Valige oma brändi jaoks parimad värvid ja fondid

Paljud eristuvad kaubamärgid on tuntud oma värvide ja fontide poolest.

Target on kuulus oma julge punase bulleye poolest. Starbucks on sügava metsarohelusega lahutamatult seotud. Coca-Colal on skriptifont, millega on üles kasvanud põlvkonnad.

Kuulus Coca-Cola logo

Võib tunduda, et need värvid ja fondid on juhuslikult valitud, kuid tavaliselt toimub teadlik ja hoolikas planeerimisprotsess, mis viib brändi värvide ja fontide valiku ja kujundamiseni.

Brändi värvide ja fontide valimisel on kõige olulisem mõista seda sa ehitad a süsteem, mis peab harmooniliselt koos töötama.

Samuti edastate sõnumi oma turule. Veenduge, et teie värvid ja fondid suurendaksid teie põhiväärtusi ja nende alu olevat isikupära, mitte ei tööta nende vastu.

Arvestades, et teil pole tõenäoliselt ettevõtte Fortune 100 suurust eelarvet, kuidas valida oma ettevõtte jaoks õigeid värve ja fonte? Need, mis esindavad seda, kes te olete ja mille eest seisate, ning aitavad teil turul silma paista? Allpool on toodud mõned näpunäited, mida oma brändi raamistiku – nimelt värvide ja fontide – loomisel arvesse võtta.

Esiteks vaatame värve.

Leidke inspiratsiooni

Värvid võivad esile kutsuda võimsaid reaktsioone. Juba varasest noorusest peale on meil kõigil olnud oma “lemmik” värvid. Teeme isegi klassifikatsioone värvi järgi; tüdrukuid seostatakse tavaliselt roosa ja poisse sinisega. Uuringud näitavad, et inimeste emotsioone mõjutavad sügavalt seinte värvid või isegi looduse värvid.

Kuidas siis seda jõudu kasutada? Otsige fotosid, mis teid haaravad. Seejärel minge veebipõhisesse värvigeneraatorisse ja ühendage oma foto. Need generaatorid loovad teie jaoks automaatselt värvipaleti teie lemmikfoto värvide põhjal.

Vaata maale. Millised värvid tekitavad meeleolu, mida soovite, et teie klient tunneks? Kui soovite, et nad oleks teie tootest või teenusest põnevil, peaksite võib-olla valima julge palett kuumade värvidega. Kui loodate oma kliente rahustada ja turgutada, on võib-olla parem valik pastell- ja neutraalsete toonide palett.

Mõelge kogu paletile

Värvid eksisteerivad teiste värvide kontekstis. McDonalds on punase ja kollase julge koosmõju. Pepsi on punase, valge ja sinise segu. Dr. Martens on sügavmust gobelään neoonkollaste hüpetega. Et olla kõige tõhusam, peavad värvid toimima paletina, mitte üksikute värvidena.

Ideaalis on teie paletil paar julget “juhi” värvi. Need värvid on teie logo ja muude brändi põhielementide liikumapanev jõud. Teie palett sisaldab ka neutraalsemaid värve nende draiverivärvide maandami. Türkiissinine on palju rikkalikum, kui seda kasutatakse popvärvina ecru taustal.

Olge brändi- ja turundusmaterjalide loomisel teadlik, et kasutada draiverivärve säästlikult. Enamik nende materjalide värve peaks olema neutraalsemad: must, valge või punakaspruun. Juhivärve tuleks kasutada, et juhtida tähelepanu mõnele põhielemendile, nagu pealkiri ja alapealkirjad.

Ole järjekindel

Kui olete oma brändi värvid ja fondid valinud, veenduge, et järgite neid usuliselt. Teadke oma Pantone’i värve või CMYK-versioone ja veenduge, et kasutaksite kõigis oma digitaalsetes ja trükimaterjalides samu värve.

Tänasel digiajastul võib värvide järjepidevus olla väljakut ja ilmneb mõningaid vältimatuid lahknevusi. Värvid kuvatakse digitaalses keskkonnas erinevalt trükikeskkonnas. Erinevate inimeste monitore saab kalibreerida erinevalt. Kuid nii palju kui saate, veenduge, et kasutate kogu ulatuses oma määratletud kaubamärgi värve.

Ja nüüd vaatame, kuidas fonte valida.

Serifile või mitte?

Serif-fondid on fondid, mille igast tähest ulatub väike rida.

Varem olid kõik fondid serif-fondid. Serif-fonte on inimsilmale tavaliselt lihtsam lugeda, nii et seda fonti kasutatakse sageli suurte tekstiplokkide jaoks. Enamik teie loetud romaane on kirjutatud serif-fondis.

Traditsioonilised kaubamärgid, nagu advokaadibürood ja meditsiinibürood, kasutavad kogemuste ja professionaalsuse edastami tavaliselt serif-fonte.

Sans serif fondi näide.

Sans serif-fondid on need, millel puuduvad väikesed jooned, mis pärinevad prantsuskeelsest sõnast “sans”, mis tähendab “ilma”. Sans serif fonte peetakse moodsamateks. Nooremad hipper kaubamärgid, nagu idufirmad ja digiagentuurid, kasutavad uuenduste ja julgete ideede edastami tavaliselt sans serif fonte.

Serif- ja sans serif-fondid võivad elada koos samas fondisüsteemis. Näiteks võib ettevõte kasutada oma logos sans serif fonti, kuid oma veebisaidi ja e-posti uudiskirja põhikoopias kasutada serifi fonti. Neid erinevaid fonte on hea segada, lihtsalt veenduge, et teil oleks plaan paigas, mitte nende juhuslikult kokku panemisel.

Valige erinevate ülesannete jaoks erinevad fondid

Fontide osas on kõige parem jagada ja vallutada.

Kõigepealt otsustage, millist fonti oma logo jaoks kasutada. Seejärel otsustage, millist fonti pealkirjade, alapealkirjade ja lõpuks sisuteksti jaoks kasutada.

Veenduge, et need fondid ei konkureeriks üksteisega, vaid toetaksid ja täiustaksid üksteist. Samuti pidage meeles, millist rolli peaks font igas kategoorias mängima. Näiteks pealkirjafondi roll peaks olema tähelepanu tõmbamine; põhikoopia fondi roll peaks olema loetavus.

Üks kiire märkus: Teie logos olev font on spetsiaalne font, mida tuleks kasutada ainult logo jaoks. Sageli eeldavad ettevõtete omanikud, et nende logo fonti tuleks kasutada kõikjal. Kuid puhas efekt on see, et logo paistab vähem silma, kui see asub sama kirjatüübiga meres.

Lõpuks, nautige!

Nagu kõik brändinguharjutused, mängite ka värvide ja fontide valimisel emotsioonide liivakastis. Seega on kõige olulisem lõbutse hästi värvi- ja fondisüsteemide loomisel. Samuti usaldage oma sisetunnet. Kui värv ei tundu õige, pole see tõenäoliselt nii. Kui font tundub, et see on välja lülitatud, on see tõenäoliselt nii.

Nüüd otsige üles värvid ja fondid, mis panevad teie südame laulma.

Elicia Putnam usub kaubamärkidesse. Olles juhtinud 12 aastat butiikbrändi agentuuri, pöörab ta nüüd tähelepanu USA väikeettevõttele ja sellele, kuidas pakkuda neile bränditeenuseid taskukohasel ja lõbusal viisil. Tema ja grupp tõeliselt nutikaid kaasasutajaid on asutanud Brand Genie, maailma esimese täielikult automatiseeritud brändingu agentuuri.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga