Väikeettevõtte või alustava ettevõtte väljumisstrateegia kavandamine

See artikkel on osa meie Ettevõtluse alustamise juhendmeie artiklite kureeritud loend, mis paneb teid kiiresti tööle!

Paljud inimesed alustavad äritegevust eesmärgiga omandada. Kuid teised otsustavad hiljem, et on aeg edasi liikuda – nad tahaksid konkreetse ettevõtmisega oma aega ja raha välja tõmmata. Kunagi pole liiga vara (või liiga hilja) alustada oma väljumisstrateegia kavandamist.

Mis on väljumisstrateegia eesmärk?

Väljumisstrateegia on see, kuidas ettevõtjad (asutajad) ja investorid, kes on investeerinud suuri rahasummasid alustavad ettevõtted oma ettevõtte omandiõiguse üle andma kolmandale osapoolele. Nii saavad investorid ettevõttesse investeeritud rahalt tulu.

Levinud väljumisstrateegiad hõlmavad teise ettevõtte poolt omandamist, aktsiate müüki või juhtkonna või töötajate väljaostmist.

Kes vajab väljumisstrateegiat?

Kõigile, kes otsivad riskikapitali rahastamine või ingli investeeringon selge väljumisstrateegia omamine hädavajalik.

Isegi kui olete väikeettevõte, on hea mõte ette planeerida ja mõelda, kuidas saate ettevõtte omandiõiguse edasi anda, olenemata sellest, kas otsustate ettevõtte müüa või üritate seda laiendada ja taotleda omandamist. Kunagi pole liiga vara planeerida.

Kas ma peaksin oma äriplaani lisama väljumisstrateegia?

Kaasa arvatud teie väljumisstrateegia oma äriplaani ja sisse sinu pigi on eriti oluline idufirmade jaoks, kes küsivad raha ingelinvestoritelt või riskikapitalistidelt, et fondid kasvada ja laieneda.

Enamasti ei pea väikeettevõtted selle pärast nii palju muretsema, sest tõenäoliselt nad ei otsi investeeringuid (kõik head ettevõtted ei ole head investeeringud inglitele ja riskikapitaliettevõtetele). Väikeettevõtte asutaja eesmärk võib olla lähitulevikus ettevõte ise omada.

Mis tüüpi väljumisstrateegia on minu ettevõtte jaoks õige?

See loend peaks andma teile ülevaate levinumate väljumisstrateegiate tüüpidest. Teie kasutatava strateegia tüüp sõltub teie ettevõtte tüübist ning teie finants- ja strateegilistest eesmärkidest.

Siin on mõned levinumad.

  • Omandamine
  • Esmane avalik pakkumine (IPO)
  • Juhtkonna väljaostmine
  • Perekondlik pärimine
  • Likvideerimine

Omandamine

Omandamist tuntakse sageli kui ühinemist ja omandamist. Selle põhju on asjaolu, et kui ettevõte otsustab end teisele ettevõttele müüa, ühendab ostja sageli selle ettevõtte teenused oma toote- või teenusepakkumistega.

See juhtus siis, kui Google ostis YouTube’i, integreerides videoplatvormi sujuvalt oma otsingutootesse. Nüüd, kui googeldad mõnda teemat, märkad sageli, et videod ilmuvad sinu otsingutulemuste lehele.

Väiksemas plaanis võib see juhtuda, kui kohvikukett otsustab osta pagariäri, et lisada oma menüüsse rida saiakesi ja torte. Omandamine või ühinemine võib olla sobiv lähenemisviis igas suuruses ettevõtetele, sealhulgas alustavatele ettevõtetele.

Parim asi omandamise juures on see, et kui saavutate “strateegilise joondamise”, müüte ettevõtte rohkem kui see tegelikult väärt võib olla. Ja kui teie tootest on huvitatud mitu ettevõtet, võib teil olla võimalik hinda veelgi tõsta või alustada pakkumissõda!

Põhjused, miks välisettevõte võib püüda omandada või ühineda teise ettevõttega, ulatuvad uuele turule sisenemise võimaldamisest kuni konkurentsieelise või tugeva sisseehitatud kliendibaasi andmiseni. Või võivad nad olla huvitatud teie kui konkurendi kõrvaldamisest praeguselt turult.

Kui teate, et omandamine on teie väljumisstrateegia algusest peale, annab see teile ruumi muuta end atraktiiv ettevõtetele, kes võivad teie ostmisest huvitatud olla. Siiski pidage meeles, et need konkreetsed ettevõtted võivad otsustada teid mitte osta või ei pruugi olla sellest kunagi huvitatud. Kui lähete väga nišitoote loomisele, millest huvitatud on ainult üks konkreetne ettevõte, võite ka kõvasti kaotada, kui nad seda sööta ei võta.

Esmane avalik pakkumine (IPO)

See väljumisstrateegia sobib väikesele arvule idufirmadele ja suurematele ettevõtetele, kuid ei sobi enamikule väikeettevõtetele, eelkõige seetõttu, et see tähendab nii investorite kui ka Wall Streeti analüütikute veenmist, et teie ettevõtte aktsiad on üldsusele midagi väärt.

Väiksematele ettevõtetele, kes on juba laienemist alustanud, näiteks frantsiisi saanud restoranid— IPO võib olla hea viis, kuidas omanik kulutatud raha tagasi saada, kuigi tasub märkida, et tal ei pruugita olla lubatud aktsiaid müüa enne lukustusperiood on möödunud.

Paar tuntud näidet restoranidest börsil on Buffalo Wild Wings ja BJ-d.

Kui arvate, et see on teie jaoks õige strateegia või soovite vähemalt hiljem börsile mineku võimalust, on kõige lihtsam viis börsile pääsemi otsida investoreid, kes on seda varem koos teiste ettevõtetega teinud. Nad teavad läbi ja lõhki ning suudavad teid protsessiks paremini ette valmistada.

Protsessist rääkides – see on pikk ja raske. Kui teil õnnestub Wall Streeti analüütikute südamed ja andmekesksed meeled võita, peate ikkagi järgima ettevõtte kehtestatud standardeid. Sarbanes-Oxley seaduspeate maksma kindlustusmakseid, potentsiaali sulgemisperioodi, mis takistab teil oma aktsiaid müümast, ja loomulikult on oht, et näete aktsiaturu krahhi.

Kuigi IPO võib olla sobiv tee sellisele ettevõttele nagu Twitter või Macy’s, mõelge, kas soovite toime tulla äriotsuste kohandamisega turule ja sellele, mis analüütikute arvates hästi läheb, või mitte.

Juhtkonna väljaostmine

Kui olete loonud ettevõtte, mille pärandit soovite veel kaua pärast teie lahkumist näha, võiksite kaaluda oma töötajate poole pöördumist.

See on õige – neil pole mitte ainult hea ettekujutus sellest, kuidas asju juba juhitakse, vaid neil on ka intiimsed teadmised ettevõtte kultuurist, ettevõtte eesmärkidest ja juba olemasolev otsusekindlus selle toimimi.

Lisaboonu on ka see, et peate tegema palju vähem hoolsuskohustust. Kui juhtkond või töötajad teie ettevõtte ostavad, on hea mõte, kui pärand on teie jaoks kõige olulisem. Muidugi võiksite alati kaaluda ettevõtte perekonnale edasiandmist, kuid alati on oht, et nad ei mõista äri, neil puudub sihikindlus selle õnnestumi ja kui jagate ettevõtte perekonna vahel. liikmed, perekondliku rivaalitsemise võimalus.

Perekondlik pärimine

Sellega seoses võib öelda, et kui teie pere on teie ettevõttest intiimsete teadmiste ja arusaamisega üles kasvanud, võivad nad olla parimad inimesed, kellele asju edasi anda.

Tegelikult juhtus just see Palo Alto Software’is. Tim Berry asutatud 1988. aastal sai tema tütar Sabrina Parsons tegevjuhiks ja tema abikaasa Noah COOks vahetult enne majanduslanguse saabumist.

Otsus oli strateegiline ja võimaldas Timil tegeleda muude huvidega, sealhulgas keskenduda kirjutamine. Sellest ajast alates on Sabrina ja Noah kohandanud lipulaeva töölauapõhist äriplaneerimise toodet, Äriplaan Pro, SaaS-i tööriista nimega LivePlan.

Palo Alto tarkvara perekonnale edasiandmine oli rohkem juhus kui hoolikalt planeeritud. Tim oli alati julgustas oma lapsi oma rada järgima. Tegelikult ei saanud keegi neist ärialast kraadi. Juhtus nii, et Sabrina ja Noah olid oma karjääri alguses sisenenud Interneti-maailma ja omandanud Palo Alto Software’i tootepakkumistega liitumi ja nende väljatöötami vajalikud kogemused.

Kui kaalute oma ettevõtte edasiandmist oma lastele või teistele pereliikmetele, tasub mõelda ja planeerida mitmele asjale, sealhulgas tagada, et igal ettevõttel, kes kavatseb ettevõtet üle võtta, on vastavad oskused, ta on pädev ja on pühendunud ettevõtte tulevikule ja edule. See muudab pensionile jäämise palju lihtsamaks.

Likvideerimine

Väikeettevõtete jaoks on likvideerimine tavaline väljumisstrateegia. See on üks kiiremaid viise ettevõtte sulgemi ja võib mõnikord olla ainuke võimalus juhtudel, kui ettevõtte tegevus sõltub ainult ühest isikust, kui pereliikmed ei ole huvitatud või ei suuda üle võtta ja kus pankrotti on käeulatuses.

Väärib märkimist, et varade müügist saadud kasumit tuleb kõigepealt kasutada võlausaldajatele tasumi.

Likvideerimise kui väljumisstrateegia abil raha teenimi peab teil olema väärtuslikku vara, mida saate müüa, nagu maa, seadmed jne.

Kui see pole liiga suur tüli ja kui teie likvideerimisotsus ei ole seotud rahandusega, mõelge selle asemel ettevõtte avalikkusele müümisele. Kas saate selle atraktiiv muuta?

Kui see pole võimalik ja parem on enne raha kaotamist uksed sulgeda, võib teie varade likvideerimine olla teie parim valik.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga