Varem me ei säästnud pensioniks, nüüd on see veelgi raskem

Kui rääkida pensioniks säästmisest, on paljudel ameeriklastel raskusi pesamuna ehitamisega, sest raha tuleb kulutada pakiliste vajaduste rahuldamiseks, nagu arvete tasumine, lühiajaliste eesmärkide saavutamiseks säästmine ja võlgade hoidmine. Nüüd on koroonaviiruse pandeemia ajal suurenenud tööpuuduse tõttu pensioniks säästmine muutunud veelgi suuremaks võitluseks.

Ja nüüd näitavad Bostoni kolledži pensioniuuringute keskuse avaldatud uued uuringud, et paljud ameeriklased ei pruugi olla võimelised säilitama oma pensionieelset elatustaset.

Vaatame lähemalt, miks võib praegu pensioniks koguda raskem olla, ja paar ideed, mis aitavad teil järjepidevalt säästmise juurde tagasi pöörduda.

Laialt levinud tööpuudus

Kuigi tööpuudus on muutnud pensioniks kogumise peaaegu võimatuks, ei olnud ka keskmised pensionisäästmised pandeemiaeelsed tugevad – 41% ameeriklastest ütles, et nad ei pannud oma leibkonna pensioniplaani jaoks raha kõrvale. Pensioniks valmisolekut saab mõõta riikliku pensioniriski indeksi (NRRI) abil, mille on loonud Bostoni kolledži pensioniuuringute keskus.

NRRI mõõdab leibkonna pensioni sissetulekut protsendina nende pensionieelsest sissetulekust, et teha kindlaks, kellel on oht, et nad ei suuda hiljem oma elatustaset säilitada. Rohkem kui 75% leibkondadest, kes on kogenud töö kaotamist, on nüüd ohus, et nad ei suuda pensionipõlves oma elatustaset säilitada. Isegi endiselt töötavate inimeste seas on ohus ligi 55% kõigist leibkondadest.

Allikas: Bostoni kolledži pensioniuuringute keskus

Kuigi enne pandeemiat oli risk suur, on töötus tekitanud veelgi rohkem raskusi neile, kes soovivad mugavalt pensionile jääda. Selle tulemusena suudab igal aastal vähem ameeriklasi säästa.

Säästupuudus on suurenenud

Säästude puudumine koos töötusega on toonud kaasa erinevuse suurenemise leibkondade varade vahel. tegelikult aastal säästetud ja mida nad oleks pidanud säästa, et pensionipõlves oma elatustaset säilitada.

Säästulõhe sissetulekutesse, sissetulekute grupi järgi, enne/pärast tööhõivešokki

Sissetulekud Enne Pärast Protsentuaalne muutus
Madal 19,7% 24,2% 4,5%
Keskmine 14.4 18.1 3.7
Kõrge 15.4 18.3 2.9
Kõik 16,7% 20,4% 3,7%

Allikas: Bostoni kolledži pensioniuuringute keskus

Kõige enam on tööpuuduse kasv mõjutanud madala sissetulekuga leibkondi. Kui enne tööhõivešokki oli nende leibkondade säästmislõhe ligi 20%, siis see suurenes 4,5% – kõigist sissetulekurühmadest kõrgeim. Seega, kui olete madala sissetulekuga ja pensioniea lähedal, võib teil olla väga suur oht, et pärast pensionile jäämist ei suuda te oma praegust elustiili säilitada.

Vanematel töötajatel on suurem risk

Vanemad töötajad, kes on töö kaotanud, on sageli haavatavamad pensionile jäämise suhtes, kuna neil on vähem aega kaotatud sissetulekute hüvitamiseks, enne kui nad peavad hakkama oma investeerimis-, pensioni- või valitsusfondidest välja võtma. Lisaks võib vanematel töötajatel, isegi valgekraedel, olla raskem uuesti tööle saada. Need töötajad töötavad tavaliselt kogenud ametikohtadel, näiteks juhtivatel või kõrgematel ametikohtadel, mille leidmine võib võtta rohkem aega ja on tööandjatele kulukam.

Tavalise töötuse stsenaariumi korral võib tööotsimine kesta 8–12 nädalat, kuid juhtiva ametikoha leidmine võib kesta kuus kuud kuni aasta. Kui konkureerite kõrgeima positsiooni pärast, võib see tähendada, et peate töötama peaaegu terve aasta, ilma et saaksite oma pensionile panustada.

Kuid laialdaselt levinud tööpuuduse ajal ei näe vaeva mitte ainult kõrgetasemelised juhid. Ehitus- ja töötleva tööstuse sinikraede tööpuudus on eelmise aastaga võrreldes ligi kolmekordistunud. Kuigi tegelikkus võib tunduda löögina teie lõpptulemusele, on mõned asjad, mida saate teha, et praegu pensioniks säästa.

Lähedal pensionile? Siin on, mida teha

Kui pensionile jäämine on kohe-kohe käes, on mõned asjad, mida saate teha olemasolevate säästude karmistamiseks, et olla paremini ette valmistatud.

  1. Hüvita pensionikaotused, vähendades oma elustiili. Nüüd on aeg minna oma eelarvesse ja otsida kulusid, mida saate kõrvaldada. Kuutellimused, riided ja ostlemine on hea koht alustamiseks, kuid kaaluge kulude, näiteks kindlustusmaksete ülevaatamist. Mõned muudatused katvuses võivad näidata jätkuvat säästmist.
  2. Hoidke oma investeeringud konservatiivsed. Kui pensionile jääte lähemale, vaadake üle oma investeerimisstrateegia. Liikumine konservatiivsematele fondidele, nagu võlakirjad või annuiteedid, võib aidata vähendada teie riski aktsiaturul raha kaotada. Arutage oma lähenemisviisi finantsnõustajaga.
  3. Vältige krediitkaardivõlga. Pole lõbus kulutada oma elu sääste krediitkaardivõlgade tasumisele, seega vältige selle lisamist. See tähendab sularaha kasutamist tavapäraste ostude eest tasumiseks ning veebipõhiste ostude ja impulssostude suhtes rohkem tähelepanu pööramist.

Isegi kui olete uuesti tööle asunud, soovitavad eksperdid jätkata vähendatud elustiili, et saaksite täiendavad säästud pensionile jäämise suunas lükata.

Kas pensionist kaugemal? Samme astuda

Kui te pole pensionieale lähedal, on teil veel piisavalt aega, et jõuda järele ja hoida koroonaviirus teie pensionisääste mõjutamast, kuid peate siiski hakkama planeerima.

  1. Panustage tööandja toetatavasse pensioniplaani. 401(k), 403(b) või säästmissäästuplaan on suurepärane algus pensionisäästude kogumiseks. Võite alustada väikestest asjadest, kuni olete taas jalule tõusnud, ja järk-järgult töötada kuni suurema panuseni.
  2. Hinnake oma investeerimisriski taset. Kui teil on pensionile jäämiseni veel aastakümneid aega, vaadake, millistesse fondide tüüpidesse investeerida. Riskantsematel investeeringutel, nagu aktsiatel, on sageli kõrge risk ja kõrge tulu. Kui aeg on teie poolel, on teil võib-olla parema tootluse nimel parem börsi langustest välja sõita. Konsulteerige finantsnõustajaga, milline võiks olla teie jaoks parim lähenemisviis.
  3. Vähendage võlgu nii palju kui võimalik. Mida rohkem saate praegu võlgu tasuda, seda rohkem võite vabaneda raha, et panustada oma tulevikku. Töötage võlgade tasumise strateegia kallal ja ärge kartke värvata abikaasat või sõpra, kes teid teie võlgadeta teekonnal toetaks.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga