vedieť, čo to je a aké má vplyv na maloobchod

Od 16. novembra bude PIX, the okamžitý elektronický spôsob platby vypracovaný brazílskou centrálnou bankou, ktorý bol netrpezlivo očakávaný rôznymi vrstvami spoločnosti. V dnešnom príspevku skúmame viac o tom, čo je PIX a ako ovplyvňuje životy tých, ktorí pôsobia v maloobchode.

Ale čo je vlastne PIX?

PIX je štruktúra na okamžitý prevod peňazí prepojená s fyzickou alebo právnickou osobou, ktorá uľahčuje platbu faktúr, prevod súm a maloobchodné platby vo všeobecnosti.

Práve teraz, TED a DOC sú hlavným prostriedkom prevodu súm v hotovosti a na platenie účtov sa najčastejšie používajú bankové doklady. Každý využíva niektorú z týchto služieb denne a najčastejšia sťažnosť sa týka najmä meškania – ak nie poplatkov za tieto činnosti.

Každý deň vznikajú ďalšie elektronické peňaženky ktoré ponúkajú alternatívy pre prevody malého množstva, platby faktúr a nákupy, ale chýbajúca širšia štruktúra tieto alternatívy obmedzuje, najmä v maloobchode. Medzitým má mnoho ľudí stále strach, ťažkosti alebo dokonca nekompatibilitu svojich prijímacích zariadení pri obsluhovaní rôznych virtuálnych peňaženiek.

Práve analýzou tohto všetkého a pozorovaním ďalších produktívnych skúseností vytvorila centrálna banka PIX.

Jeho štruktúra slúži ako stimul pre skupinu bolestí, ktoré brazílsky trh pociťuje najmä od príchodu pandémie, ktorá vytvorila sériu ďalších nepríjemností.

Jedným z krokov je ponúknuť alternatívu k rôznym fintechov ktoré sa zrodili: elektronické peňaženky, banky, investičné portfóliá. Vďaka spoločnej platforme sa odstránia niektoré ťažkosti pre rôzne startupy, ktoré sa konsolidovali. Sú tak schopné konkurovať iným väčším a tradičnejším inštitúciám.

Týmito hlavnými konkurentmi sú inštitúcie, ktoré v súčasnosti riešia úzke miesto v oblasti platobných prostriedkov a pohybu peňazí: banky a spoločnosti prijímajúce karty. Tieto kontrolujú trh, ktorý len v roku 2019 prekonal viac ako 2 bilióny a je sústredený v rukách veľmi malého počtu zainteresovaných strán.

BC očakáva, že podnieti konkurenciu a prelomí tento virtuálny monopol uľahčiť život najmä tým, ktorí sa živia maloobchodom. Medzi výhody patrí okamžitá rýchlosť platieb, centrálnejší a spoľahlivejší protokol a nižšie náklady. Keďže proces prebieha medzi kupujúcim a predávajúcim, už nemusí prejsť toľkými rukami firiem, ktoré vykonávajú validácie a svoj podiel na procese si samozrejme účtujú.

Ako zaregistrovať svoj kľúč PIX?

Váš prístup k štruktúre PIX bude závisieť od prístupového kľúča – „prezývky“ alebo „kódu“. Ak ho chcete vytvoriť, musíte prepojiť bankový účet, ale na jeho správu si môžete vybrať ľubovoľnú platformu.

Napríklad: môžete vytvoriť kľúč PIX prepojený s účtom v banke Y, ale spravovať ho prostredníctvom aplikácie elektronickej peňaženky. Každá fyzická osoba môže mať až 5 kľúčov odlišný prístup. Každý z nich bude prepojený s určitým údajom, ako je e-mail, telefón alebo CPF.

Právnické osoby môžu mať až 20 kľúčov na uľahčenie manipulácie so sumami v rôznych sektoroch. Pre jednotlivcov a MEI budú poplatky za prevody nulové. Čo sa týka PJ, tam bude relatívne nižšia sadzba ako je v súčasnosti priemer.

Platby je možné uskutočňovať prostredníctvom kódu PIX kľúča, bez nutnosti vypĺňania celého formulára na uskutočnenie prevodu, navyše je možné ich naskenovať prostredníctvom QR kódu vygenerovaného príjemcom.

Môžem nainštalovať pomocou PIX?

nie. PIX momentálne neponúka plánovanie platieb. Všetky prevody sa uskutočňujú iba vtedy, ak je na účte zostatok, inak je okamžite zrušený.

Ale o možnosti systému podobného kreditu sa už medzi odborníkmi v tejto oblasti špekulovalo.

Je PIX bezpečný?

Žiadny systém nie je úplne bezpečný. Všetky sú náchylné na zlyhanie. S PIX však potvrdenie transakcií vykonáva samotná centrálna banka, hlavný finančný orgán v krajine, a to určite prináša veľa autoritu a ochranu pre finančné činnosti vykonávané v rámci systému.

Napriek tomu je štrukturovanie ukončenia postupu na spoločnosti, ktorá službu ponúka (banka, elektronická peňaženka), proces preplácania a ochranu údajov. Vďaka tomu sa môžu stať preteky vo svete technológií, ktoré ponúknu najviac prispôsobené a bezpečné služby.

Kto vyhrá a kto prehrá s PIX?

THE zníženie používania fyzickej hotovosti v strednodobom/dlhodobom horizonte môže byť veľmi pozitívne splnenie vírusových protokolov, ako sú tie, ktoré Brazília zažíva počas pandémie Covid, čím sa znížia prostriedky nákazy.

To tiež zvyšuje zabezpečenie proti krádeži, pretože aj v prípade krádeže mobilného telefónu bude stále potrebné overiť vaše údaje. Aj keď vás k tomu donútia, bude sa sledovať aj zdrojový účet.

Táto štruktúra dokáže radikálne znížiť problémy ako napr daňové únikyčo by zvýšilo príjem z poplatkov, čo by pomohlo udržať podrobnú kontrolu nad finančnými aktivitami.

Predovšetkým svet fintechov raz a navždy sa rozbehne, keďže jeho hlavné činnosti získajú štruktúru dôveryhodnosti; investičné portfóliá môžu okrem mobility zefektívniť aj vklad a splácanie súm.

V prípade platieb, viac ako zariadenie pre spotrebiteľa, ten, koho PIX podporuje, je ten maloobchodníkktorá je často rukojemníkom nákupcov kartových automatov s ich obmedzeniami a poplatkami.

Na fyzický maloobchodbude možné ponúknuť QR kód verejnosti, aby sa predišlo radom a tlačenici, pričom v internetovom obchode bude poskytnutie platby okamžité, čo uľahčí život predajcovi a výrazne urýchli prípravu a expedíciu tovaru, okrem záchrany oboch typov bežného podvodného podnikania.

PIX, pridaný k integrácii ERP, tiež zjednoduší správu daní a spôsoby platby pri vytváraní zásob a infraštruktúry.

Toto môže byť jedinečný moment pre niekoľko pobočiek, aby využili svoju štruktúru a posunuli sa vpred!

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *