Väikeettevõtete kasvustatistika, mis võib teid üllatada

Kui paljud väikeettevõtted ebaõnnestuvad?

Fortune’i uuringu kohaselt on peaaegu 100 000 pandeemia tõttu ajutiselt suletud ettevõtet nüüd lõpetanud. SBA Advocacy Office’i andmetel jäi aga enne covidi ellu umbes 80% väikeettevõtetest esimese aasta. Kuid see protsent võib olla veidi petlik. Vaid umbes pooled väikeettevõtetest jäid ellu viie aasta piirist ja vaid umbes iga kolmas väikeettevõte jääb ellu kümneks aastaks.

Kõige kõrgem on ellujäämismäär tervishoiu- ja sotsiaalabisektoris ning madalaim ehitus- ja transpordi- ning laotööstuses.

Mõned positiivsed näpunäited:

 • Naistele kuuluvad väikeettevõtted jäävad ellu ja õitsevad.

Naiste omanduses on enam kui 11,6 miljonit ettevõtet, mis annavad tööd ligi 9 miljonile inimesele ja mille müügitulu on 2019. aasta seisuga 1,7 triljonit dollarit. Naiste omanduses olevad ettevõtted (51% või rohkem) moodustavad 39% kõigist eraettevõtetest ja moodustavad 8%. tööhõive ja 4,2% tuludest.

Lugege, kuidas selliseid ettevõtteid nagu The Growth CMO, Wonder Years ja Incipio Workforce Solutions juhivad töökad naisettevõtjad ja kuidas need arenevad.

 • Rohkem vähemusosalusega väikeettevõtteid

Viimaste kättesaadavate loendusandmete kohaselt on Ameerikas üle kahe miljoni mustanahalise ettevõtte. Sellest arvust 124 000 on määratletud kui “tööandjafirmad”, mis tähendab, et neil on lisaks omanikule ka töötajaid.

Hispaanlaste omanduses olevad ettevõtted on USA väikeettevõtete ökosüsteemi kõige kiiremini kasvav segment. 2019. aastal oli hispaanlaste omanduses 4,65 miljonit ettevõtet, mis moodustab 14% USA 33 miljonist ettevõttest.

Väikeettevõtte ebaõnnestumise põhjused

Siin on kolm peamist põhjust, miks väikeettevõtted alla lähevad.

Rahavoo juhtimine on eduka väikeettevõtte juhtimi ülioluline ning seda tuleks hinnata kord kvartalis ja kuus; iganädalane või igapäevane hindamine on tark mõte.

Rahavoogude kirjeldus on üsna lihtne: raha sisse miinus väljamakse. Investopedia annab põhjalikuma selgituse: rahavoog on sularaha ja raha ekvivalentide netosumma, mis liigub ettevõttesse ja sealt välja. Positiivne rahavoog näitab, et ettevõtte likviidsed varad kasvavad. Likviidsete varadega saab ettevõte tasuda võlgu, reinvesteerida oma äritegevusse, tasuda kulusid ja pakkuda puhvrit tulevaste finantsprobleemide vastu. Negatiivne rahavoog näitab, et ettevõtte likviidsed varad vähenevad.

Külastage meie ajaveebi, et saada abi rahavoogude analüüsimisel ja samme, mis aitavad teil vajadusel rahavoogu suurendada. Nõuanded hõlmavad regulaarset arveldamist, rahavoogude aruande kasutamist ja viivistasude rakendamist. Alustu tasuta rahavoogude aruanne Excelis.

 • Tooted või teenused ei täida vajadust

Vajaduse tuvastamine turul on väikeettevõtte jaoks äärmiselt oluline. Teil võib olla parim toode heade hindadega, kuid kui keegi seda ei taha ega vaja, kukute kokku ja põlete.

Hea äriplaani koostamine võib selles valdkonnas aidata. Äriplaanid hõlmavad tööstusuuringuid ja nende tarbijate profiile, kes teie kaupu või teenuseid kõige tõenäolisemalt ostavad. Põhjalik äriplaan võib teie puudused paljastada juba enne, kui olete lõpuni jõudnud. Kui olete hakkaja ettevõtja, ärge jätke seda vahele. Kasutage seda SmartBizi väikeettevõtete ajaveebi artiklit juhendina: kuidas koostada oma väikeettevõttele äriplaan (ilma ärikooli minemata).

Ettevõtjad teevad palju selleks, et ettevõte saaks käima lükata. Kuid nad ei ole alati ettevõtte edukaks juhtimi vajalike paljude oskuste eksperdid. Ettevõtete omanikud, kes ei otsi abi raamatupidamise, digitaalse turunduse, inimressursside, seaduste, maksude või muude keerukate valdkondade vallas, võivad teha suure vea. Oluline on teada, millal olete kõhnaks veninud ja vajate tuge. Välipertidega töötamine ei anna teile mitte ainult meelerahu, vaid saate nendes valdkondades oma oskusi täiendada.

Milline on kõige ettevõtlikum põlvkond?

Ameerika väikeettevõtete arenduskeskuse uuringu kohaselt on Millennials, aastatel 1977–1995 sündinud ameeriklased, kõige ettevõtlikum põlvkond. Tegelikult plaanivad pooled Millenniaalidest järgmise kolme aasta jooksul äri alustada. Enam kui pooled ütlesid, et loobuvad oma tööst, et alustada äri, kui neil on järgmise kuue kuu jooksul piisavad vahendid. Kas teie meeskonnas on Millenniumlased? Lugege 9 kasulikku nõuannet Millennialsiga töötami, et aidata teil seda loomingulist rühma hallata.

Suurimad väljakutsed väikeettevõtte juhtimisel

 • Stardikapitali soetamine

Alates nõutavatest ärilitsentsidest kuni arvutiteni on ettevõtte käivitami vaja kapitali. SBA andmetel maksab enamik mikroettevõtteid umbes 3000 dollarit, samas kui enamiku koduste frantsiiside alustamine maksab 2000–5000 dollarit. Meie ajaveebipostitus 8 võimalust ettevõtte rahastami uurib erinevate rahastamisallikate, sealhulgas krediitkaartide, ühisrahastuse, SBA laenude ja muu, plusse ja miinuseid. Algeelarve kallal töötades lisage kindlasti kõik kulud. Meie artiklis kirjeldatakse kulusid, millest võite ilma jääda: ärge unustage neid alatuid kulusid oma ettevõtet alustades.

 • Jooksvad finantseerimisvajadused

Föderaalreservi väikeettevõtete krediidiuuringu andmetel esitas eelmisel aastal väikeettevõtete laenuandjale taotluse 43% väikeettevõtetest. Kahjuks on vaid 48% väikeettevõtetest juurdepääs kogu vajalikule rahastamisele.

Viimased mõtted

Ettevõtlus ei ole nõrganärvilistele, kuid see võib olla uskumatult rahuldust pakkuv teekond. Kui kaalute ettevõtte asutami hüpet, seadke end edu saavutami valmis ja järgige neid juhiseid.

 • Hoidke oma krediidiskoor kõrgel
 • Ehitage tugivõrgustik
 • Seadke konkreetsed eesmärgid
 • Delegeeri
 • Hoidke oma üldkulud madalad
 • Vältige segajaid

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga