Ühisettevõte võib olla lihtsalt teie pilet kiirele kasvule

Kuigi me kõik unistame üksi hakkamasaamisest, on tegelikkus see, et mõnikord vajame ettevõtluse teel abi. Siit tulevadki ühisettevõtted; need annavad teie ettevõttele võimaluse kasvada tänu kellelegi, kes jagab teie visiooni.

Ühisettevõttes kaotate aga teatud kontrolli äriotsuste üle ja seetõttu on oluline alustada ettevõtmist kellegagi, kellel on teie parimad huvid.

Selles artiklis süveneme ühisettevõtete maailma ja selgitame omakorda välja tegurid, mida peate enne ühisettevõtete alustamist arvesse võtma.

Mis on ühisettevõte?

Ühisettevõte on siis, kui kaks osapoolt sõlmivad ametliku kokkuleppe, et asutada üks äriettevõte, millest kumbki pool on kasulik.

Ühisettevõtet võib vaadelda kui vastastikku kasulikku partnerlust, mis toimib eraldiseisva üksusena. Lihtsamalt öeldes jääb minu ettevõte minu omaks, teie ettevõte jääb teie omaks ja see ettevõte, mille moodustame, jääb omaette.

Vaata ka: Partnerluse põhitõed

Mis on ühisettevõtte eesmärk?

Miks peaksite sõlmima partnerlussuhte mõne teise ettevõttega, kui teil on võimalus oma ettevõtet laiendada?

Mõelge ühisettevõttele kui a arvutatud kasvustrateegia; äri, mis toimib paremini, sest ühe pea asemel on kaks.

Tõde on see, et väikeettevõttena olete tõenäoliselt ainult ühes või kahes valdkonnas asjatundlik, olgu see siis tehnoloogia, tootmine, jaemüük või midagi muud. Ettevõtte laiendamine uuele turule on keeruline, kui teil puuduvad teadmised teisese valdkonnas. Muidugi saate lõpuks hoogu juurde, võib-olla palkades õigeid inimesi või tehes koolitust, kuid mis hinnaga? Ja kaua see aega võtab?

Kui asute ühisettevõttesse mõne teise ettevõttega, mille oskused erinevad teie omast, on teil võimalus oma sihtturg tõhusalt ja kiiresti vallutada.

Sel viisil annab teie ühine tugevus teile konkurentsieelise, mille tulemu on madalamad tootmiskulud, minimeeritud risk ja suurem kasum.

Üks suurepärane näide ühisettevõttest on miljardi dollari suurune videoteenus Hulu, mis sündis Disney-ABC TV Groupi (The Walt Disney Company) ja Fox Broadcasting Company (21.St Century Fox) ja NBC Universal TV Group (Comcast).

Video voogedastusteenus Hulu.

Kuigi üks neist suurettevõtetest oleks võinud proovida voogedastusteenust iseseisvalt luua, aitas ühisettevõtte loomine neil ületada palju takistusi, millega nad muidu oleksid üksi silmitsi seisnud, sealhulgas üksteisega konkureerides.

Sellegipoolest pole ühisettevõtte loomine väike asi ja seda tuleks enne lõplike otsuste tegemist hoolikalt kaaluda.

Selleks, et te ei asuks ühisettevõttesse, mis raiskab teie raha, aega ja vaeva, olen välja toonud peamised tegurid, mida peaksite kaaluma. Lugege need hoolikalt läbi ja seejärel hinnake pakkumisi, mis võivad teie teele tulla.

10 tegurit, mida enne ühisettevõttesse asumist arvestada:

1. Teie potentsiaalsete partnerite volikirjad

Hoolsus on vajalik igas eluvaldkonnas. Mis puutub ärisse, siis kahjuks ei saa te alati inimese sõna võtta ja on ülioluline, et kontrolliksite kogu teile antud teavet enne, kui selle järgi tegutsete.

Kui tegemist on potentsiaalsete ühisettevõtte partneritega, kontrollige kindlasti kogu teavet, mida nad teile annavad. See on tavaline äritava, mis takistab teil sõlmimast partnerlussuhteid kelmide ja halva mainega isikutega.

2. Teie tulevaste partnerite väärtused

Kui sõlmite mis tahes partnerlussuhte, põhineb partnerluse edu partneritevahelise suhte kvaliteedil.

Partneritel peaksid olema sarnased väärtused ja eesmärgid, vastasel juhul reisivad nad kahes erinevas suunas. Teie potentsiaalsetel partneritel peaksid olema äriväärtused, mis on teie omadega sünergias, vastasel juhul on teil alati vastamisi.

Seega, kui teie tulevasele partnerile meeldib vaidlusi tekitada, kuid te hoidute vaidluste ees, ei tundu ühisettevõtmine just parim samm.

3. Ühisettevõtte eesmärk

Miks asute ühisettevõttesse? Milliseid eesmärke proovite saavutada? Need on küsimused, millele peaksite vastama enne teise ettevõttega lepingu sõlmimist.

See on ka põhjus, miks ilma eesmärgita ühisettevõte kindlasti ebaõnnestub. Teil peab olema eesmärk, mille nimel töötada, ja eesmärgid, mida saate suhte kestuse jooksul mõõta.

4. Ühisettevõtte struktuur

Nagu ma varem mainisin, toimib ühisettevõte iseseisva juriidilise isikuna. See tähendab, et sellel on teie omast erinev struktuur.

Enne ühisettevõtte alustamist peate kindlaks määrama, milline struktuur teid kõige paremini teenib. Teie valitud struktuur peaks edendama harmooniat kõigi osapoolte vahel ja toetama pikas perspektiivis kasvu.

Lisaks peaksite valima paindliku struktuuri, mis suudab kohaneda turutingimuste, eeskirjade ja konkurentsi muutustega. Ettevõtte omanikuna teate, et muutused on vältimatud ja edu saavutatakse siis, kui töötate muutustega, mitte nende vastu. Seega veenduge, et teie ühisettevõtte struktuur suudab reageerida kõigele, mis teie teele paiskub.

5. Iga osapoole rahaline sissemakse

Nagu võite arvata, on ärivaidluste peamine põhjus raha. Kui asute ühisettevõttesse, on teie ja teie partneri(te) peamine mure rahandus; Seetõttu on oluline rahalise toetuse osas varakult kokku leppida. Alustu saate kindlaks teha, kui palju raha kumbki osapool ettevõtmisse investeerib.

Kui see on tehtud, peate kindlasti pidama üksikasjalikku finantsarvestust. Veenduge, et need kirjed oleksid kaitstud ja kõigile osapooltele juurdepääsetavad. Kirjete salvestamine pilves on üks viis seda teha.

6. Töötajate panus

Ühisettevõtte toimimi peate palkama töötajaid. Algusest peale peaksite teadma, kas need töötajad määratakse teie praegusest ettevõttest ümber või palgatakse uusi töötajaid. See, kuidas kumbki osapool töötajatesse panustab, tuleks algusest peale kindlaks määrata.

7. Iga osapoole kohustused

Ühisettevõttes tuleb vastutust jagada. Seetõttu on oluline välja tuua iga osapoole konkreetsed kohustused, et kõik teaksid oma kohta ettevõtmises.

Kuigi võib olla ahvatlev olla individuaalsete kohustuste osas üldine, läheb ühisettevõte palju sujuvamalt, kui kõik ülesanded on konkreetselt määratud. Veenduge, et kõik kohustused alates juhtimiskohustustest kuni vangistusülesanneteni on delegeeritud.

8. Intellektuaalomandi omand

Kui teie ühisettevõte keerleb tehnoloogia või meditsiinitööstuse ümber, on intellektuaalomand teie ettevõtte jaoks väga väärtuslik. Kuna ühisettevõte ei ole osa teie ettevõttest, ei kuulu ettevõtmise käigus loodud intellektuaalomand automaatselt teie omaks. Seetõttu peate arutama, kes saab partnerluse käigus loodud intellektuaalomandi omanikuks.

9. Kasumi, kahjumi ja kohustuste jaotamine

Kui teie ühisettevõte on püsti, teenite kasumit või kahjumit. Teie jaoks on oluline teada, kuidas kasumit ja kahjumit jagatakse ning see sõltub suure tõenäosusega iga osapoole panusest – rahalisest ja muust. Samuti peaksite teadma, kuidas kohustusi määratakse, et keegi ei tunneks, et teda kasutatakse ära.

10. Sinu väljumisstrateegia

Kui loote ühisettevõtte, on viimane asi, millele mõtlete, selle ühisettevõtte lõpetamine. Kuid isegi oma mesinädalate faasis peate teadma, et ühisettevõte võib lõpuks lõppeda. Seetõttu on oluline planeerida, kuidas ühisettevõte lõpeb ja kuidas kumbki osapool pärast ettevõtte lõpetamist ausalt käitub.

See on lihtsalt aeg otsustada, kes mida saab. Kes millise vara saab? Kes milliseid võlgu saab? Sellel lahkumisstrateegial on äärmuslik väärtus, kui ühisettevõte ei lõpe hästi – kui olete kunagi näinud, kuidas vihane paar üritab lahkumislepingut sõlmida, siis teate, millest ma räägin.

Viimased mõtted:

Kokkuvõttes võimaldab ühisettevõte teil siseneda uuele turule, kus teie poolel on eduvõimalused. Edu saavutami pead aga olema algusest peale kaval ja need 10 eelmainitud tegurit peaksid sind sel ajal suunama.

Minu nõuanne on mõelda sellele ühisettevõtte etapile kui läbirääkimistele, kus teie eesmärk peaks olema leida lahendus, millest võidavad kõik osapooled. Soovin teile sellel teekonnal parimat!

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga