Zistite, ako predať viac v obchodných dňoch

Čas čítania: 3 minút

Máte záujem zvýšiť svoje obchodné tržby pomocou stratégií zameraných najmä na obchodné dátumy?

Prečítajte si teda celý tento článok. V ňom vysvetlíme, ako pamätné dátumy ovplyvňujú príjmy, povieme si, prečo sa nemôžete vzdať dobrého plánovania na tieto obdobia a poskytneme tipy, ktoré vašej spoločnosti pomôžu pripraviť sa na tieto výnimočné dni čo najlepšie. . Prichádza!

Prečo sa vaša spoločnosť nemôže vzdať obchodných dátumov?

Obchodné dátumy sú obdobia, kedy ľudia s najväčšou pravdepodobnosťou uskutočnia nákupy. Teraz sa musíte pýtať: aké sú hlavné obdobia? Dobrou správou je, že ich je niekoľko. Medzi ne patrí Veľká noc, Deň matiek, Deň otcov, Deň detí, Karneval, Vianoce atď.

V týchto obdobiach sa tržby v organizáciách zvyšujú. Komerčné dátumy sú teda dni, kedy sa firmám darí dosahovať väčšie tržby. Ak nevedia, ako toto obdobie využiť, mesačný zárobok je ohrozený. Aby ste čo najlepšie využili pamätné dátumy, stojí za to sprístupniť nové produkty alebo služby, zakúpiť vybavenie, najímať dočasných zamestnancov a dokonca otvárať nové jednotky atď.

Ako sa zorganizovať na pamätné dátumy, aby ste zvýšili predaj?

Všimli ste si, aké dôležité sú obchodné dátumy? Teraz vám pomôžeme pripraviť sa na zvýšenie predaja s obchodnými dátumami. Zostaňte naladení!

poznať publikum

Ako v každej marketingovej a predajnej stratégii, pred prijatím akejkoľvek akcie je potrebné poznať verejnosť. Využite preto príležitosť analyzovať, aké sú hlavné bolesti, potreby, túžby a zvyky spotrebiteľov. Tieto znalosti budú môcť lepšie nasmerovať vaše úsilie, aby ste vyvinuli ideálne akcie pre tieto veľmi dôležité dátumy.

Okrem toho je tiež dôležité pochopiť špecifiká vašich reklamných produktov. Aký typ publika sa o ne zaujíma? To výrazne ovplyvní vašu stratégiu zapojenia zákazníkov.

vzťah k zákazníkovi

Ak máte jasný profil toho, kto je váš spotrebiteľ, vzťah s ním sa uľahčí.

Okrem toho existujú jednoduché akcie, ktoré možno v tejto chvíli podniknúť a ktoré vám pomôžu zlepšiť váš vzťah so spotrebiteľmi. Využite tieto dni na to, aby ste mu zablahoželali, ako napríklad Veselé Vianoce, Veselú Veľkú noc atď. Sú to jednoduché stratégie, ktoré sa majú implementovať a ktoré prejavujú náklonnosť a pozornosť jednotlivcovi.

Kampane na sociálnych sieťach

Oplatí sa využiť aj pamätné dni so zámerom kampane na sociálnych sieťach. Pre tieto dátumy môžete vytvárať špeciálne bannery, zverejňovať propagačné akcie, zverejňovať nové produkty, ktoré sa budú predávať atď. Všetky tieto akcie spolu teda pomôžu vytvoriť väčšiu angažovanosť verejnosti a zvýšiť predaj vašej spoločnosti.

Využitie email marketingu

E-mailový marketing nie je mŕtvy. A najväčším dôkazom toho je, že to môže byť skvelý predajný kanál a zvýšiť príjmy vašej spoločnosti. Využite tento kanál na zdieľanie hodnotného obsahu pre zákazníkov (na základe záujmov každého jednotlivca), ponúk, akcií a zliav so zákazníkmi, ktorí sa zaregistrovali na vašej stránke a prejavili záujem o produkty alebo služby ponúkané vašou spoločnosťou.

Firemné blogové príspevky

Blogy alebo webové stránky sú základnými nástrojmi, ktoré pomáhajú spoločnostiam získať autoritu na trhu. Dokonca je možné vyrábať obsah špeciálne pre tieto komerčné termíny.

Prvým krokom stratégie je definovať publikum, ktoré chcete osloviť, definovať formáty obsahu (či budete vsádzať napríklad na e-knihy, blogové príspevky a infografiky) a jazyk, ktorý sa má prijať (či bude , napríklad formálnejšie alebo neformálnejšie).

Pri vytváraní obsahu pre pamätné dátumy nezabudnite spojiť témy so svojimi službami a produktmi.

Aké sú najdôležitejšie dátumy pre národný obchod?

Tieto informácie sú veľmi dôležité pre maloobchodníkov, keďže sa prostredníctvom nich môžu spoločnosti organizovať s úmyslom pripraviť dobré prostredie, ponúkať a predávať nové produkty alebo služby, aby prilákali spotrebiteľa. Najdôležitejšie dátumy obchodovania sú:

    • Vianoce: tento dátum sa posúva o niekoľko sektorov. Patrí medzi ne oblečenie, parfumy, kozmetika, elektronika, hračky atď. 13. plat je jedným z práv pracujúcich a práve v tomto čase dostáva peniaze navyše. To povzbudzuje mnohých ľudí k nákupu;
    • Deň matiek a Deň otcov: obidva dátumy sú výnimočné, pretože je do toho zapojená silná emocionálna zložka a túžba mnohých detí obdarovať svojich rodičov;
    • Deň svätého Valentína: tento dátum je tiež veľmi emocionálny a veľa ľudí ho chce darovať osobe, ktorú milujú. Darčeky sa môžu veľmi líšiť, napríklad suveníry, elektronické výrobky atď.
    • Veľká noc: v tento deň sa zvyčajne vyskytujú vysoké výpredaje v supermarketoch a obchodoch špecializovaných na čokoládu. Je samozrejmé, že veľkonočné vajíčko je v tomto období najžiadanejším produktom. Kvôli vysokému dopytu po produkte majú ceny v týždňoch pred týmto špeciálnym dňom tendenciu stúpať.

Záver

Ako sme doteraz videli, obchodné dátumy sú dôležité pre rast tržieb každej spoločnosti. Využite doteraz diskutované stratégie a buďte úspešní pri propagácii akcií, marketingu nových produktov, stratégiách e-mailového marketingu atď.

Páčili sa vám tipy, ako využiť pamätné dni na zvýšenie predaja? Prihláste sa na odber nášho bulletinu a získajte ďalšie aktualizácie na túto tému z prvej ruky na svoj e-mail.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *