Väikeettevõtete ebaõnnestumiste määr: miks nad ebaõnnestuvad?

Miks ettevõtted ebaõnnestuvad

Ettevõtte asutamine võib olla riskantne, kuid õigesti tehtud. On palju asju, mis võivad ettevõtte purustada. CBInsightsi analüüsis küsitleti 101 alustava ettevõtte asutajaid, kes ei jõudnud edasi. Siin on peamised põhjused, mille nad äri ebaõnnestumi avastasid.

 • 42% väikeettevõtetest kukub läbi, kuna nende teenuste või toodete järele puudub turul vajadus.
 • 29% ebaõnnestus, kuna neil sai sularaha otsa.
 • 23% ebaõnnestus, kuna neil polnud õiget meeskonda, kes äri juhtis.
 • 19% konkureeriti.
 • 18% ebaõnnestus hinna- ja kuluprobleemide tõttu.
 • 17% ebaõnnestus kehva tootepakkumise tõttu.
 • 17% ebaõnnestus, kuna neil puudus ärimudel.
 • 14% ebaõnnestus halva turunduse tõttu.
 • 14% ebaõnnestus, kuna nad eirasid oma kliente.

Väikeettevõtted võivad ebaõnnestuda ka muudel põhjustel, näiteks:

Probleemid palkamisega

Lisaks CBInsightsi uuringus kirjeldatud põhjustele võivad väikeettevõtted ebaõnnestuda, kui nad ei palka kvalifitseeritud töötajaid. Alguses võite arvata, et te ei saa oma värbamisoskusi kontrollida, kuid mõnikord ei peegelda töötajate kehvad värbamistavad talentide kogumit ega teie ametijuhendit. Need võivad olla ka teie ettevõtte eeliste ja kultuuri tagajärjed.

Mõelge sellele järgmiselt: kui te ei paku puhkust ega muid hüvesid palju, on tulevastel töötajatel vähem põhjusi teiega tööle asuda. Seetõttu võivad nad vastu võtta tööpakkumisi mujal.

Oletame, et keegi, kellele pakute tööpakkumist teeb aktsepteerima. Kui see uus töötaja avastab kiiresti, et teie töökoht on mürgine, võivad nad lahkuda enne, kui nad üldse alustavad. Olenemata sellest, kas teil on probleeme töölevõtmisega mõne ettevõtte kultuuriprobleemi või kehva hüvitiste paketi tõttu, väheneb teie töötajate säilitamine – statistika, mis korreleerub positiivselt parema äritegevusega.

Kehv konkurentide uuring

Väikeettevõtted võivad ebaõnnestuda ka siis, kui nad jätavad tähelepanuta konkurentide sisuka uurimistöö. Konkurentide uurimist läbi viimata võite teil ja teie meeskonnal jääda ilma olulisest ülevaatest põhjustest, miks inimesed eelistavad teisi kaubamärke teie omadele. Seetõttu ei ole teil vajalikke teadmisi tootemuudatuste tegemi, mis meelitavad potentsiaalseid uusi kliente.

Konkurentide uurimist tegemata võite jätta märkamata ka ilmsed valdkonna trendid, mida uute toodete ja teenustega ära kasutate. Sellised kasutamata jäänud võimalused võivad teie lõpptulemusele kahjulikuks osutuda – iga potentsiaalne dollar, mille vahele jätate, on väike samm ebaõnnestumise poole.

Käivituspõhised probleemid

Ebaõnnestunud käivitamiste kohta läbi viidud Failory uuringu kohaselt on ebaõnnestumise peamised põhjused järgmised:

 • 34% ebaõnnestus tooteturule sobimatuse tõttu
 • 22% ebaõnnestus turundusprobleemide tõttu
 • 18% ebaõnnestus meeskonnaprobleemide tõttu
 • 16% ebaõnnestus rahaliste probleemide tõttu
 • 6% ebaõnnestus tehniliste probleemide tõttu
 • 2% ebaõnnestus operatsiooniprobleemide tõttu
 • 2% ebaõnnestus juriidiliste probleemide tõttu

Muidugi pole kaht ühesugust idufirmat. Väikeettevõtete ebaõnnestumise ja ellujäämise määr on tööstusharuti oluliselt erinev.

Väikeettevõtete ellujäämismäärad tööstusharude kaupa

Eelmainitud BLS-i andmetel on tervishoiu- ja sotsiaalabi ettevõtted kõige tõenäolisemad väikeettevõtete edusammud. Ainult 15% nende valdkondade ettevõtetest ebaõnnestub esimese aasta jooksul, mis annab nende ettevõtete ellujäämise määr 85%. Teise aasta jooksul väheneb selle valdkonna äriedukuse määr 75%-ni. Viie aasta pärast on väikeettevõtete ellujäämise osakaal 60%.

Need BLS-i andmed näitavad ka, et kõige tõenäolisemad ebaõnnestumised on ehitus, laondus ja transport. 75% nende sektorite väikeettevõtete omanikest elab üle oma esimese aasta, kahe aasta pärast langeb see määr 65%-ni. Viie aasta pärast jääb ellu vaid 35% ehitusettevõtetest ning 40% lao- ja transpordiettevõtetest.

Muidugi on ebaõnnestunud väikeettevõtteid ka teistes tööstusharudes. Allpool on mõned esimese aasta äritegevuse ebaõnnestumiste statistika teiste sektorite kohta:

 • Restoranid ja toitlustus: 15%
 • Kinnisvara: 12%
 • Finants ja kindlustus: 16,4%
 • Kunst, meelelahutus ja vaba aeg: 11,6%
 • Kutse-, teadus- ja tehnilised teenused: 19,4%

Sõltumata sektorist leiti 2019. aasta Startup Genome’i aruandes, et 11 12-st käivitamisest ebaõnnestub. See ja ülaltoodud statistika võivad tunduda murettekitavad, kuid kui te võtate teatud samme, on teil suurem tõenäosus ebaõnnestumist vältida.

Kuidas vältida ettevõtte ebaõnnestumist

Ei ole ühte proovitud ja tõelist viisi ettevõtte edukaks hoidmi. Kuid on olemas kindlaid samme, et vältida kurva statistika muutumist. Need sisaldavad.

 • Kas teil on äriplaan: Hästi läbimõeldud äriplaan on äriedu alus. Äriplaan on eesmärkide, nende saavutamise põhjuste ja nende saavutamise plaanide ametlik avaldus. Tihti on väikeettevõtte laenu taotlemisel vaja äriplaani. (Märkus: SmartBiz ei nõua SBA laenu otsimisel äriplaani).
  Isegi kui teil on juba ettevõte, on äriplaan hea mõte. Te ei pea professionaali palkama. Samm-sammuliste juhiste saami vaadake seda postitust: kuidas oma väikeettevõttele äriplaani kirjutada.
 • Koguge oma krediiti: Vähem juurdepääsu ärikrediidile võib teie rahavoog tabada. Ja ilma rahavoota muutub elementaarsete kulude – palgaarvestus, inventar, seadmed – tasumine võimatuks. Sellisena muutub ebaõnnestumine realistlikumaks väljavaateks.
 • Hoidke oma kulud madalad: Teisest küljest, kui teie kulud on väikesed, ei pruugi krediidi või rahavoo puudumine osutuda teie ettevõttele ohtlikuks. Näiteks kui proovite tungida e-kaubanduse turule, võib dropshipping vähendada teie ebaõnnestumise tõenäosust võrreldes teiste jaemüügimudelitega, kuna teil ei ole kohapealseid laokulusid.
 • Kasutage ja looge oma võrku: Nagu kõik asjad elus, ei saa te äris üksi hakkama.
  See ei tähenda ainult töötajate palkamist – see tähendab sidemete loomist oma valdkonnas. Mida rohkem sidemeid teil on, seda tõenäolisemalt leiate usaldusväärseid tarnijaid ja kõrgepalgalisi uusi kliente. Samuti on teil juurdepääs olulistele äri- ja tööstusteadmistele, mida te ei pruugi mujalt leida.
 • Koolitage töötajaid hästi: Nagu varem mainitud, on kehv töötajate palkamine otsene tee ettevõtte ebaõnnestumi. Saate seda lõksu vältida, kui treenite oma töötajaid hüppeliselt korralikult välja. Mida paremini on teie töötajad valmis teie töö igapäevaste nõudmistega toime tulema, seda suurem on teie tootlikkus ja seega ka tulu. Ja kui hoiate ka oma kulud madalad, toob suurem tulu kiiremini rohkem kasumit.
 • Tunne oma tööstust: Kas olete uuringuid teinud? Ainulaadse niši väljatöötami peate teadma oma valdkonna läbi ja lõhki. BPlansil on põhjalik artikkel, milles kirjeldatakse, kuidas teha valdkonnaanalüüsi: tundke oma tööstusharu enne ettevõtte alustamist.
 • Hankige laenu: Võlgade võtmine ei pruugi tunduda kindla äristrateegiana. Siiski võivad odavad fondid aidata teie ettevõtet mitmel viisil tugevdada. Populaarne laenu kasutamine on kõrgete võlgade refinantseerimine või tasumine. See võib teie igakuiseid kohustusi drastiliselt vähendada, muutes teid tugevamasse finantsseisundisse. Laene saab kasutada ka mitmete äriehituse algatuste jaoks, nagu rentimine, seadmete ostmine, varude ostmine, turunduse suurendamine ja palju muud.
  Kui olete tegutsenud kaks või enam aastat ja teil on hea krediit, kaaluge SBA laenu võtmist. Madalate intressimäärade, pikkade tähtaegade, väga madalate kuumaksete ja ilma ettemaksutrahvideta SBA laenud on tuntud kui “kuldstandard”. Külastage veebisaiti, et teada saada, kas olete eelkvalifitseeritud, ilma et see mõjutaks teie krediidiskoori. Taotlemi vajalike dokumentide loendi vaatami külastage SmartBizi väikeettevõtete ajaveebi: Ettevõtluslaenu taotlus: mida vajate.

Kokkuvõtteks

Kas teil on äri ebaõnnestunud? Hea uudis on see, et edu saavutate tõenäolisemalt, kui olete ebaõnnestunud, kui siis, kui te pole kunagi proovinud. Ettevõtjatel, kes on varasemas äris läbi kukkunud, on edu saavutamise tõenäosus 20%, võrreldes esmakordsete ettevõtete omanike 18% tõenäosusega.

Nagu Thomas Edison kuulsalt ütles, “Ma ei ole läbi kukkunud. Ma leidsin just 10 000 viisi, mis ei tööta. Ettevõtjad õpivad ebaõnnestumisest ja võivad tulla teiselt poolt välja tugevamana ja järgmi ettevõtmi valmis.

Sellegipoolest ei tohiks ebaõnnestumine kunagi olla lõppeesmärk – ja kui järgite selles juhendis loetletud samme, peaksite ebaõnnestumise vältimi olema heas vormis. Kui usute oma toodetesse ja teenustesse ning arvestate oma ettevõtte kõigi võimalike plusside ja miinustega, peaks ellujäämine olema teie ja teie meeskonna jaoks realistlik. Nii et ärge kartke alustada oma unistuste ettevõtet – on viise, kuidas saate selle kestma jätta.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga