Využite svoje podnikanie prostredníctvom tvorby cien!

Chápeme, že vedieť, ako určiť cenu produktu, je meradlom veľkej váhy na vytváranie zisku, konkurencieschopnosti a na to, aby vaša spoločnosť mala veľký rozdiel na trhu. Vieme však aj to, že veľa ľudí o tom pochybuje.

Keď požadujete efektívne a praktické stratégie, marža ziskovosti a ziskovosť vašej spoločnosti má tendenciu narastať v takmer nemerateľných úrovniach. Aké stratégie sú však potrebné pre kvalitné oceňovanie?

V dnešnom príspevku vám prinášame účinné tipy, ktoré vám pomôžu navrhnúť priaznivé stratégie na zlacňovanie produktov vo vašom obchode s väčšou bezpečnosťou a asertivitou. Pozrite si to nižšie!

Základné prvky pre tvorbu cien

Pred tvorbou ceny tovaru alebo služby je potrebné poznať 3 základné prvky, ktoré tvoria cenupochopiť viac:

Variabilné alebo priame náklady:

Nazývajú sa tak, pretože sa v konečnom dôsledku menia priamo v závislosti od objemu predaja produktov alebo služieb. Napríklad: živnostník má náklady s dopravou, pracovným materiálom a niekedy aj jedlom.

Nezabudnite, že súčasťou variabilných nákladov sú aj dane a provízie z predaja.

Fixné alebo nepriame náklady:

Fixné náklady nemajú tendenciu meniť sa v závislosti od objemu výroby. Je však dôležité zdôrazniť, že aj keď sa nelíšia v dôsledku množstva výroby, takéto náklady sa môžu zvýšiť alebo znížiť.

Fixné náklady sú vo veľkej miere spojené s výdavkami na nájomné, účty za vodu a elektrinu, platy zamestnancov a údržbu zariadení. Vidieť, že tieto náklady sa vyskytujú nezávisle od výroby alebo predaj produktov.

Zisk

Zisk sa vzťahuje na zistený rozdiel medzi účtovanie tržieb a fixných a variabilných nákladov. Na jej výpočet teda stačí odpočítať celkové príjmy od nákladov.

Pozrime sa na príklad:

Predpokladajme, že aktualizujete aplikáciu na 300 realov. Ale jeho náklady na dopravu, prácu a vybavenie boli 150 realov, konečný zisk jeho služby bol 150 realov.

Pochopte tiež, že ak cena vašej služby nepokrýva náklady, ktoré musíte prevádzkovať, znamená to, že buď je vaša cena príliš nízka, alebo sú náklady príliš vysoké. Preto je potrebné ich preskúmať a zistiť, či existuje možnosť ušetriť bez straty kvality služieb.

Ako plánovať ceny: 5 efektívnych stratégií

Vzhľadom na vyššie uvedené prvky nastal čas na vytvorenie stratégií na bezpečné oceňovanie vašich produktov. Pozrite si niektoré z nich:

Sledujte obrat produktu

Čím dlhšie je produkt na sklade, tým nižší je váš zisk. Preto musí byť obrat produktov dostatočný, aby ste mohli pokryť fixné výdavky a zostať nad priemerom.

Preto vaše ziskové rozpätie vynásobené obratom produktu musí byť rovnaké alebo vyššie ako vaše fixné náklady:

Zisková marža x (obrat produktu) ≥ fixné náklady

Chcete mať prehľad o iných stratégiách ukladania, ktoré môžu využiť ziskovosť a zvýšiť asertívnosť cien? Pozrite si náš príspevok s 5 tipmi na kontrolu zásob!

Pridajte hodnotu svojmu tovaru

Iba zvýšenie ceny nie je efektívnou úlohou na zvýšenie ziskovej marže. Dokonca aj preto, že ak sa vášmu zákazníkovi zdá produkt alebo služba, ktorú ponúkate, príliš drahé, sotva si ich kúpi, ak cena, samozrejme, nemá opodstatnenie.

Vždy zvážte tie najlepšie produkty, je tento kúsok exkluzívny? Tazke najst? Je materiál iný? Všetko, čo robí produkt jedinečným a jedinečným, musí byť použité na pridanie hodnoty tovaru.

Potom je na vás, aby ste vytvorili atraktívnejšiu prezentáciu, vytvorili zostavy a mix produktov a dokonca zlepšili obchodnú stránku, to je určite faktor, ktorý môže veľa potvrdiť pre vašu cenu tovaru, pretože ceny budú opodstatnené .

Sledujte osobu kupujúceho

Poznať svojho zákazníka je nevyhnutné na to, aby ste mohli začať určovať ceny svojich produktov, koniec koncov vedieť, čo chcú a koľko sú ochotní zaplatiť pretože určitá komodita vás môže dostať o krok vpred pred konkurenciou.

Sú napríklad zákazníci, ktorí majú tendenciu uprednostňovať pohodlie pred agilitou. Čoskoro sa postaráte o všetky transakčné kroky a dodáte hotovú položku s už uzavretou cenou.

Ale pre zákazníkov, ktorí oceňujú väčšiu exkluzivitu, to znamená, že chcú získať menej produktov, nie sú tak citliví na cenu, môžete ponúknuť produkty s vyššou trhovou hodnotou. Ziskové rozpätie sa teda môže zlepšiť vyššou hodnotou predaja.

Vyjednávajte ceny produktov s dodávateľmi

Najlepší spôsob, ako zvýšiť svoju ziskovú maržu, je znížiť nákupné náklady na produkty, ktoré predávate. Nedá sa teda, treba zjednávať a zjednávať s dodávateľmi ceny tovaru.

Plánovanie nákupov s cieľom využiť rovnakú prepravu alebo balenie je tiež spôsob, ako znížiť náklady na nákup tovaru a zlepšiť svoju predajnú maržu.

A ak je to možné, dohodnite si nákupy s partnermi, aby ste sa o náklad podelili a nikoho to až tak nezaťažilo. V skutočnosti platí, že čím väčšie množstvo nakúpených produktov, tým nižšie sú náklady.

Vyniknite medzi konkurenciou

Kontrola cien konkurencie snaha odlíšiť sa a vyniknúť je stratégia veľkej hodnoty. A dobrý spôsob, ako uviesť túto stratégiu do praxe, je vytvoriť súpravy produktov.

Ak váš konkurent predáva rovnakú košeľu ako vy, vyniknite zostavením súpravy. Tým, že máte viac produktov za jednu cenu, vytvárate dojem, že vyhrá zákazník, ktorý si vezme 2 produkty za rovnakú cenu.

A ak sa vám náhodou zníži zisková marža, priemerný lístok zákazníka sa určite zvýši.

Čo tak použiť tieto stratégie a potom nám povedať niečo o tom, ako pomáhajú zdraviu vášho podnikania? Ak chcete získať ďalšie podobné tipy, určite sledujte týždenné príspevky na blogu ATS. Tu vás budeme informovať a poskytneme vám špeciálne tipy na zlepšenie riadenia vášho podniku.

Do ďalšieho.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *