Tugeval turul on siin nutikad viisid oma kodu väärtuse suurendamiseks

Hoolimata koroonaviirusest tingitud majandusmuutustest on USA-s tugev elamukinnisvara müüjaturg, kus hüpoteegi intressimäärad on 40 aasta madalaimal tasemel ja majade pakkumine turul on piiratud.

Kui kavatsete oma kodu müüa, võib mõne uuenduse tegemine aidata teil saavutada kõrgemat küsitavat hinda. Ja kui teete seda nutikalt, võite säästa raha ja vähendada oma kulutusi. Siin on mõned strateegiad, mida kaaluda.

Enne alustamist

Võtke arvesse, kui palju saate reaalselt endale lubada kodu parendamiseks kulutada. Seejärel mõelge välja, millised projektid aitavad teie kodu väärtust tõesti tõsta ja kui palju. Vältige raha kulutamist kõigele, mis müümisel ei tasu ennast vähemalt kõrgema küsitava hinna tõttu ära.

Kui palju projekt teie kodu väärtust tõstab, sõltub teie majast ja teie piirkonna kinnisvaraturust. Küsige kohalikult kinnisvaramaaklerilt oma piirkonna jaoks spetsiifilisi nõuandeid ja vältige renoveerimistöid, mis ei too kõrget investeeringutasuvust, välja arvatud juhul, kui plaanite oma kodus viibida piisavalt kaua, et isiklikuks kasutamiseks ja naudinguks kulunud kulud hüvitada.

Kodu väärtuse suurendamise viisid

Arvestades hetkel tugevat müüjate turgu, ei pruugi teil olla vaja teha rohkem kui paar kosmeetilist puudutust, et parandada oma võimalusi kiiremaks müügiks või kõrgemaks hinnaks. Isegi suhteliselt väikese eelarvega saate oma kodu sihipäraselt muuta, värskendades selliseid asju nagu:

Kuidas kasutada preemiakaarte kodu parandamiseks targalt

Olenemata sellest, kas viibite oma kodus või müüte, võib koduarenduse kulude kandmine raha tagastamise krediitkaardile* aidata teil natuke tainast taskusse tagasi pista. Võite kasutada kahte tüüpi kaarte, mis pakuvad teile teatud tüüpi tasu.

1. Jaemüügi krediitkaardid

Jaemüügi krediitkaardid väljastab jaemüügikauplus, kust ostate, ja neid saab kasutada ainult selles poes, mis muudab nende kasutamise piiratumaks kui tavalise krediitkaardi puhul. Enamikul suurematel jaemüüjatel on oma kaubamärgiga krediitkaart ja nad võivad pakkuda selliseid eeliseid nagu allahindlus ostudelt, ostude tagasimakse või erilised rahastamistingimused.

Oletame, et soovite oma kööki värskendada, paigaldades uue tööpinna ja backsplashi, mis teie hinnangul maksab umbes 4000 dollarit. Kui ostate materjale koduarenduse poest, nagu Lowes, Ace Hardware või Home Depot, ja poekaart pakub 5% allahindlust, võite säästa 4000 dollari suuruse ostu pealt 200 dollarit.

Enne ostmist mõistke kindlasti poe preemiaid. Näiteks artikli kirjutamise ajal pakub Home Depot kaardi avamisel ainult ühekordset rahatagastuspreemiat. Kodukaunistuste pood Lowes pakub preemiakaarti, millel on 5% allahindlus igalt ostult või 6-kuuline erifinantseering, ja Ace Hardware kaart annab enamiku ostude pealt 2% raha tagasi. Kuna tingimused võivad muutuda, leidke mõni minut oma valikute uurimiseks, enne kui valite poe, kust osta, ja lugege läbi pakkumise piirangute, sealhulgas intressimäära ja intresside edasilükkamise perioodi peenes kirjas.

2. Peamised krediitkaardid

Kuna selliste ettevõtete nagu Visa, MasterCard, American Express ja Discover krediitkaarte saab kasutada paljudes kauplustes ja neil on sageli kõrgemad krediidilimiidid, võivad need pakkuda suuremat paindlikkust kui jaekrediitkaart. Veelgi enam, pandeemia ajal on mõned suuremad kaardid suurendanud koduga seotud ostude tasusid.

Kasutades meie töölauda ja backsplashi näidet, oletame, et otsustate osta tööpinna ühest poest, backsplash materjalid teisest ja seejärel palkate töövõtja, kes paigaldab kõik 700 dollari eest. Paned kõik kolm ostu oma Visa kaardile, mis pakub 5% raha tagasi. Teie kogumaksumus on nüüd lähemal 4700 dollarile ja võimalik säästa 235 dollarit – ja teil oli materjalide ostmise kohta rohkem valikuvõimalusi.

Suuremate krediitkaartide puhul otsige pakkumisi, mis annavad teile intressivaba või madala intressimääraga tutvumisintressi. Kui peate maksma intressi, võib see tühistada teie rahatagastuse säästud, nii et tehke matemaatika, et näha, kas ost on parem kanda kaardile või koguda ostuks ette.

Kuidas rahastada suuremaid koduparandusprojekte

Mõnikord ei piisa lihtsatest uuendustest, et teie koht müügiks valmis saada. Kui teie kodu vajab ülevaatuse läbimiseks või asjakohaseks hindamiseks remonti, peate enne müüki selle eest hoolitsema. Need suure piletihinnaga esemed, nagu uus katus või oluline torustiku uuendamine, ei ole tavaliselt midagi, mida saate preemiakrediitkaardile kanda. Hea uudis on see, et on ka teisi rahastamisvõimalusi.

Kodulaen

Kui teie majas on omakapitali, võite saada teise laenu ja kasutada seda raha kodu remondi eest tasumiseks. Kui valite seda teed, on oluline veenduda, et teie kodu müügihind maksaks selle laenu lisaks teie esialgsele hüpoteegile ära, loodetavasti ka veidi kasumit üle.

Samuti veenduge, et teil oleks võimalus tasuda igakuised laenumaksed kuni maja müümiseni. Võtke välja ainult nii palju kui vajate remondi tegemiseks, isegi kui teil on võimalus saada suurem laenusumma. Mida suurem on laen, seda suurem on kuumakse ja seda rohkem võtate oma müügikasumist maha.

Kodukapitali krediidiliin (HELOC)

Mõelge HELOC-ile kui krediitkaardile, mis on tagatud teie kodus oleva kapitaliga. Kui see on heaks kiidetud, on teil teatud krediidilimiit, kuid oluline on kulutada ainult seda, mida tõesti vajate.

Teie igakuiste maksete suurus sõltub teie võlgnevusest. Mida rohkem kulutate, seda rohkem maksate intressi ja seda suuremad on igakuised maksed. Ja nagu krediitkaardi puhul, maksate intressi rohkem, kui teete minimaalseid makseid.

Isiklik laen

Teine võimalus suuremat koduremonti rahastada on eralaen. Erinevalt eluasemelaenust või HELOCist ei ole isiklikul laenul teie kodu tagatis, kuid sellel võib olla kõrgem intressimäär. Kui kavatsete kasutada eralaenu oma kodu parendustööde rahastamiseks, veenduge, et teie maja müügihind tõstaks kodu väärtust piisavalt, et isikliku laenu müümisel ära maksta.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga