Veenduge, et näeksite oma investoreid silmast silma

Ettevõtte jaoks kapitali kaasates on palju erinevaid asju edu saavutami tuleb õigesti teha.

Enamik ettevõtete omanikke keskendub mõnele kõige ilmsemale aspektile, nagu finantsprognoosid või võimaluse esiletõstmine.

Siiski on teie ettevõttel mitmeid muid aspekte, millega potentsiaalne rahastaja soovib tutvuda ja millel võib olla suur mõju nende investeerimisotsustele. Üks neist aspektidest on teie ja teie potentsiaalse rahastaja vaheline vastavus.

Mida mõeldakse joondamise all?

Ettevõtte omaniku ja teie ettevõttesse investeerida soovivate inimeste vaheline joondumine seisneb teie ettevõtte kõige kriitilisemates valdkondades silmast silma nägemises.

See ei tähenda ilmtingimata täpselt kokkuleppimist tegevuskavas, vaid pigem sarnase vaatenurga omamist.

[Tweet “Having alignment with your funders isn’t about always agreeing, but having a similar point of view.”]

Selle tähtsus on see, et see loob aluse paljudele aruteludele, mida te oma rahastajaga peate kõikidel teemadel alates uute toodete turule toomisest kuni suurte kapitalikulutusteni ja lõpetades peamiste palkamisotsustega.

Rahastaja jaoks on ebaefektiivne toetada juhtimismeeskonda, vaid hakkab seejärel ise juhtimisotsuseid langetama. Siiski on oodata, et iga rahastaja soovib olla erineval määral kaasatud oluliste otsuste tegemisse, mis kujundavad nende huvide tulevikku.

Sellisena sillutab vastavusse viimise vajalikkuse mõistmine teed mõistmisele mõlema poole vahel. See arusaam on alu, millest tulevased arutelud sõltuvad.

Õige joonduse mittesaavutamise oht

Riskid, mis tulenevad teie ja teie rahastamispartnerite ebaõigest vastavusest, võivad põhjustada kaose. See kaos tungib väga kiiresti teie ettevõtte kõikidesse osadesse, kui seda ei kontrollita.

Ühtlustamise puudumine toob kaasa ka usaldamatuse ja tunde, et ei tööta samas meeskonnas. Sellest tulenevalt kannatab peamiselt äri, sest oluliste äriotsuste osas ei ole võimalik asjakohast loendust teha.

Tõenäoliselt võite ette kujutada mõningaid probleeme, mida see võib igapäevaselt põhjustada. Lisaks pannakse ettevõtte omaniku usaldusväärsus proovile, kuna otsustusprotsess on organiseerimata ja jääb ebaselgeks, milline on õige tegutsemisviis.

Minu isikliku kogemuse kohaselt on vale vastavusse viimise või selle puudumise riskid toonud kaasa raskusi rahastaja ja portfelliettevõtte vahel. Olen investeerinud vähemalt ühte ettevõttesse, mille tegevjuht ei olnud tagantjärele vaadates minu kui investori joon. Vaidlusvaldkond oli strateegiline valdkond, kuhu suunata peamised äriressursid. Kui lõhe ilmnes, põhjustas see kogu ettevõttes tohutuid häireid, mille lahendami kulus veidi aega.

Põhivaldkonnad joondami

Niisiis, kus on teie ettevõttes vaja rahastajatega vastavusse viimist?

Esiteks peate esitama küsimuse, kas olete ettevõttes oma huvides kooskõlas või mitte. See tähendab, et kui te palute laenuandjatel või investoritel teid toetada ja teie ettevõttesse investeerida, on teie ja teie vanem meeskond toetasid ennast ja paned oma raha ärisse?

[Tweet “Given you’re asking investors to back you, have you backed yourself with your own money?”]

See on rahastajate jaoks suur, kuna see näitab kavatsust, pühendumust ja keskendumist. Kõik need on äriedu peamised atribuudid, mis mõjutavad suuresti rahastajat teid toetama. Kui seda joondust pole, tundub neile, nagu maandate oma panuseid ja kindlustate muid võimalusi, kui äri ei õnnestu.

Parim viis selle ühtlustamise demonstreerimi on investeerida oma raha ettevõttesse enne, kui palute teistel seda teha. Enne välist raha kogumist arendavad ettevõtted tavaliselt mingit vormi bootstrapping kuhu asutajad investeerivad, et idee katsetada ja saada esmane veojõud. Seda selleks, et rahastajad saaksid tõendeid ja teaksite, et teil on elujõuline ettevõte, mille kallal töötada.

Teine oluline ühtlustamise valdkond on ettevõtte keskpika perioodi suund. Tavaliselt aitavad rahastajad teie ettevõtet läbi kasvufaasi, tavaliselt kolme kuni viie aasta jooksul. Selle aja jooksul on oluline, et valit vastastikune mõistmine ja kokkulepe õiges suunas, et ettevõtet edasi viia ja põhiressursid keskenduda.

Mõnel juhul tuleb kõigi osapoolte vahel kokku leppida ettevõtte pikemas perspektiivis. Näiteks aktsiainvestoritel peavad teil olema sarnased seisukohad väljumisstrateegia. Kui üks osapool ehitab ettevõtet selleks, et see börsile läheks, võrreldes teisega, kes ehitab seda kaubanduslikuks müügiks, on ettevõtte loomise viisid erinevad, et meelitada lahkumisel õigeid ostjaid.

Viimane valdkond, kus peate ühtlustama, on roll, mida mõlemad pooled mängivad, kui rahastaja on kaasatud. Välise osapoole kaasamisel olete nüüd partnerluses, kus teil mõlemal on oma huvid. Seetõttu ei saa te rahastajat pidada vaikivaks partneriks – neil on palju lisada. Samuti tahavad nad tagada, et nende investeeringuid juhitakse vastutustundlikult. Seetõttu peate jõudma kokkuleppele kaasamise õiges tasemes ja eelkõige rahastajale kättesaadavaks tehtava teabe tasemes, olemuses ja sageduses. Peate leppima läbipaistvuse tasemega, mida te ei tunne.

Rahastajaga vastavusse viimine ei aita teil mitte ainult lihtsamini rahastada, vaid tagab ka õige partneri rahastamise.

See on hea test mõlemale poolele, et mõista, kas suhe sobib hästi. Kui otsustate rahastada, tähendab see, et olete avatud ideele teha koostööd rahastajaga, seega peate selle suhte toimima.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga