funguje. Aby sme vás informovali, priniesli sme vám kompletný obsah o MEI.

Byť individuálnym mikropodnikateľom (MEI) je niečo veľmi jednoduché a veľmi praktické, keďže sa to dá urobiť úplne online, stačí formalizovať všetku dokumentáciu na webovej stránke spoločnosti Federálna vláda o firmách a podnikoch.

Táto klasifikácia spoločností je najnovšia na celoštátnej úrovni a zameriava sa na mikropodnikateľov, ktorí sú samostatne zárobkovo činnými osobami. Preto je nevyhnutné, aby sme boli legalizovaní, aby získali rovnakú ochranu ako Simples Nacional a podpora od Sebrae.

Kritériá musia byť MEI

Existuje niekoľko kritérií, ktoré musíte dodržiavať, aby ste sa stali MEI, a stojí za to ich skontrolovať, aby ste získali príslušný certifikát a zúčastnili sa motivačných programov. Zistite, ktoré to sú, a zistite, či vaša firma vyhovuje tomuto modelu:

 • Byť starší ako 18 rokov a osoby vo veku 16 až 18 rokov musia byť emancipované;
 • Hrubý príjem je obmedzený na 81 000,00 R$ ročne, to znamená, že mesačný priemer musí byť okolo 6750,00 R$;
 • Fyzická osoba Mikropodnikateľ nemôže mať partnera;
 • Je povolený jeden registrovaný prispievateľ;
 • Nemať partnerstvo alebo vlastníctvo v iných spoločnostiach;
 • Neriadenie iných podnikov;
 • Činnosť vykonávaná v spoločnosti musí byť legálna av rámci profesií, ktoré môžu mať MEI.

THE nedodržanie niektorých požiadaviek má za následok nepovolenie otvorenia a ak sa tak stane a posteriori, registrácia môže byť zrušená alebo zablokovaná. Takže pozorne skontrolujte, či sa hodíte!

Vaša spoločnosť potrebuje aktualizovať a udržiavať všetky postupy čo najoptimálnejšie, preto ATS vyvíja systémy, ktoré podporujú množstvo riešení na všetkých úrovniach, vyskúšajte všetky výhody systém na mieru pre váš výklenok.

MEI: profesie oprávnené na registráciu

V roku 2020 boli aktualizované aktivity, ktoré zodpovedajú tejto klasifikácii 466 boli povolené. Okrem toho sa objavilo niekoľko podnikov s elektronickým obchodom a predaj online je už konsolidovanou činnosťou, vďaka ktorej sa mnohé spoločnosti preslávili umiestnením svojich produktov na internet.

Niektoré príklady činnosti môže byť MEI: humorista, inštruktori z rôznych oblastí, záhradník, turistický sprievodca, fotograf, kozmetička, redaktori mnohých médií, hlasový herec, krajčírka, cukrár, kaderník, organizátor podujatí, súkromný učiteľ a mnoho ďalších.

Profesie, ktoré nie sú povolené, sú tie, ktoré sú závislé na formalizácia radou; napríklad lekári – ktorí už majú CRM a nemôžu sa zaregistrovať ako MEI.

Dokumentácia potrebná na otvorenie MEI

Otvorenie účtu je úplne zadarmo a z bezpečnostných dôvodov je dôležité, aby boli všetky dokumenty aktuálne a správne. Na začatie formalizácie sú povinné nasledujúce dokumenty.

 • RG;
 • CPF;
 • Voličský titul;
 • Potvrdenie o prijatí posledného daňového priznania k dani z príjmov;
 • Majte telefónne alebo mobilné telefónne číslo, e-mail a adresu.

Ako prebieha proces 100% onlineza správne zapísanie všetkých číslic zodpovedáte vy, preto sa sústreďte a robte to pokojne.

Vydávanie zmeniek je nevyhnutné pre akýkoľvek obchodný model, aby sa dane udržiavali aktuálne a celý obchodný manažment bol aktuálny. Mimochodom, viete aký je rozdiel medzi faktúrou a daňovým kupónom? Pozrite si náš úplný obsah na túto tému a už nemáte žiadne otázky.

Krok za krokom na formalizáciu

Aby bolo vypĺňanie formulárov ešte jednoduchšie, oddeľujeme tu krok za krokom formalizácie, sledujeme čítanie a lepšie rozumieme, ako funguje poskytovanie údajov.

 1. Prejdite na webovú stránku federálnej vlády alebo stiahnite si aplikáciu Vo svojom mobilnom telefóne;
 2. Kliknite na „Vytvoriť účet“ alebo „Otvoriť MEI“;
 3. Vyberte si pre vás najlepšiu možnosť registrácie: Face Validation v aplikácii, Akreditované banky, Internet banking, CPF číslo, Digitálny certifikát alebo Digitálny certifikát v cloude.

Teraz, keď ste spustili proces registrácie na webe alebo v aplikácii, stačí zadajte údaje podľa požiadavky, ako napríklad:

 1. Poskytovanie osobných údajov;
 2. Zahrnutie údajov o vašej firme. Pomôcka: hľadajte Hlavná činnosť vašej spoločnosti. Ak ho nenájdete, stačí kliknúť na „nenašiel som to“ a zobrazí sa ďalší zoznam s podrobnejšími možnosťami
 3. Môžete tiež zahrnúť a sekundárna činnosť;
 1. vyplňte pole základné imanie so sumou v realoch investovanou do začatia podnikania to nie je účtovanie;
 2. Vyberte, kde sa predaj uskutoční, niekoľko príkladov: vlastné miesto alebo pevné miesto tretej strany, internet, podomový predaj, predajné automaty;
 3. Potom zadajte adresu správne.

THE záverečná kontrola sa vykonáva v niekoľkých krokoch.

 1. Zadajte prvých 10 číslic potvrdenia o dani z príjmu za posledné dva roky. Ak ste to ešte neohlásili, systém vás požiada o vydanie voličského preukazu;
 2. Ak používate aplikáciu, na váš mobilný telefón bude zaslaný SMS kód na potvrdenie.

Pripravený! Váš MEI je riadne zaregistrovaný a na uvedený e-mail dostanete certifikát MEI (CCMEI) a kartu CNPJ.

ATS, najlepší partner pre vaše podnikanie!

MEI nemôže mať partnera, ale je nevyhnutné ho mať obchodný partner ktorá optimalizuje všetky procesy prostredníctvom Business Management Systems. Bez ohľadu na veľkosť vášho podnikania je dobré riadenie nevyhnutné pre úspech; spoznať ERP systém a zabezpečiť kvalitu vo všetkých procesoch.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *