Tipy na zvýšenie lojality zákazníkov

Čas čítania: 3 minút

Máte naozaj spokojného zákazníka? Ak áno, prečo sa nevráti do vášho obchodu? Niektoré faktory zasahujú do spokojnosti klientov, medzi ktoré patria ponúkané služby, postupy súvisiace s predajom a popredajný servis.

Keď sa to stane, je to pre organizáciu veľmi zlé, pretože nedokáže urobiť zákazníkov šťastnými a dokonca si ich udržať. V dôsledku toho si nedokáže vytvoriť stálu zákaznícku základňu ani zvýšiť mesačné príjmy.

S ohľadom na to budeme v tomto príspevku podrobne diskutovať o tom, ako zlé služby môžu brániť vašej spoločnosti pri udržiavaní zákazníkov. Okrem vysvetlenia, ako môžu postupy súvisiace s predajom sťažiť proces udržania zákazníkov. Nasledujte.

Aké faktory nedovoľujú vašej predajni mať spokojných zákazníkov?

Zákaznícky servis

Nedostatočná efektívnosť služieb je jedným z hlavných faktorov nespokojnosti zákazníkov a prispieva k tomu, že spotrebitelia už od značky nenakupujú.

Teraz sa musíte pýtať: čo je nedostatočná efektívnosť služby? Nižšie uvádzame niektoré charakteristiky nekvalitných služieb, ktoré vedú k odchodu zákazníkov, a prečo by sa tomu mala vaša spoločnosť vyhýbať:

    • Agresívny prístup: každý spotrebiteľ má svoju osobnosť a rytmus nákupu. Niektorí si pred nákupom radi urobia veľa prieskumu. Podrobne preto rozoberajú možnosti a aj ceny. Sú iní, ktorí už vstupujú do obchodu odhodlaní nakúpiť. Napriek rozdielom je nevyhnutné pochopiť tempo každého spotrebiteľa. Za povšimnutie stojí aj to, že sa neodporúča za každú cenu zákazníkovi nahlas hovoriť alebo tlačiť produkt. Zámer tohto postoja možno ľahko vnímať a osoba sa nemusí vrátiť do vášho obchodu;

    • nedostatok vedomostí: toto nikdy nezostane nepovšimnuté pre každého, kto si chce skutočne kúpiť produkt. Ak zákazník narazí na predajcu, ktorý nepozná podrobnosti o produkte, stane sa neistým a takmer nekúpi;

    • nedostatočná starostlivosť o zákazníkov: tento problém sa stále viac opakuje a je jednou z hlavných príčin sťažností. Mnoho predajcov často používa mobilné telefóny v čase servisu. Spotrebiteľ sa jednoducho cíti ignorovaný. Táto situácia je veľmi nepríjemná a človek sa nemusí vrátiť do obchodu práve z dôvodu, ktorý sa zdá byť taký jednoduchý.

čas predaja

V čase predaja môže niekoľko problémov priamo alebo nepriamo odviesť zákazníkov z vašej predajne. Medzi ne patrí problém nájsť to, čo spotrebiteľ chce, a pomalosť rôznych postupov spoločnosti. Týmto problémom sa budeme podrobne venovať nižšie. Pozri!

Neuvádza sa dôvod predaja

Táto prax neodcudzuje spotrebiteľa priamo, pretože sa necíti byť poškodený. Zaznamenanie dôvodu predaja je však pre obchod skvelým nástrojom na lepšie pochopenie svojho publika.

Pomocou neho je možné plánovať akcie (môžu to byť okrem iného napríklad predaj, marketing) s cieľom dobyť a nechať zákazníka spokojného. Okrem uprednostňovania predaja produktov, ktoré zodpovedajú záujmom a nárokom.

Nenájdenie toho, čo zákazník chce

Toto je skutočne jeden z problémov, ktoré najviac prispievajú k tomu, že zákazník bude nespokojný a odvedie ho preč z vašej spoločnosti. Predstavte si nasledujúcu situáciu: spotrebiteľ si chce kúpiť 40-palcový smartTV. Nikto v obchode však nevie povedať, či takýto produkt existuje alebo nie. Táto neistota zanecháva zákazníka v neistote a aby toho nebolo málo, vaša firma prichádza o predajnú príležitosť.

Riadenie zásob môže vyriešiť tento typ problému identifikáciou produktov, ktoré sú dostupné v obchode, a tých, ktoré nie sú na sklade. Pokiaľ ide o chýbajúci alebo málo množstevný tovar, ak je po ňom veľký dopyt, je možné nákupy naplánovať vopred spolu s dodávateľmi.

Prijatie tejto stratégie pomáha spoločnosti dvoma spôsobmi: znížením nákupu nadbytočného tovaru, pomerom medzi zásobami a dopytom a zvýšením spokojnosti zákazníkov, ktorí vždy nájdu produkt dostupný.

Pomalosť procesov v obchode

Zákazník ide do obchodu a hľadá riešenie problému. Ale berie na seba aj obavy z rýchleho doručenia riešenia. Príprava obchodu tak, aby vás obslúžil promptne, bez rodea a bez zdržania, má za následok nielen spokojného zákazníka, ale aj človeka, ktorý nakupuje a odporúča.

Cena nad trhom

V čase nákupu zákazník analyzuje hodnotu produktu a spôsob platby, dodaciu lehotu a ďalšie položky, ktoré môže považovať za relevantné.

Z týchto spomenutých problémov je najdôležitejším faktorom cena. Sotva si niekto kúpi produkt, ktorého cena je oveľa vyššia ako trh. Preto je veľmi dôležité riadiť sa cenou, ktorú za rovnaký produkt ponúkajú iné spoločnosti. Budete tak mať presnejšiu predstavu o ideálnej cene konkrétneho tovaru a znížite pravdepodobnosť straty zákazníkov.

Ako sme doteraz videli, neefektívne služby, ťažkosti pri hľadaní produktov, oneskorenie v postupoch spoločnosti a ceny nad trhom sťažujú zákazníkovi spätný nákup. Dbajte na to, aby ste porozumeli každej spomenutej položke a zvrátili nespokojnosť svojich spotrebiteľov.

Páčil sa vám tento príspevok s tipmi, ako efektívne hospodáriť a dosiahnuť spokojnosť zákazníka? Prihláste sa na odber nášho bulletinu a získajte neuveriteľný obsah, ako je tento, z prvej ruky na váš e-mail.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *