Zistite, čo vaše autodiely potrebujú, aby sa predali viac!

Čas čítania: 4 minút

Predajte viac autodielov a samozrejme zvýšenie predaja je túžbou každého podnikateľa v odbore. Aby ste však dosiahli tento cieľ, musíte premýšľať nad rámec toho, čo je zrejmé.

Za výrazným nárastom objemu predaja stojí súbor praktík, ktoré nie sú vždy spojené s výkonom obchodného tímu. Chcete vedieť, ktoré to sú? Čítajte ďalej!

7 zlatých tipov pre tých, ktorí chcú predať viac autodielov

1. Preštudujte si trh

Jedným z prvých krokov pre tých, ktorí chcú predávať viac autodielov, je pozorné preštudovanie trhu. Nejde o „kopírovanie“ toho, čo robí konkurencia, ani o reprodukovanie propagačných alebo predajných stratégií. Ale v poučení sa z úspechov a chýb a lepšom pochopení potrieb vašej cieľovej skupiny.

Môžete si napríklad overiť, ktorý typ produktu alebo služby je u zákazníkov lepšie akceptovaný. A tiež analyzovať, ktoré požiadavky stále nespĺňa žiadny z konkurentov. Konanie s väčším dôrazom na tento výklenok môže byť dôležitým rozlišovacím znakom a môže znamenať významný rozdiel v objeme vášho predaja.

Rovnako tak je dôležité vedieť, ktoré praktiky konkurentov nakoniec nechávate bokom a sú presné. To môže byť dôvod, prečo vaše podnikanie ešte nedosiahlo požadovanú úroveň v počiatočných projekciách.

2. Dobre plánujte

S dobrými znalosťami trhu, na ktorom pôsobíte, je čas urobiť si dobré plánovanie. Koniec koncov, aká je cieľová skupina, ktorú chcete osloviť? Aký má vek, záujmy a ekonomické podmienky?

Jasná odpoveď na tento typ otázok vám pomôže definovať napríklad vhodnejšiu marketingovú stratégiu a dokonca aj portfólio dielov, ktoré budú mať najväčší výkon, zefektívnia vaše zásoby a maximalizujú vaše zisky.

3. Vyhnite sa nepríjemnostiam zákazníkov

Ak chcete predávať viac autodielov, musíte venovať pozornosť imidžu podniku u zákazníkov a potenciálnych spotrebiteľov. Najmä v digitálnom prostredí! Nie je nezvyčajné, že imidžová kríza iniciovaná na webe má dopad na reputáciu firmy. A ak si nedáte pozor, nemôžete to zvrátiť.

Sledujte preto komentáre týkajúce sa služieb a kvality vašich produktov na sociálnych sieťach a na stránkach ako je Reclame Aqui a snažte sa čo najskôr ponúknuť efektívne a zdvorilé odpovede.

Uvedomenie si, že spoločnosti na reklamácii záleží, často stačí na to, aby sa znížilo negatívne vnímanie nielen daného zákazníka, ale všetkých, ktorí prípad virtuálne sledujú.

4. Vytvárajte úspešné partnerstvá

Ďalšou inteligentnou iniciatívou pre tých, ktorí chcú predávať viac autodielov, je nadviazať úspešné partnerstvá s ďalšími miestnymi podnikateľmi. Môžete napríklad ponúknuť systém zliav pre zákazníkov autoservisov a predajcov. Alebo dokonca vytvárať benefity pre zamestnancov firiem v regióne.

Tento typ partnerstva má významný vplyv na objem zákazníkov bez vytvárania veľkých nákladov alebo znižovania ziskovej marže. Je však dôležité, aby ste si starostlivo vybrali inštitúcie, s ktorými chcete spolupracovať. Zabraňuje tak tomu, aby sa akýkoľvek možný problém v týchto podnikoch odrazil na jej podnikaní.

5. Mať technologickú podporu na získanie rozsahu v prevádzke

Ak chcete predať viac autodielov a získať rozsah, je nevyhnutné mať primeranú technologickú podporu. Využite preto technológie, ktoré optimalizujú procesy a poskytujú agilitu každodennej práce tímu.

Dobrý integrovaný systém riadenia vám umožňuje nielen zrýchliť procesy, ale aj robiť rýchlejšie rozhodnutia na základe spoľahlivej analýzy. Pri tomto type softvéru sú dáta uložené v jedinom systéme, ktorý zabezpečuje globálny pohľad na podnikanie.

Budete vedieť rýchlo identifikovať napríklad prípadný pokles predaja a robiť asertívnejšie rozhodnutia pri opravách trasy. Šanca, že váš podnik bude trpieť výraznými vplyvmi, sa vďaka tomu dramaticky zníži, keďže máte plnú kontrolu nad situáciou a môžete konať včas, aby ste sa vyhli veľkým problémom.

6. Investujte do diverzifikovaného a kvalitného portfólia

Ak je zámerom predať viac autodielov, je nevyhnutné investovať aj do diverzifikovaného a kvalitného portfólia. Vždy sa snažte pracovať s výrobkami s dobrým pôvodom a značkami s vysokou dôveryhodnosťou na trhu.

Okrem kvality investujte aj do rozmanitosti: nič nie je pre spotrebiteľov frustrujúcejšie, ako keď musia podniknúť skutočnú púť z obchodu do obchodu, aby našli všetko, čo potrebujú.

Diverzifikované portfólio zaručuje nielen lojalitu starých zákazníkov, ale tiež pomáha zvyšovať klientelu, ktorá prichádza do vášho podniku prilákaná rozmanitosťou produktov.

V neposlednom rade je potrebné investovať do zásob: nákup dielov v rozumnom množstve zabráni strate predaja z dôvodu nedostatku produktu a dokonca pomôže znížiť nákupnú cenu.

7. Spoľahnite sa na efektívny profesionálny tím

Ak je cieľom predať viac autodielov, diverzifikované a kvalitné zásoby, dobre štruktúrovaná marketingová stratégia a starostlivá štúdia trhu sú málo užitočné, ak nemáte efektívny profesionálny tím.

Nie je nezvyčajné, že zle pripravení alebo nemotivovaní zamestnanci nakoniec poškodia výkonnosť ich podnikania, a to nielen kvôli ťažkostiam pri uzatváraní predaja, ale aj pri udržaní zákazníkov.

Keď tím pozná firmu do hĺbky a je pripravený poskytnúť jasné, presné a priateľské vysvetlenia o ponúkaných produktoch a službách, šanca získať verných spotrebiteľov – ktorí odporúčajú vašu firmu priateľom a príbuzným – sa exponenciálne zvyšuje.

Preto stávkovanie na tréningový program – technický aj behaviorálny – pre váš tím by ste nemali vnímať ako náklady, ale ako investíciu do rastu vášho podnikania.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *